Tom10000

14.díl. Sarah je vážně raněná, a poté, co uteče s pomocí jedné doktorky pryč z nemocnice, kde by mohli přijít na její pravou identitu a navíc obvinit policisté z vraždy, se dozvídáme, jak moc kritické jest místo, jež kulka zasáhla. Bez opravdového lékařského zákroku může matka Johna do chvíle vykrvácet, pakliže by se kulka vytáhla ven. I proto se nakonec s mladou ženou tajně vplíží zpět do budovy, kde se ocitla poprvé, a zranění bez potíží vyléčí. Celou dobu jest v blízkosti Sarah Kyle, coby její představa, jež ji chrání a podporuje. Allison, bývalý detektiv ve službách Catherine, učí AI, jež je nyní skrze zotročeného Kromártyho schopná lidsky komunikovat, pravidlům Desatera. Bohužel, AI se dokázala napojit (s ne příliš rozumným povolením Catherine) na internet, a tím dohledat informace, k nimž se neměl dostat. A co více, poté, co k němu/ní T-1000 přijde, prozradí ukrytí vzácného kovu, kde se těží, i skutečnost, kým vlastně Catherine je. Ze strachu o prozrazení rozhodne se T-1000 vyhodit onen sklad materiálu do povětří, tedy poté, co v něm všechny vyzradí. Derek jim byl již díky Sarah na stopě, nejprve ji však musel zachránit. Policisté jí byli na stopě, včetně doktorky. Právě ona jednoho ze členů nechtěně, ale velice šikovně zabila. Riley se uzdravila, avšak přítomnost Derekovy přítelkyně, tedy té, jež ji do minulosti přivedla, a poručila, ať Johna drží dál od Cameron, dívku donutí nemocnici opustit. V její přítomnosti u ní doma, uvažuje nad dalšími kroky. Cameron, i přes odpor Johna, nechává Riley na útěku, a jemu radí totéž (...). 60 - 65 procent. Díl slabý, ani rovina Riley se mi už moc nelíbí, natož ta Sarah. Jediná, skutečně slušná, jest nyní Allisonova, Catherine, a AI. ()