Dvaja profesionálni zlodeji, Porter a Resnick, naplánujú jednorazovú akciu priamo v uliciach mesta, pri ktorej by mohli zinkasovať až pol milióna dolárov. Úspešne olúpia čínsku mafiu o 140 tisíc, no keď má prísť k deleniu peňazí, všetko sa zvrhne. Resnick kvôli finančným pohľadávkam syndikátu svojho parťáka podrazí a tým ho pripraví nielen o polovicu peňazí, ale aj o život... aspoň to si všetci mysleli. Porter sa však vracia – drsnejší a neústupnejší ako kedykoľvek predtým. A chce svoj podiel.

Dlhých sedem rokov museli diváci čakať na pôvodnu verziu temnej kriminálky ODPLATA, ktorá bola v roku 1999 prestrihaná na požiadavku producentov, ktorí považovali Helgelandov režijný debut za príliš brutálny. Scenárista oscarového L.A. CONFIDENTIAL bol z pozície režiséra vyhodený a nahradený Johnom Myhrem, ktorý znova natočil tretinu filmu. Nová a vylepšená ODPLATA je výsledkom niekoľkoročnej práce Briana Helgelanda, ktorý chcel divákom predstaviť svoj film – v takej podobe, akú mali zhliadnuť už pred rokmi. (Visáč)

majki41

Hudba lepsia v predchadzajucej verzii to urcite ten hlavny soudtrack pocas celeho filmu mi tu chybal farba bola lepsia kjed bola tmavsia ale davam 4 kvoli tomu ze posldna scena mela ako sedi postreleny v aute holka sa nanho pozre on sa zasmeje a chybala tam ta veta ze co sa smejes porter ? chcel som 70 tisic a ty skurvenci mi dali aj tak 130..... len kovli tomu davam o hviezdu menej a kvoli soundtracku ()

nolitimere

Takmer 10 rokov som čakal kým uvidím ,, drsnejšiu ,,verziu Portera , ale to avizované brutálne divadlo nebolo zas až tak surové .... prvá verzia sa mi páčila o trochu viac. ()

Bruce0659

Drsný, nekompromisný Porter (Mel Gibson) chce späť svojích 70 000 $, pričom ho nič nezastaví... Výborný scenár aj réžia, žiadne hluché miesta, žiadne obkecávačky, takto si predstavujem krimi/thriller, 90 minút pútavého deja, posledná tretina strhujúca. 90% ()

Sejkorka

Nejdřív koukám na Odplatu, dávám 5* a pak hledám v databázi dalšího Gibsona a najdu Payback: Straight Up , čili tohle. Nestačím se divit, kurňa, to je to samý. Pak si přečtu obsah a některé komentáře a je mi to jasné. Počkám pár týdnů a kouknu na tenhle, v podstatě originál. A zjišťuju, že jsou to v podstatě 2 různé filmy. Jako by se příběh na chvíli prolnul, nebo něco jako kdysi kinoautomat. Těžko vybrat, která verze je lepší. Obě za 5* . Víc netřeba doplňovat. Dva filmy , paste , copy a mám 2 komentáře ... ()

J.Crusader

Paradoxně mi tato verze přišla o něco málo slabší, jak kinoverze "učesaná" Johnem Myhrem. Ve své podstatě je to totiž v poslední třetině dějově úplně jinej film, nehledě na soustu dalších změn (chybějící voiceover, chybějící modrý filtr, který se mě u kinoiverze celkem zamlouvá atd.) které úplně mění celkové vyznění filmu. Ohledně toho, která verze je "drsnější" bych neviděl jasného vítěze, Helgelandova je celkově více noir ale zase v ní třeba absentují "tři prasátka", atp. Nicméně v rámci žánru pořád velmi solidních 80%. ()