Reklama

Reklama

Na návštěvě u Spejbla a Hurvínka

(seriál)
Loutkový / Pohádka / Rodinný / Komedie
Československo, 1972, 1 h 44 min (Minutáž: 8 min)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Příběhy Spejbla a Hurvínka znají děti skoro na celém světě. Veselé příběhy taťuldy Spejbla, který všechno zná a umí, ale nikdy jeho počínání nekončí bez komplikací. Jeho "vzorného" synka Hurvínka, kamarádky Máničky a její bábinky - paní Kateřiny a chlupatého psa Žeryka. Černobílý seriál.

Názvy jednotlivých epizod :
1. Skok do neznáma
2. Žerykovo cvičení
3. Zlatý dřevák
4. Žerykovi k narozeninám
5. Mikuláš
6. Příliš Štědrý večer
7. Co je to halekačka
8. Zemětřesení
9. Si pořádně zařádit aneb není nad duet
10. Udobření
11. Spejblovi k narozeninám
12. Hurvínek zas jednou šaškuje
13. Vysvědčení (Karlos80)

(více)

Recenze (47)

Šandík 

všechny recenze uživatele

Jako dítě jsem je miloval, ovšem současné sledování tohoto večerníčku mě trochu zklamalo. Děj je totiž dosti statický, a kvalita humoru proměnlivá. Samozřejmě, že pointy dílů "Vysvědčení" nebo "Spejblovi k narozeninám" jsou výborné, ovšem některé jiné díly, třeba "Zemětřesení" nebo "Žerykovy narozeniny" zase tak dobré nejsou. Celkový dojem: 70% ()

Kri-kri 

všechny recenze uživatele

První večerníčkovský seriál loutkové dvojice S+H, velmi vydařené především díky perfektní interpretaci Miloše Kirschnera. I když je fakt, že oproti o dva roky pozdějšímu seriálu Znovu u Spejbla a Hurvínka jsou zde jednotlivé díly o něco méně vtipné, přece jenom je tu znát absence scénáře Kirschnera nebo Gryma, jenž se podílel na scénářích nejslavnějších LP desek S+H, jako např. Hurvínkova strašidýlka nebo Hurvínek a lupiči. Přesto se ale pořád jedná o vysoce nadprůměrné dílo. Některé epizody jsou předělávkou původně rozhlasových scének vydaných na LP, jako např. Žerykovi k narozeninám, Spejblovi k narozeninám, Vysvědčení nebo Udobření, což ale vůbec nevadí, ve verzi převedené na plátno byly dialogy na mnoha místech pozměněny. Za nejvtipnější díl považuji Hurvínek zas jednou šaškuje, pohodovou sváteční atmosféru navozuje díl Příliš Štědrý večer. Trochu je škoda, že tento seriál nebyl natočen barevně, i tak ale dávám lepší 4 * a 85%. ()

Reklama

greymon 

všechny recenze uživatele

Ani černobílý Spejbl a Hurvínek mě neodradil od shlédnutí a musím přiznat, že to stálo zato. Opět jsem s zasmál a pobavil a nemám výhrad. Spejbl a Hurvínek jsou prostě dokonalé loutkové postavy, které pobaví snad každého. Myslím, že je to takto: Američané mají Simpsonovi, my Češi máme Spejbla a Hurvínka, (Tak si to myslím já.) Ještě dokonalý hlasy Miloše Kirschnera a ostatních mluvících za loutky jsou prostě úžasné. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Ten plný počet je silně nostalgický, poněvadž v případě eskapád páně Spejbla a Hurvínka bych potřeboval oči Hurvínka. Tedy ne kvůli jejich báječnému točivému momentu, ale abych byl schopen plně docenit duši dřevěných dětí páně Skupy. Ve věku Spejbla už je trochu těžší se ladit na tóny typicky dětské povídačky, ale přesto jsem se bavil.  První černobílá řada je velká klasika a úvodní díl s lyžováním či poslední s vysvědčením jsou pak doslova ikonické. Netuším, jak si dnes vede DSH, ale počítám, že to v té dnešní 3D konkurenci asi nemají lehké. Tady  prostě nelze hodnotit jinak. ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Díky dětem, které dostaly dřevěné loutky, u nás v rodině zažívá Hurvínek se Spejblem renesanci. :-) Hrají si s nimi, poslouchají jejich namluvené pohádky, byly na divadle a občas jsme se mrkli společně na večerníček. Díval jsem se i jako malý. Nebyl to sice můj úplně nejoblíbenější večerníček, ale bavilo mě to. Ideální kombinace loutek, vtipu a výborného hlasu Miloše Kirschnera stvořila tohle nesmrtelné dílo. Pokud něco vydrží desítky let, baví to děti i dospělé a taky to baví několik generací po sobě, nelze dát nízké hodnocení. Viděl jsem asi více různých řad a sérií, nicméně nechám hodnocení všech dohromady u téhle série z roku 1972. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (5)

  • Jedná se o první epizodu, ve které se neobjeví Mánička. (SONY_)
  • Spejbl se křestním jménem jmenuje Josef. (M.B)
  • Postava Hurvínka vznikla v roce 1926. (M.B)

Reklama

Reklama