Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiální text distributora)

frenkie

Koukat se dvě hodiny na to, jak se dva mladí lidé skoro neustále hádají nebylo tedy nic příliš zábavného. Podstatně zábavnější byly výstupy syna realitní makléřky, který vždy dokázal uhodit hřebík na hlavičku, až to skoro Frank(DiCaprio) nevydýchal. Celý film je hodně komorní, svázaný několika postavami a lokacemi do dost utahaného celku, kde se řeší neustále problém nenaplněnosti života manželky a srabáctví manžela něco s tím udělat. Herecky určitě slušné, přesvědčivé, ale na Oscara? Hmm, uvidíme v únoru. Nejlepším Mendezovým počinem zůstává neochvějně Americká krása následovaná Cestou do zatracení. Alespoň v mých očích. ()

gogacs

Vynikajúca dráma so skvelou Kate Winslet. Hudba ktorá sa vám vryje až do mozgu perfektne dopĺňa scény, hlavne tie melancholické.. ()

Fordik

Drama, které se mi zapíše do hlavy jako varování, abych byl své ženě věrný a splnil ji veškeré přání, jinak bych si nepřál, abych dopadl, jak ti dva. Mrazivý příběh o manželích (April a Frank Wheelerovi), kteří si chtějí splnit sen, urovnat manželství, ale něco jim neustále nevychází či přebývá. Neuvěřitelné dlouhé hádky, které jsou až realisticky zahrané, mrazivé vyvrcholení a celkově výborný dojem z hlavních protagonistů Kate a Leonarda, kteří hrají skvěle (že by Oskar?). Stejně dobře hrají i herci ve vedlejších rolích. Především psychicky nemocný John Givins v podobě Michaela Shannona, měl sice jen dvě scény, ale utkvěl mi nejvíc v paměti. Skvělé drama, kterému něco málo, ale opravdu málo chybí k dokonalosti. Možná originalita - 80%. ()

Andy.6

Pěkné herecké výkony, ale děj příliš jednoduchý a konec se mi moc nelíbil. Navíc nechápu proč se děj nemohl odehrávat v dnešní době. Vždyť právě dneska žije životem hlavních hrdinů snad většina lidí. ()

kpt.Marťas

Film je to moc dobrý, ale mě tak nějak míjí, nebaví. Kate Winslet je nadpozemská a když je její postava na plátně spokojená, je úžasně půvabná. Hudební složka je fantastická, hlavní téma úžasné. Sečteno a podtrženo: 3*. ()

Vital

Točit lidské osudy a jejich životy,je dosti těžké,už kvůli působytosti a reálnosti .A Kate Winslet mě vážně vzala za srdíčko svým velmi přesvědčivým výkonem,a ani DiCaprio nebyl špatný,ale pro mě zářila Kate.Prostě lidské problémy a starosti vnést na plátno co nejvěrohodněji je těžký oříšek,a tohle bylo vážně krásně smutný. ()

Monini

Zoufalost hlavních postav precizně zahraná nadprůměrnými hereckými výkony se do diváka vsákla skrz na skrz. Já bych chtěla do nebe vychválit Leonarda DiCapria, který podal (dle mého) svůj nejlepší výkon a kterému jsem věřila každé slovo a jeho herecký výraz jsme hltala po litrech. Hodnocení pak sráží to, že ve srovnání s Americkou krásou je film prostě fraška a taky naprostá prokouknutelnost děje. Už po 30 minutách jsem dokázala přesně odhadnout děj. Možná budu vůči filmu nespravedlivá, ale dávám 3* ()

AnthonyB

Nouzový východ jde shrnout jako vynikající herecké výkony a dobře natočený film zachraňující podprůměrný příběh. Je až neuvěřitelné, že tak talentovaný režisér a tak talentovaní herci se sejdou v takovém filmu. Sam Mendes sice už dokázal, že ho vyloženě baví kritizovat američany a topit se v klišé života, v Americké kráse, ale zopakovat to i podruhé v bledě modrém a s o třídu lepšími herci a o dvě třídy nižším příběhem. Nevim nevim Same! Ale i přes to je nouzový východ výborným filmem, ale k dokonalosti mu leccos schází, ale herecké výkony rozhodně jsou dokonalé. ()

Sonny

Výborné po všech stránkách. Souhlasím ale i s kritikou tuším na Respektu, kde bylo upozorněno na trochu rušící výpravu svou polopatičností. Scéna mužů v oblaecích a kloboucích by mohla být obrazem sama o sobě. Občas je fakt, že to člověka odpoutalo od jinak moc vydařeně zachycenéých psychologických hrátech. ()

estella

Naprosto skvely scenar!! Perfektni budovani pribehu a uzasna Winslet. Silny emocionalni zazitek, ktery ve vas zustane jeste dlouho... Pravda, tema vas musi oslovit, ale pokud se tak stane, uzijete si genialni Mendesuv snimek naplno. PS: hezka hudba (hlavne ve scenach zobrazujicich dav uredniku cestujicich do prace...) ()

