Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

Diskuze

Jindros

Jindros (hodnocení, recenze)

Dyť je to dobrý... takový pěkně barevný. :] Proti jiným filmům v kinech rozhodně oživení.

smack

smack (hodnocení, recenze)

Shadwell: já spíš tím kalejdoskopem myslel, že pomalu v každým záběru sou vyčerpány všechny výrazný a bodající barvy do očí..

Shadwell (hodnocení, recenze)

smack: Takhle banalizovat se dá ale vše. To by se stejně tak moh na půl huby proníst o Kmotrovi, že to je jen "zfilmovanej kalejdoskop, kde jsou mafiáni lehce překonávající morální zákony."

smack

smack (hodnocení, recenze)

co na to říct...hmm sfilmovanej kalejdoskop kde jezdí auta lehce překonávající fyzikální zákony

mandes

mandes (hodnocení, recenze)

Asi mi jebe ale začínam sa tešiť s tou výchovou ma Shadwell pravdu, ked som videl prvi krat niaki trailer a foto tak mi bolo na vracanie, a teraz ked sa pozriem na posledne trailery tak vo mne pulzuje podivná energia. Velmi príjemná . mňam

Pedestrian

Pedestrian (hodnocení, recenze)

Shadwell: to je mi jasné, že je to záměr. To však nic nemění na tom, že se mi ze všech těch barev dělá mdlo a točí se mi hlava jako na horské dráze. Není i to jejich záměr? (:

Hoke

Hoke (hodnocení, recenze)

No tak tohle je největší záhada. I tak si ale tipuju, že to bdue na hranici modrého a červeného, Wachovští se imho utopí v počítačích, trailery mě taky nevzaly, prostě barvičky a pěkný auta. Ani výdělek nevidím relativně růžově. Ale můžu se mýlit, hodně mýlit...

Shadwell (hodnocení, recenze)

Pedestrian: Ale proč ne? Vždyť to vychází z toho anime seriálu + to je záměrná stylizace, která si je vědoma své přemrštěnosti. Navíc je to velice originální, ale zároveň divácké. Všechny ty letní hity jsou ve svý podstatě jen variace předešlého, tohle je něco zcela nového. Věř mi, že tomu dáš minimálně 4 hvězdy. Hic!

Pedestrian

Pedestrian (hodnocení, recenze)

Spolu s upoutávkou na Iron Mana další trailer, který mě míjí velkým obloukem. Vám se ty přestylizované obrázky vážně líbí? (poslední trailer na Speed Racera utnut po 30 vteřinách)

Lateef

Lateef (hodnocení, recenze)

Strašnej nášleh! Ukrutně promakaný záběry, tohle bude fakt hodně chutný sousto!

Shadwell (hodnocení, recenze)

Kravaťácký příručky podnícený diverzantským brainsturmingem velí jasně, že diváka si je třeba vychovávat a předpřipravit. Warneři proto ládují co x-dnů jeden trailer a vychovávají. I mě vychovali. Teď po aktuálním traileru jsou veškerý dilemata zbytečný. Speed Racer bude zkrátka nekompromisní - sic PG - widescreen nátěr.

lakikaki

lakikaki (hodnocení, recenze)

havLord: Vďaka za trailer, ešte lepší než ten posledný a ja sa teším ešte viac ako doteraz. A chýba tam aj ten šimpanz, takže namietať môže teraz už málokto :)

pivo

pivo (hodnocení, recenze)

Ja sa na to náhodou dosť teším, bude to hádam dobrá oddychovka.

smolicek04

smolicek04 (hodnocení, recenze)

Na tento film sa tešia jedine tí čo majú radi dvoch naprosto blbých režisérov Wachwskích. Je to ďalšia sračka!

kouby

kouby (hodnocení, recenze)

no musim povedat, ze na zaciatku sa mi to zdalo hrozne moc farebne a vobec take divne...ale ako prichadzaju nove trailery tak s kazdym sa tesim viac a viac :))

Author

Author (hodnocení, recenze)

lidi, pesimismus neni na miste, staci par promile a bude se vam to i libit... :)

Saku

Saku (hodnocení, recenze)

Trailer III. vypada konecne jako Trackmania! Idelani film do kina na patecni vecer, kdy cely tyden hodim za rameno, spokojene vypnu a vesele budu koukat na ty "duhovy" obrazky :))

sonnak

sonnak (hodnocení, recenze)

Trailer č.2 už vypadá o moc líp. Navíc barvičky a opičky má přeci každý rád.

Weirdman

Weirdman (hodnocení, recenze)

Tak toto bude parádne svojská a hlavne poriadne odľahčená n-tá variácia na klasickú hollywoodsku šablónu :) Čo viac si želať na veselý letný večer? ;)

lakikaki

lakikaki (hodnocení, recenze)

havLord: Opička tam zostala, to je pravda (trailer zrejme chce zaujať aj mladšie vekové skupiny, keďže ide o PG-13 film + vraj je tá opica vo filme kvôli čo najvernejšej adaptácii pôvodného seriálu), ale určite jej nie je viac - máme vôbec na mysli tie isté trailery? Ja totiž hovorím o International Traileri 2:

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)