Reklama

Reklama

VOD (1)

Přistěhovalci z celého světa přijíždějí každý den do Los Angeles s nadějí na lepší život. Ovšem nemají nejmenší ponětí, co za vysněný život budou muset zaplatit. Režisér Wayne Kramer zkoumá lákavost amerického snu a realitu, která na imigranty čeká v LA dvacátého prvního století... Harrison Ford, Ray Liotta a Ashley Juddová ve filmu režiséra Waynea Kramera Imigranti přináší otřesný pohled na život nelegálních přistěhovalců a imigračních úředníků, jejichž úkolem je zajistit, aby americké hranice byly bezpečné. Každý den zaplavuje Los Angeles vlna dalších a dalších přistěhovalců, kteří tam přicházejí hledat americký sen. A každý den se cena za tento sen zvyšuje. Zoufalství nových přistěhovalců je pro imigrační úředníky často silná káva. Mohou se však slitovat a zachovat se pro jednou lidsky? (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (238)

nascendi 

všechny recenze uživatele

Amerika je krajinou imigrantov a ich potomkov, ktorí pôvodných obyvateľov pozabíjali a zvyšok umiestnili do rezervácií, kde ich pomaly likvidujú dodávkami ohnivej vody. Nemožno sa čudovať, že celý proces kontroly, prijímania a integrácie je prepracovaný a všestranne zabezpečený. Ale nemožnom sa čudovať ani tomu, že v jednotlivých prípadoch dochádza k zlyhaniu systému a o týchto zlyhaniach je tento film. Obsadenie Harrisona Forda do hlavnej úlohy prispelo k vierohodnosti a uveriteľnosti príbehu, pretože táto úloha mu sadne lepšie, ako úlohy akčných hrdinov, na ktoré bol starý i v mladšom veku. V súčasnosti si má divák možnosť uvedomiť diametrálne rozdiely medzi Amerikou a Európou nielen v tom, kto sa k nim tlačí, ale aj ako sú krajiny na takýto nával pripravené. Preto je tento film nielen zaujímavý, ale aj poučný. Gudaulinom spomenutý patriotizmus neriešim, pretože Američania sú už proste takí a také sú aj ich filmy. ()

salalala 

všechny recenze uživatele

Film to rozhodně neni špatný, to určitě ne. Jen z mého osobního hlediska si Kramer zbytečně ukousl moc velké sousto. Těch příběhů a lidiček, které sledujeme, je tam moc a moc a tím pádem máme ode všech docela solidní odstup. Z toho tudíž plyne, že emoce, které se snaží film (pro mě hodně lacině a okatě) vyvolat, se míjí účinkem. Z herců nikdo nevyniká, na druhou stranu to ani nikdo nekazí. Některé scény jsou ale výborné (zejména ty akčnější) a naznačují, kudy měl celý film jít. Navíc mi ještě připadalo, že charaktery některých postav jsou hodně zjednodušené a nepravděpodobné (oba imigrační úředníci byli dobráci, advokátka byla hodně hodně lidská atd.). V tomhle filmu prostě z mého pohledu není nic, co by vyčnívalo nad současný filmový průměr. Za příjemně strávené takřka dvě hodiny dávám tři hvězdy a 55%. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

V komentářích se často objevuje srovnání se snímkem Crash, ale to mi přijde zavádějící, protože Imigranti jsou odlišní tématem, zpracováním a podle mého i kvalitou. Zatímco Crash se snažil mapovat problém multikulturní společnosti, tzn. soužití různých kultur a ras, Imigranti se věnují tématice bohaté země, do které se pokouší z nejrůznějších důvodů imigrovat lidé s přáním naplnit své pracovní ambice, uživit svou rodinu nebo okusit dobrodružství. Na to se nabaluje spousta příživníků, jako jsou převaděči, advokáti, úplatní úředníci, a taky to živí početnou cizineckou policii. Jakkoliv je to zajímavé a velký potenciál skýtající téma, zpracování je, jak to říct, učeně se to nazývá midcult, tzn. vážné téma je podané tak, aby to pochopil pokud možno každý, a tomu odpovídá i polarizace charakterů na ty ušlechtilé + oběti a ty zlé, které je záhodno potrestat. Přišlo mi to navíc příliš vlastenecké, takový ten typický americký patriotismus s nadšeným pohledem na americkou vlajku, kde dojatí imigranti z celého světa skládají slib nové americké vlasti. U nás zkrátka panuje v tomhle ohledu mnohem větší střízlivost a odstup. Film je solidně obsazený, zahraný a zrežírovaný, jen ten scénář je na mě moc "hollywoodský". Celkový dojem: 65 %. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Wayne Kramer si tady ukousl až příliš velké sousto a vypráví více linek, než kolik je schopen odvyprávět. Některé z nich jsou tady navíc zcela zbytečné, neboť se jim buď nevěnuje dostatečný prostor a nebo jsou až příliš předvídatelné. Herecky je to ovšem většinou solidní a pár vynikajících scén se tu také najde. Nejlepší scéna, přepadení obchodu, nám dává ale vzpomenout, že Kramer by se měl držet spíše akčnějšího řemesla. Mozaikovitých dramat tohoto typu tu máme hodně, ale vynikajících nekorektních akčňáků typu Zběsilý útěk pořád málo. Takže příště Wayne prosím opět něco takového. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Jak je u Kramera zvykem, je Crossing Over další zručně natočené drama s dobrými herci, poutavým dějem a bez výraznějších hluchých míst. Přesto jsem po úderném Running Scared čekal něco, co mne více dostane, a tak není hodnocení maximální. I tak je ale několik příběhů, které se sebou zdánlivě nesouvisí, tím lepším, co zatím rok 2009 na dramatickém poli přinesl. Herecké výkony jsou optimální, lidské osudy dechberoucí, sem tam ukápne i slzička; srdce se sevře ze strachu z očekávání následujících minut, Harrison Ford nevypadává ze svého standardu (i když se na druhou stranu ani nepřetrhne)... Koukalo se na to moc dobře, a i když jde v základu o příjemný, nenáročný spletenec smutných příběhů přistěhovalců do USA, dokáže jeho režisér udržet diváka napnutého po celou stopáž. To se mi například u Crash nestalo, a nebo se alespoň nepamatuji, že by mi utekl tak hezky jako tento snímek. Takže já přes oceán vzkazuji: Je to dobré, Wayne, ale chceme od tebe další akční gangsterku s našláplým orchestrálním soundtrackem! ()

Galerie (29)

Zajímavosti (5)

  • Ve filmu se objevil soulový zpěvák Phil Perry, a to v roli sebe sama jako zpěvák americké hymny. (J.A.K.)
  • Snímek měl premiéru ve věznici San Quentin, kde Johnny Cash také koncertoval. (jurama525)
  • Film byl dokončen již v roce 2007, diváci ho však poprvé mohli vidět až o dva roky později. Ohledně jeho konečné podoby se režisér a producent dlouho přeli. Producent nakonec využil svého práva posledního slova a snímek zkrátil z původních sto čtyřiceti na výsledných sto třináct minut. (sator)

Reklama

Reklama