Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

godspeed

Tak tohle jsem zatím shlédl jen jednou. Na druhý pokus zatím nemám dost odvahy. Tak, jak mě hlavní postava a vyprávění vtáhly do děje, se mi už nějaký pátek nestalo. Na konci příběhu jsem měl pocit, že vlna emocí kterou ve mně film vyvolal je skutečná. Postava Alexandra Supertrampa se mi za tu chvíli neskutečně vryla pod kůži. Pokud jste však jako lidé a diváci konzervativní zastánci tradičních hodnot a soužití ve společnosti, tak na tento film radši zapomeňte. ()

zmess

Skvelé vo všetkých smeroch. Krásny snímok o tom, na čo už každý z nás aspoň raz pomyslel, sprevádzané gitarkou pána Eddieho Veddera. Už sa teším ako si to pustím znova. ()

Gamepeace

Všichni máme sny. Někdo větší, někdo menší. Ale to nic nemění na tom, že je máme. A když se objeví náš sen na filmovém plátně, tak je to zážitek na celý život a ještě den navíc. Dobrá, není to přesně můj sen, ale podstata je totožná. Občas ve slabších (nebo možná spíše silnějších) chvilkách přemýšlím o zmáčknutí tlačítka stop. O zastavení rozjetého vlaku společnosti a vystoupení ještě před konečnou zastávku. Bohužel jak to bývá, tak u přemýšlení to začíná a (skoro vždy) končí. Nejsem velký cestovatel. Fyzickou schránku přepravuju pouze po domě a někdy ještě do školy. Ovšem dobrodruh bezesporu jsem a proto se občas utrhnu a prostě jdu. Pryč. Někam. A když nemůžu tak si pustím Into The Wild. A když ani to nemůžu, tak nahodím OST od frontmana Pearl Jam Eddieho Veddera a je mi fajn. Hirsch podle mne podal moc příjemný výkon a stejně tak Sean Penn. Nechal jsem se unášet (a tady je to únos skoro doslova, protože jsem prostě nevnímal a ani nikdy při sledování tohoto snímku nevnímám) celou tu nehoráznou délku sto čtyřiceti osmi minut za kterou bych jinde nadával, řval a dupal. Jeden z mála filmů, kdy tento čas obětuji s klidným svědomím znovu a znovu. A příště snad i s někým, kdo mé nadšení sdílí. ()

JamesLeon

Tenhle film Vás donutí přemýšlet. Alespoň u mě to tak bylo a místama se mi tento snímek zarýval opravdu hluboko pod kůži. Donutil mě zamyslet se nad svým dosavadním životem, což bylo ještě znásobeno tím, že poslední dobou se mi také občas vnucuje myšlenka vyrazit někam daleko od všední reality a všedního stereotypu. Ale bohužel nemám takovou odvahu, jako měl Christopher McCandless. Nicméně bylo úžasné sledovat tu jeho cestu. Myslím, že Sean Penn odvedl výbornou práci, stejně jako všichni herci v čele s Emilem Hirschem. A můj zážitek ještě umocnila opravdu krásná hudba.. Po druhém shlédnutí musím pátou * přidat.. Po několikátém shlédnutí musím tento film zařadit do své TOPky. Filozofie hlavního hrdiny je mi totiž natolik blízká, že se k tomuto filmu musím neustále vracet.. ()

polonius

Sean Penn jako režisér rozhodně nezklamal, nicméně závěrečná fotka pod titulky s reálným představitelem tohoto příběhu („podle skutečné události“) pro mě byla asi největším překvapením celého filmu. Postrádal jsem dynamiku, stále jsem hledal nějaký hlubší smysl jednotlivých epizod, který by podpořil primární rozhodnutí hlavního hrdiny odejít do divočiny a vnitřně se smířit sám se sebou i s okolním světem. Pohříchu jsem ho nenašel. Přeromantizovaná povaha a chování hlavního hrdiny působí vyloženě nedůvěryhodně. Rozpačitý dojem napravují pouze vhodně vybrané lokace, kamera a hudba, která je jakoby šitá na míru příběhu a prostředí, v kterém se odehrává. Střetávání dvou dějových linií, které jdou proti sobě, působí nedotaženě(že by se Sean Penn nechal inspirovat 21 Gramms?....) ()

MOONNY

Nádhernej a osvobuzující životní příběh jednoho prostého člověka. Nádherná podtónová hudba. Film, který mě i přes svou délku ani moment nenudil. Film, který obsahuje spoustu životních moudrostí. Film, který mě chytil za srdce..."Happines only real when shared." ()

Ogrb

Zatraceně působivé! Knihu jsem nečetl, ten příběh neznám, ale tady mě pohltil dokonale. Za pomocí skvělejch herců, krásný hudby a hlavně přírody! Ta je nádherná a je největší zbraní filmu. Bez ní by byl poloviční. 9/10 ()