Llaney

Film tak perfektně natočený, až z něho mrazí. Od záplavy klobouků na nádraží, přes pečlivě upravované předzahrádky a dokonalé sousedy k neustálé přítomnosti cigarety na plátně...Kate je skvělá, ani nemusí mluvit, abyste poznali, na co asi myslí (viz. pro mně nejlepší scéna v kuchyni, kdy si s ledovým klidem a cigaretou v ruce vyslechne až bolestně pravdivý ortel od sousedovic bláznivého, ale o to upřímnějšího syna, aniž by promluvila). Leo už sice není ten lamač srdcí, který v Titanicu útočil na slzné kanálky všech slečen, ale o to víc mu tuhle roli uvěříte. Ve finále tu ale jedinou chlapskou roli zastane stejně Kate. Prostě Sam Mendes dokázal, že Americkou krásou na poli "obyčejných příběhů ze sousedovic obýváku" zdaleka neskončil. ()

vykyn

Herecký koncert,vynikající stylizace 50.let..jinak v podstatě nepříliš zajímavý děj,který mě opravdu chvílema i nudil.Když to srovnám s Americkou Krásou tak Nouzový Východ prohrává o dost.Především co se týče příběhu a košatosti postav.Mendes tentokrát vsadil pouze na dva herce a jejich společný osudový příběh,který sledujeme od začátku až do konce.Je to jistě skvěle natočené a stále je to velký nadprůměr,ale čekal jsem trochu více..hlavně díky Americké Kráse.. ()

Tomsterson

Revolutionary Road je mistrovské drama s výborným obsazením a skvělými hereckými výkony. Mendes je génius. Už v Americké kráse prokázal, že téma vztahu a života "obyčejných lidí" je mu velmi blízké a dokáže ho ztvárnit tak, jako nikdo jiný, tak, že zůstanete bez vydechnutí připoutáni ke kinovému plátnu či televizi po celou stopáž filmu. 50-tá léta, vztah dvou lidí protkaný deziluzí ze vzájemného soužití, práce i života jako takového, malichernými hádkami, nudnými společnými okamžiky, částečným odcizením a přesto stále fungující chemií.. to vše přitom aktuální k současné době. Jsem přesvědčený, že se v ústřední dvojici spousta párů pozná. Samotnou kapitolou jsou výkony obou hlavních postav, DiCaprio je excelentní, řekl bych, že snad nikdy nehrál lépe, tentokrát však zůstal ve stínu Kate Winslet, která svou April zahrála tak, jako by její život žila Kate sama. Před oběma smekám. ()

g.carpa

Nouzový východ mě bohužel nechal chladným. Asi nejsem v tomto případě ten správný typ náročnějšího diváka. Hlavní role odehrány velmi dobře, ale toť tak vše. Téma a podání v dnešní době možná zaujmou, ale určitě nestrhnou, alespoň tedy mě. Vytrvalá polemika rádoby zodpovědného muže a tragikomicky šáhlé ženy holt nebylo to pravé ořechové. Vynikající komentář: Tetsuo ()

jane1987

velmi silný film, na který jen tak nezapomenete... Skvěle zahrané, zajímavé téma, netradiční konec. Určitě stojí za to vidět. Ale žádnou romantiku nečekejte, spíš po filmu budete mít mírnou depresi... ()

CuriousGuy

Velmi působivý a depresivní film. Je tu plno emocionálně vyhrocených scén, které překvapivě dobře fungují, až zamrazí. Kate a Leo jsou neuvěřitelně synchronizovaní a těžko byste hledali pár herců, kterým by to tak dobře "fungovalo". Už od začátku je to ovšem lehce předvídatelné a vám je jasné, že žádná Francie nebude:-) ()

BaHa

Bezesporu silný film. Jeden z mála, kdy žena v manželství z té doby nepůsobí jako manželova panenka a služka. Tady vidíme úžasnou Kate Winslet, hrdou a houževnatou dívku, která se však na můj vkus během filmu až moc často mění. Její skoky z role milující manželky a matky, do protivné předměstské paničky, k bezcitné děvce, trpící ženě a opět zpět k dokonalé ženě až k....konci, který mě nepřekvapil, i když byl z celého filmu patrně nejpůsobivější. Pět hvězdiček dát, nemohu, spousta momentů byla očekávatelných a některé pasáže prázdné. Přesto zasloužené **** ()

Kolty a magie

Kolty a magie