USA, (2008–2009), 16 h 18 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Brian Austin Green, Garret Dillahunt, Shirley Manson, James Urbaniak, Roger Guenveur Smith (více)

JohnSmith odpad!

Tak touhle druhou sérií to totálně pohřbili. Ne jen, že je to totálně o ničem, ale ještě v tom udělali takovej guláš, že mi z toho bylo zle. A ten závěr? Děsnýýýý. ()

Tom10000

(POZOR, SPOILERY!). Na druhé, a poslední sérii tohoto díla se dá už velice dobře poznat postupná ztráta financí, nápaditosti, soudnosti udržet alespoň dostatečnou kvalitu, a též schopnosti dobře navázat na předchozí děj. A to proto, aby poslední tři díly vyřešily tolik událostí, k jejichž počtu za první sérii ani nedošlo (...). V tom současném ději hlavní roli postupně přebírá, a nakonec zcela ovládne Sarah Connorová, a to společně se svými šílenými představami o světě plném tří teček a létajících strojích, a též plné nedůvěry v každého, i svých blízkých jakbysmet (...). Sarah se stane neskutečně otravnou postavou, jejíž smysl zde vidím pouze jako silně provokativní. Její touha po smrti Cameron a ovládání Johna je mučivá. Tak, jak se dá o ženě, již řed dvaceti pěti lety málem zabil robot, pochopitelné. Zde však příliš přehnané (...). John, její syn, budoucí vůdce Odboje proti Skynetu a jeho strojům Terminátorům vraždících lidi je postupně vytlačován, a nakonec zcela vytlačen na pozadí. Stává se její ""loutkou na drátkách", puberťáckým vzteklým vzdorným ubožákem, bez odvahy, a když už, s příliš přehnanou a nebezpečnou (...). S Cameron tvoří skvělý pár. Pohled na oba dva vedle sebe zahřeje u srdce. Zvláště, když mu Cameron nabídne svůj život v podobě možnosti sebedestrukce, již může John provést, a její milé a něžné starosti o něj (...). Důležitou postavou v jeho životě, a na chvíli i v seriálu, stává se jistá Riley, jeho kamarádka a nakonec i přítelkyně, z níž se však vyklube dívka z budoucnosti přivolaná Jesse, přítelkyní jeho strýce Dereka, aby odstrčila mladého Connora od jeho ochránkyně, přeprogramované terminátorky Cameron, jež na rozdíl od vraždících strojů umí cítit a Johna tajně miluje. Ona sama je velice rychle z dráhy odtrčena tím, jak se sama cítí zoufalá, načež se chce zabít, a tím celý děj odvádí zase jinam (...). Její postavu chápu. Rychlé odstranění z děje však ne. Mnoho k vysvětlení zbývalo, málo zůstalo pochopeno. Aby byl příběh zpestřen, je původní znalost celého světa, k níž Cameron přišla, zapomenuta, a na vrch toho všeho jí opět zlobí čip, díky čemuž se její ruka stává nestabilní (zabije ptáčka). I její chování vymyká se kontrole, a opakuje se situace, kdy chce Sarah, a na chvíli i Derek, Cameron zničit. Sám John už má ale o kolečko víc, a správně vytuší situaci (...). To je dobře. Kdyby se pro něj nakonec Cameron neobětovala, a zemřela o mnoho dříve, zřejmě by zbytek seriálu zcela postrádal smysl, a ani bych ho nechtěl dobrovolně dokoukat. Abych nezdržoval: s postupným koncem seriálu, a asi i málo financemi, je vše urychleno: hledání Skynetu vystřídá náhlý zkrat Jesse, jež svoji svěřenkyni Riley zabije. Na to reaguje Derek, její přítel, jenž ji zabije. Dále se objeví AI od Skynetu, (nevíme jak) na níž je na chvíli i AI Catherine Weaverové/T-1000 jménem John Henry krátká. Ona inteligence způsobí chaos zcela ve všem. Vyšle několik svých mužů, aby Johna zabila. Kvůli sentimentálnímu chvování Sarah, u níž naplno propukne Cameron i osudem předpokládaná rakovina, zemře rodinný přítel a její bývalý partner Charlie. Při pokusu ze všeho se vymotat obviní Sarah a John s Derekem a Cameron AI Catherine. Proto unesou její "dceru" Savannah, při čemž umírá Derek, načež je Sarah zatknuta, a John s Cameron zůstávají na vše sami (...). Ztráta vedlejších postav mi nevadí. Alespoň došlo k usměrnění děje. Ale času zbývá straně málo, jen jeden díl! (...). A jak to všechno dopadne? John Henry pochopí, co musí učinit. Catherine chce do budoucnosti poslat sebe i Johna, aby splnila to, co má: zničit Skynet, a vytvořit si valstní budoucnost s vlastním systémem. Jelikož Cameron musí chránit Johna, a pomoci mu dostat se do budoucnosti, kde by mohl vést odpor, souhlasí nakonec s nabídkou Catherine i Johna Henryho, a obaětuje sebe i svůj čip k tomu, aby umožnila spustit časový skok a Johna s Catherine skutečně přesunout. A tak se budoucnost mění. John coby mladý kluk spatřuje živého Dereka, svého otce Kyla Reese, a dokonce i samotnou Cameron (o níž ale nevíme, zdali není spíše Allison, dívkou, jež se svým vzhledem stala inspirací ke vzhledu Cameron) (...). Konec zajímavý, ale nedotažený, viz. má recenze k poslednímu dílu. Jen věřím, že v pokračování by se John dostal k velení, seznámil se s Cameron/Allison a společně opět utvořili pár. Nemohu si pomoci, ale oběma velice fandím. A to, ať už by se jednalo o lidskou dívku či terminátorku (...). 65 procent. Padesát za oba dva, a patnáct za jakž takž ucházející děj. Doporučuji zhlédnout, ale jen jednou či dvakrát za život! () (méně) (více)

• V seriálu je vidět, že k vyjmutí či vložení čipu do kyborga, musíme použít nůž a kleště. Čip zatlačit  dovnitř a mírně pootočit. Jenže ve scéně, když se chystá John (Thomas Dekker) vložit čip do Cameron (Summer Glau), tak to udělá během vteřiny, a bez nářadí. (OndrejKW)
  • V záběru na ležící Cameron (Summer Glau) si můžeme třikrát všimnout, že ona jako terminátorka dýchá. (OndrejKW)