Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Každú zimu veľké televízne spoločnosti čítajú stovky scenárov k pilotným dielom seriálu. Každú jar je malé percento týchto scenárov natočené. Približne jedna štvrtina z nich je „vybraná“ do jesenného programu. Zvyšok nikdy neuvidí svetlo sveta. Toto je príbeh jedného takého „pilota“.

Mike Klein (David Duchovny) pracuje už niekoľko rokov v televíznej spoločnosti a zdá sa, že sa konečne aj naňho usmialo šťastie. Napísal pilotný diel k seriálu Wexler Chronicles. Lenže problémy nenechajú na seba dlho čakať. Pri konkurze vyberú Zacha miesto ním preferovaného TJ. Navyše programová riaditeľka Lenny (Sigourney Weaver) má stále nejaké výhrady ohľadom scenára a dokonca aj samotného názvu. A k tomu má ešte aj bolesti chrbtice a jeho žena čaká druhé dieťa. Nový vedúci hlavného vysielacieho času Richard McCallister (Ioan Gruffudd) sa snaží, aby bol spokojný každý, ale jeho osobný život sa mu začína rúcať. Za prácou v Amerike sa presťahoval z Anglicka, lenže ani jeho žena ani syn si nevedia zvyknúť na nový domov. (pivo)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (29)

sona123 

všechny recenze uživatele

Uteklo to jako voda, bylo to zábavné a já si to užila. Věřím, že se jedná o poměrně realistický pohled do zákulisí televize a možná je lepší nevědět. Sigourney opět v roli, kterou zná jak svý boty a kde jí to sekne nejlíp (drsná šéfka komandující všechny kolem, která ví, co chce a jak je to nejlíp - alespoň podle ní). Taky se mi líbily po dlouhé době dialogy, takové ty "akurátní" - jak co kulantně říct a zaobalit, aby pravda nevypadala tak drsně a tolik nebolela. Jo jo, tyhle hrátky mi fakt sedly. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Moc jsem se těšil na zobrazení toho, kolik toho bude muset překousnout autor, když se do úpravy jeho díla pustí mediální supi. Prachy jsou přece prachy, takže se dá ohnout nemocný hřbet, když hlavní roli hraje neadekvátní herec, dementní publikum si prosadí tupý název, finanční mašiny překopou děj a někdo tajemný rozprdí postavy. Mě by tedy natáčený seriál nebavil ani v původní podobě a tak musím Televizní hrátky označit za potenciál, který by i doktor Chocholoušek dokázal promrhat maximálně čtyřikrát za deset let. ()

Reklama

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

O filmu jsem nic nevěděl a v první řadě mě u něj udrželo skvělé obsazení. Na televizi Barandov to byl trochu šok. Až časem jsem zjišťoval zápletku a začlo to být víc a víc lákavé. Rovnou také bylo jasné, že film není pro diváka, který by nebyl trochu znalý poměrů filmové branže. Přítelkyně tak šla spát a já si užíval místy famózní herectví, díky kterému divák vidí každé postavě do hlavy, a druhým okem může sledovat hraní si s dialogy, které ve filmu bylo také dost originální. ()

liuk 

všechny recenze uživatele

Další, kapku méně znamý filmeček z produkce Judda Apatowa zabývající se praktikami v amerických televizích tvořící vlastní seriály. Pro fanoušky této oblasti zábavy by měl být The TV Set povinností. A už jen protože lidí, které by zajímal casting, natáčení pilotu, jeho přetáčení, neshody mezi tvůrcem a řediteli TV zas nejsou takové kopy jako u Apatowských klasik, nemusí se zas tolik tlačit na pilu lavinami hlášek, ale spíše natočit komedii dosti hořkou a ne okatě pozitivní. Nebo spíše dramedy jak přežít v televizním šoubyznysu, co vše z vlastní vize bude potřeba obětovat a jak je potřeba najít si někoho s kým v branži táhnout. Toto vše možná nepůsobí nikterak objevně, ale s fajnovými herci a se zapáleností pro seriály vše funguje moc fajn. Teď jen vypisovat sázkové kurzy, kdy se opravdu na americké reality scéně dočkáme show Screwed a Slut Wars. ()

Greg25 

všechny recenze uživatele

Nekompromisně, realisticky, bez příkras. Není to komedie, a když tak s humorem drsným, černým, tragikomickým. Dlouho jsem na takovýhle film nenarazila. Mile mi to připomnělo Děkujeme, že kouříte. Všechno - přes scénář, konec (ano, dokonce ani konec nezmatlali) i herecký výkon Davida Duchovnyho je vynikající. Rozhodně stojí za vidění. 85% ()

Galerie (7)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení probíhalo v několika městech Kalifornie. (Terva)
  • Snímek se do kin dostal až po jednom roce promítání na různých filmových festivalech. (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru 28. dubna 2006 ma filmovém festivalu Tribeca. (Terva)

Reklama

Reklama