Šňůra

Vynikající road movie, kterou Sean Penn dokazuje, že ač jako herec je skvělý, jako režisér je možná ještě lepší. On to vlastně není ani tak útěk, jako spíš touha prostě prásknout do bot, opustit konformismus a zažité stereotypy a vydat se prostě na cestu, pryč, někam. Do divočiny je to samzořejmě nejlepší. Je to idealistické, snílkovské, ale naštěstí to není vůbec hollywoodské, za což Penovi a vynikajícímu Hirschovi díky. A diky i Eddie Vedderovi, za překrásné písničky. ()

diabolique

Klenot, ktory je tak trochu prehliadany. Pekny pribeh, ktory je bohuzial (?) skutocny. Neskutocny je ale soundtrack k tomuto filmu:) Penn ako reziser urcite nesklamal! ()

zmates

Příběh mladého člověka, který vyvolává mnohem více otázek než odpovědí. Tajný sen téměř každého z nás je zde dotažen až do konce a závěrečný citát je skutečně dechberoucí…ve smyslu toho, jak moc je pravdivý. Co se týče herců, Emile Hirsch udělal od dob The Girl Next Door obrovský kus práce (nebo prostě zestárnul :-) ), prim však hraje Catherine Keener. Rovněž z hrdinových rodičů se mi správně zvedal kufr, což značí skvělé herecké výkony. O hudbně Eddieho Veddera už toho bylo napsáno moc a moc, netřeba dále rozvádět… Skvělé! Škoda, že můžu dát jen 5*. ()

grunger9

Je to krásny a na záver veľmi smutný príbeh mladého muža, ktorý sa vnútorne vzbúril voči všetkému, čo ho obmedzovalo, aby mohol svoj život začať úplne od znovu a naplniť svoj sen. V každom z nás niečo podobné drieme, no vo väčšine prípadov nám chýba odhodlanie zmeniť svoj život. Dej sa odohráva v rôznych zákutiach USA, kde sa mladík snaží bez akejkoľvek pomoci zo strany rodiny (na ktorú zanevrel) zarobiť peniaze na svoj vytúžený cieľ – život na Aljaške. Na svojej životnej púti spoznáva mnoho zaujímavých ľudí, ktorí sa mu snažia poskytnúť pomocnú ruku, no tvrdohlavosť, vnútorný vzdor a túžba po dobrodružstve nad ním nakoniec zvíťazia. ()

stiewe

Počáteční nadšení z vzbouřenci proti systému se každým okamžikem víc a víc vytrácel s až fanatickou posedlostí Aljašky. Christopher ovšem ukázal jak jeho přímočarost a láska dokážou ovlivnit lidi a vzbudit v nich ztracenou chuť do života. Kdyby byl film o 30 minut kratší určitě bych to příjmul s nadšením. Sean Penn se ukázal jako výborný režisér což jsem po pravdě neočekával. Škoda, že si nestřihl malou roličku, jeho charakter by dokázal hodně zvednou divočinu:) ()

Euchrid

Pro každého kdo si alespoň trochu bolestně uvědomuje rozdíl mezi životem, který vede a životem, který by chtěl vést. Pro každého, kdo má v sobě alespoň kousek touhy po dobrodružství. Pro každého, komu imponují osudy těch, jenž se nebáli vydat se na cestu. Pro každého kdo má rád dobré filmy podle skutečné předlohy s užasnou hudbou. Pro všechny, kdo už McCandlessův příběh znají. A nakonec pro ty, kteří těžko věří happyendům. ()

PavelH

... dostalo mě to... co víc dodat. Briliantní. Pro cynika z velkoměsta nepochopitelné, pro mě úžasné a silné. ()

Sandler

Úchvatná příroda, výborná idea. To jsou hlavní rysy, které z Útěku dělají tak skvělý film. Člověk versus příroda, komerci vstup zakázán! Musim přiznat, že mě tahle představa strašně moc láká.... Rumunsko mi nastínilo, jaká to může být krása. Kdybych Vás delší dobu neotravoval komentováním filmů, zřejmě jsem vyslyšel volání nějáké opravdové divočiny.... ()

Uiboek

„Happiness only real when shared“... Ještě žádný film ve mne neprobudil tak silný pocit toho, že to všechno musí dopadnout dobře, že se nesmí nic zlého stát, že všechna snaha hlavního hrdiny nesmí přijít vniveč (znáte ten pocit, že se něco nevyhnutelně stane a vy s tím nemůžete vůbec nic udělat) a všechno jsem tak s ním prožíval... Opravdu film, který mě do sebe vtáhl, snad ještě mnohem víc než modrá hlubina, ovšem tohle v sobě má mnohem víc... Nevím, co hodnotit byl jsem v transu a sledoval dění, že prostě skoro ani nevím. Výborná hudba říkající víc, než scénáře nějakých filmů nebo opět nadrženou kirsten? :-), jinak (teda i včetně ní) herecké výkony asi skvělé, nemohu jinak než za 5*..... ()

picusis

Vynikající dílko Seana Peana se skvělým Emilem Hirschem. Životopisný film natočen skvělým způsobem a nenudí a úžasný příběh.. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook