Film z dílny oscarového režiséra Petera Jacksona (trilogie Pán prstenů), inspirovaný oblíbeným a celosvětově úspěšným románem spisovatelky Alice Seboldové, vypráví o Susie Salmonové, které bylo pouhých 14 let, když byla v prosinci roku 1973 cestou domů ze školy zavražděna. Dívka po smrti pokračuje ve sledování své rodiny, zatímco její vrah zůstává na svobodě. Uvězněna v kouzelném a tajemném posmrtném životě, Susie je nucena volit mezi touhou po pomstě a přáním, aby její blízcí překonali tragickou ztrátu a mohli jít dál. Co začíná jako šokující vražda, pokračuje napínavým, vizuálně podmanivým dobrodružstvím skrz spojení vzpomínek, lásky a naděje směrem k překvapivému a emočně náročnému zúčtování. (HBO Europe)

sochy.zirafka

Jacksonův nový film bych mohl popsat jako pestrobarevný sen. Možná to také nic jiného není, s žánrově podobným "Jak přicházejí sny" se může rovnat akorát krásnou říší mezi světy. Je tu ovšem jedna malá, nenápadná drobnost, která mě u Lovely Bones chytila za srdce a nepustila, a to ztvárnění Susie Salmon (jako ta ryba, víte?) Saorise Ronan. Sice si mě získala už v Pokání, tady ale předvádí tak dojemný koktejl emocí, ať už jde o strach o rodinu, lásku, hněv či nadšení z nového světa, že směle konkuruje dokonale slizskému panu Harveymu ze sousedství. Film jako takový na mě hluboce zapůsobil, takže mu těch pár much (komu kdy odpouštím slabý příběh?!) prominu...80% ()

haj

Forma jednoznačně převažuje nad obsahem. Všechny kýčovitý snový sekvence jsou moc hezký a určitě bych jejich tvůrcům svěřil titulkovou sekvenci příští bondovky, ale bohužel příběh filmu zatlačujou do pozadí. ()

R1CH1E

Zpracování a efekty dokonalé, stejně jako v Pánu Prstenů, ale to je tak jediné, co na tomto filmu zaujme. Ani se mi nechce věřit, že takovou zbytečně natahovanou podívanou, které chybí jakákoliv gradace a na jejímž konci jsem jen otevřel hubu dokořán a v duchu jsem si říkal WTF, režíroval Peter Jackson. ()

blackJag

Chvílemi poutavé a netypické, chvílemi kýčovité a nepatřičné (zbytečná a mimózní montáž "akce" babičky Sarandonové). I přes tuto protichůdnost zavládly u mne po skončení snímku spíše pozitivní pocity a z velké části to bude množstvím pěkných scén a ukázkovou hereckou sestavou (psychopatický vrah se Tuccimu náramně povedl a Ronanová potvrdila, že roste do herecké hvězdy). Duchařské téma se možná dalo vytěžit lépe, ale na druhou stranu je každý nový směr vítanou změnou. 70% ()

Guzo

Pokud bych měl srovnávat Lovely Bones s některými filmy, velmi pravděpodobně by to byla Fontána a The Fall. Dle mého ale ani jeden z těchto filmů nedosahuje kvalit LB, protože zde je prolínání "normálního" a "imaginárního" světa vyvedeno nejcitlivěji a celkově i příběh se mi velmi líbil. Jen dvě věci mi nějak nesedly - místy jako by nebyl dostatek financí a v nádherně vymodelovaném světě je natočena scéna, kdy je vše hrozně hranaté a laciné (padající altán atd.); druhou věcí byl konec, u kterého platí bohužel jak předchozí výtka, tak i dějová - takhle ukončeno to prostě nebylo ono.. Nicméně i tak jsem byl mile překvapen, zejména Mark Wahlberg, kterého zrovna jinak vůbec nemusím, podal úctyhodný výkon a ani trochu mi zde nevadil. Na závěr pak ještě musím vzpomenout na silně emocionálně nabitou scénu u večeře - paráda. ()

klima777

Kniha byla dobrá. Filmová adaptace je přesladká cukrová pusinka (s trochou koňské plazmy... fuj). Jackson je nápaditý a chytrý režisér. Tudíž aspoň jedna hvězda. Nicméně, koncepčně se jedná o vydírací symfonii vhodnou spíše pro diváky rádoby romantických televizních seriálů. ()

MI-380

I Jackův syn se někdy utne. Spokojenost a napětí jen prvních 15 minut, pak se filmem začnou ploužit pochmurné a nudné postavy, je jich nějak zbytečně moc a jejich zoufalství a podivné jednání je doprovázeno rádoby optimistickým, ale falešným voiceoverem a zdlouhavými, nepříliš dokonalými trikovými scénami krajiny - asi to bude ráj. Vítězem je tentokrát jednoznačně kameraman. 45%. ()

Myrreczech

Velice zajímavě pojatý pohled na smrt a život, který plyne dál. Navíc s tématem vraždícího úchyla ze sousedství. Vzhled "nebe" připomíná Burtonovy filmy. Stylově podle mě docela podobné Fontáně, ale kvalitou je to už někde úplně jinde. Herecky dost nevyrovnané, výborný slizoun Tucci oproti špatnému Wahlbergovi a s průměrnou hlavní hrdinkou. Zase potěší vydařený soundtrack. Z průměrného námětu se ale vytáhlo maximum. ()

D28

Zmiešané pocity sú asi na mieste, pretože škála emócií v príbehu bola neuveriteľne široká.Originálny pohľad na smrť i konanie postáv ňou ovplyvnených sa mi páčil, dokázala som byť vystrašená aj dojatá súčasne.Občasné nudné pasáže boli vymazané mnou obľúbenými fantasy scénami.Obrovské sklenené fľaše s plachetnicami rozbíjajúce sa o pobrežie, keď zúfalý otec ničí tie svoje - nádhera. ()

Puyi

První půle filmu byla naprosto fantastická, neměla jedinou chybu! Napětí, akce a trocha fantasy a kdyby takto film pokračoval neváhal bych s nejvyším hodnocením, ovšem...druhá půle byla neskutečná blamáž - zázračné vyřešení záhady z ničeho nic? Prostě jentak no..:D A podobné scény se psem, který štěká na toho zlýho mě taky vždycky dostanou..:D Postava babičky byla v tomto případě také dost nepochopitelná a vůbec se do celého filmu nehodila... Aspoň že Stanley Tucci byl skvělý, ale bohužel byl asi jediný skvělý. :) Jak čas plynul postupně jsem uvažoval o nižším a nižším hodnocení, ale díky začátku pod 3* nepůjdu. :) ()

Avari.73

Takřka geniální převedení knihy do filmového obrazu nebýt zbytečné natahovanosti a některých samoúčelných digitálností. Možná to chtělo i jiné herce na pozici rodičů. Mark mi tam moc neseděl a ještě více Rachel. Přesto má snímek neuvěřitelnou sílu, což především platí o hlasu Susie z nesmrtelnosti do našeho světa. Člověku až bralo dech její první proběhnutí mlhou, když divák, stejně jako Susie, prvně přišel na to, že už je vlastně mrtvá. Některé scény jsou myšlenkově a vizuálně uchvátné. To platí i o dvouch tahounech příběhu - nádherná Susie ve výtečném podání Ronanové a neméně skvělý a slizký Stanley Tucci. Pochvalu zaslouží zvuk i originálně posazená kamera, která dokáže úhly záběrů navodit patřičnou nervozitu. ()

Or!g!nal

Takové střídání nudy a silných scén se jen tak nevidí. Příběh by se dal shrnout do jedné věty, nic v něm nepřekvapí. Vidím, že hodně lidí film srovnává s Fontánou, s tím si tvrdím souhlasit jen částečně. Zde by totiž vyškrtnutí kýčovytých trikových sekvencí vzalo filmu jen pár minut stopáže, nic víc, žádné emoce, nic. Jackson měl asi víc peněz než takový film potřeboval a potřeboval je do něčeho vrazit. K hereckým výkonům nelze nic dodat, snad jen vyzdvihnutí Tucciho a krásných očí Saoirse Ronan je nutné. Téma vyrovnávání rodiny se smrtí dcerky spolu s hudbou jsou krásné, faktor náhody ve filmu( podlaha) už méně. Podruhé se na film už nejspíš nepodívám, nemá čím překvapit. ()

Richard_Ba

Keď som si pustil film, bál som sa jednej veci. Mark Wahlberg. Potom, čo spravil s Maxom Payne-om, sa mu radšej kinematograficky vyhýbam, teraz som nazbieral silu a zasa som sa popálil. Tentoraz to však nebola jeho vina. Herecky tento film ponúkal nadštandart. Rachel Weisz , Susan Sarandon ? oni sú herečky veľkého formátu, takéto filmy im proste neslušia.___Najväčší problém s týmto filmom bol slabý scenár. Dievča umrie, fajn. Všetci plačú, fajn. Vidíme ju po smrti ? WTF ? tento element filmu naplnili efektami, ktoré veľmi úspešne vytlačili myšlienku jej prítomnosti medzi dvomi svetmi. Incestuálna scéna bola ďalším WTF? momentom.___Stanley Tucci je dôvod tých dvoch hviezd. Obe patria jemu, skvelý výkon !!! ()

ELduderino

Možná že to je kýč, ale tak nějak příjemný kýč, který mě ani chvilinku nenudil! Stanely Tucci byl skvělý, Saoirse Ronan dobrá,ale zbytek herecké ansáblu jim podle mě nesahal ani po kotníky! Wahlbergovi ani Weiszové jsem to moc nevěřil! Čemu jsem ale věřil byla atmosféra celého filmu. Když film skončil, dostal jsem se do takové melancholické nálady, která mě pustila až druhý den! Celkově, určitě doporučuji. ()

Philoun1

Pro mě trošku zklamání doufal jsem, že si s Jacksonem sednu víc do oka, sice tu jsou krásné záběry, pro které má Jackson cit, vytvořil i krásný svět, ale celé mě to přijde dost kýčovité, na chvilku se z toho dokonce stane rodinná komedie a to když přijede Susan Sarandon a začne se starat o dům a "dávat vše do pořádku", vůbec nechápu nezbytnost této postavy ve filmu. ()

jamalka

Zvláštní film, který nabízí pár zajímavých momentů, ale zároveň mnoho scén velmi naivních až kýčovitých. Nejpovedenější je začátek filmu, ovšem od chvíle, kdy se Susie potká se svým vrahem to jde s dějem z kopce. Představa, že by čtrnáctiletou zamilovanou holku zajímal bunkr na hraní je dosti scestná; scény, které se odehrávají v prostoru mezi nebem a zemí jsou nekonečným kýčem; propojení světa Susii se světem její rodiny vyznívá velmi zjednodušeně a zdá se mi, že zde se již Jackson úplně ztrácí. Film není nejhorší a jedná se o celkem příjemnou podívanou, ale mám- li srovnávat s podobně laděnou Fontánou, která je pro mě vrcholem v tomto žánru, pak moho konstatovat jen zklamání. Navíc tak silnému tématu zde jaksi chybí ty pravé emoce. ()

ImNotThere

Stanley Tucci zapříčinil většinu mrazení na mém těle, proto bych ho nominovala na vítěze v úplně nové disciplíně - slizák roku. Peter Jacskon mi vyrazil dech, paradoxně přes to, že The Lovely Bones mi měly být filmem, u kterého se nepočítá s hlubším podtextem. Splácal dohromady nejrůznější žánry, ze kterých vznikl nepojmenovatelný paskvil. Kupodivu celkem chutný. Místy jsem se smíchy za břicho popadala, místy dostaly mé slzné kanálky zabrat, místy jsem pociťovala přívaly strachu a beznaděje. To vše jsem prožívala také díky skvělému výkonu Saoirse. Kvůli té její nepopsatelné divnosti ji miluji už od Atonement. Rachel Weisz je bezpochyby herecký formát, který už sám o sobě zajišťuje kvalitu, ale zde bych vypíchla především grandiózní výkon Susan Sarandon, která celý příběh dokázala odlehčit a učinila jej emocionálně stravitelným. The Lovely Bones je díky směru, jakým se ubírá filmem, který nemusí sednout každému. Nazvala bych ho jako poeticky pojatou hru barev, zvuků a představ, která se nedá zaškatulkovat do konkrétního žánru. ()

manonfire

Wahlberg a Weiszová jsou ve filmu jednoznačně za druhé housle. Všechno táhne Stanley Tucci a velice specifické oči Saoirse Ronan. Jejich společná scéna v podzemí, kdy dívce začíná docházet, že udělala chybu, je vzhledem k tomu, že divák nemůže doufat ve šťastný konec, velice smutná a skličující. Její atmosféra byla skutečně mistrně úděsná. Naopak největší slabinou je sama o sobě trapná snaha o popsání nebe i jeho jakési předvstupní dimenze v regulérní kýč. Z velmi slibného tragického dramatu s prvky duchařiny pak vznikla zpatlanina, kterou rozhodně nevylepšila ani zlehčující kreace Susan Sarandonové ala babička na pohodu. Škoda, mohlo jít o vynikající film. To se mu však povedlo jen v některých rovinách. 60% ()

Josefin

Mám z tohoto filmu velmi rozporuplné pocity, nápad byl výborný, ale na můj vkus to Petr Jackson moc zdlouhavě natáhl. A takovou tu mrazivou atmosféru to pro mě ztratilo. Digitální efekty byly skvělé, ale od režiséra trilogie Pán prstenů jsem čekala něco zvláštního co ve mě zůstane jako veliký pocitový zážitek, ale nestalo se. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (více)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (více)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (více)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (více)