Tom10000

17.díl. Cameron má zranění - její ruka nefunguje, jak má, a proto nechtěně zavraždí malého ptáčka. Ačkoliv se pokusí sama opravit, i s pozdější pomocí Johna, jejího vysněného a "bratra", se zdá poškození závažnější, než se na první pohled zdálo. Sama Johnova "sestra" navíc nemá nejmenší tušení, z jakého důvodu se u ní projevuje nanejvýše nezvyklé chování. Kupříkladu když po mnoha týdnech navštíví jejího "bratra" Riley, jeho přítelkyně, jež se pokusila v jejich koupelně zprovodit ze světa, touží ji zabít, v jejím slovníku odstranit, jelikož údajně představuje pro její cíl ochrany riziko. Sama blondýna čelí vážným problémům. Neví, jak dále s Johnem vycházet. U jeho "sestry" spatří, kterak si opravuje ruku. A sama už nevidí na světě nic růžového. Ač si stěžuje u své opatrovnice/zachránkyně, nemá zastání: Ona černovláska vyslýchá pod záminkou její východvné poradkyně Sarah, a snaží se tím ještě více vyhrotit situaci. Její cíl je jasný - nechat Riley zabít přes Cameron, aby tu poté zničil John, a tím měl větší šanci stát se skutečným bojovníkem za zničení strojů i Skynetu. A tedy, aby byl Skynet poražen a ona sama vyhrála celou válku. Jenomže mnohé se zvrtne. Riley dojde, kolik toho její opatrovnice vyzradila Sarah, ví, že u Johna má zastání, a Cameron ji asi nezabije, když nebude muset. I proto se blondýna vzbouří. Výsledek se však dostaví opačný - v momentě, kdy už málem vyhrává, ji černovláska zastřelí, a tedy zabije. Jeden příběh končí, druhý začíná. Cameron si uvědomuje svoji nevyzpytatelnost a poškození ruky, a zavede si vedle svého čipu výbušninu. A Johnovi dá spínač k jejímu odpálení v podobě cibulových hodinek. Dává mu tím svůj život i veškerou důvěru (...). 75 procent. Slušný díl, na rozdíl od předešlých. Jen zápletka s právníkem a Derekem mohla nám býti ukázána až v příštím díle, a nenarušovat atmosféru toho současného. ()