Sirotčinec

• Španělsko El orfanato (více)

Mrtvé děti si chtějí hrát... Laura vyrůstala v sirotčinci na mořském pobřeží a po třiceti letech se spolu s manželem a synem vrací do míst dětství. Ráda by znovu otevřela opuštěný ústav jako domov pro postižené děti. Její syn se však na novém místě začíná chovat zvláštně a Laura se pomalu přesvědčuje, že starý dům má své hrůzostrašné tajemství, o kterém neměla ani potuchy! (oficiální text distributora)

joslin246

Mrazivý příběh, který mě bavil od začátku do konce. Gradace konce, elitní. Nápad mazaný. Určitě se k tomuto snímku zase vrátím. Doporučuji ()

montel

Laura (Belén Rueda) se stěhuje spolu se svým manželem a adoptovaným synem Simonem (Roger Princep) do velkého domu, ve kterém kdysi vyrůstala a kde býval sirotčinec. Jednoho dne se její syn beze stopy ztratí. Ani po 6-ti měsících nemá o Simonovi policie jedinou stopu. Laura tedy začne pátrat na vlastní pěst. A začne právě ve svém domě, ze kterého se linou podivné zvuky...Velmi dobrý nápad ve španělském hávu. Bohužel mě to nějak nebralo. Vadilo mi dost hluchých míst a když už se něco začlo dít, přislo mi to takové nemastné, neslané. Jen mě dost zajímalo jak to všechno dopadne. Mohlo to být lepší 45% ()

xhonza5

Páni! Okouzlující, mrazící a psychologický snímek! Tajil se mi dech, mrazilo mě v zádech, několikrát jsem se lekl. Není potřeba více. Horor z oblasti zombie apod. není nic tak úžasného, jako právě tohle. Nepotřebuji krev k tomu, abych film označil jako horor. Tohle dokáže mnohem více způsobit noční můry. ()

klerr

Velmi dobře zpracovaný i zahraný horor, který až na pár zdlouhavějších momentů je od začátku do konce tajemný a strašidelný. Dokonce, což mě potěšilo, je na konci dotažena pointa "vysvětlením", aby nedošlo k dvěma možným závěrům filmu (jak se u mnoha jiných filmů stává). Ačkoli je děj částečně předvídatelný, tak atmosféra je po celou dobu hezky mrazivá a skoro autentická. Proto slibných 80% ()

Rozmarýna

Už několikrát se mi stalo, že film, který ostatní vysoce hodnotí, mně+ vůbec nezaujme. Jediný zajímavý okamžik filmu byl, když tam Geraldine Chaplinová hrála médium. Jinak jsem se u filmu několikrát dívala na hodinky, protože jsem se nudila. A Belén jsem vůbec tak velký strach o chlapce nevěřila. Všimněte si prstu zlomeného ve dveřích, když vyběhla z domu a děj pokračoval dále, jako by žádný úraz neměla až do doby, kdy jí prst zavázali v nemocnici. ()

petrastrela

Hmm, fakt dobré. Nic zvláštního jsem od toho neočekávala, o to víc mě to překvapilo, opravdu zajímavé a strašidelné. Belén Rueda byla skvělá. ()

Africanus1

Herecké výkony dobré, režie průměrná. Za překvapivý konec, který se tváří jako happyend, ale ve skutečnosti je temný a mrazivý, dávám * navíc. ()

Sheevisnu

Chodte hore do menu, kliknite si na Žebříčky -> Specifičtější výběr -> zadajte do filtra Horor a vylistuje Vam stare klasicke filmy, art filmy, zaujimave filmy ci krvaky. A vraj povodny Texasky Masaker Motorovou Pilou je super horror. Neviem, ja si to nemyslim. Zalezi preco to vlastne pozerate. Preto, ze sa chcete vysmiat strachu? Chcete vidiet krvak ci vyvrazdovacku? Chcete vidiet nieco napinave? Alebo chcete poznat STRACH? My sme isli na sirotcinec s priatelkou do kina ako na Thriller a odchadzali sme z najhrozostasnejsieho filmu aky sme kedy videli. Nie je plny extremov ci excesov, ani krvy. Stupnuje strach, napetie, pomaha tomu aj hudba, tajomstva z ktorych idu zimomriavky, rozplietaju sa pomaly a napadaju Vas z tmy a zozadu. Vela ludi sa tu hada o to ake nasilne ci nenasilne sceny este dokazu pozerat. Sirotcinec vystrasi inak, az tak ze nedokazte pozerat dalej, uz mate naplneny svoj strach, uz akoby ste nepotrebovali viac, uz ste sa vzdali a viete, ze v kazdej chcili sa budete bat rovnako ci este viac. Slovne spojenie "remeselne urobeny horror" som uz vela krat cital pod titulmi, ktore si to vobec nezasluzili, Sirotcinec si toto oznacenie naopak zasluzi! ()

P@\/EL

Docela dobrý horor, který přinesl tajemnou atmosféru a několik duchařských momentů, ne však tolik, že bych se u filmu permanentně bál, což si myslím, že je trochu škoda. Za zmínku stojí povedený příběh, na kterém lze vystavět slušnou podívanou. Ovšem nejvíce ze všeho se mi líbilo rozzuzlení filmu, jelikož bylo dobře promyšlené a výborně vypointované. ()

Andy.222

Průběh mě až tolik nezaujal, ale velmi se mi líbilo rozuzlení a velmi neobvyklý závěr, u kterého si nejsem jistý jestli se dá označit za šťastný nebo ne. Žádná kultovní klasika z toho nebude, ale jako solidní jednorázovku mohu jen doporučit. ()

teseth

Skvěle zvládnutý horor, který drží diváka v neustálém napětí a místy nahání husinu (tedy alespoň u mě to tak fungovalo). Povedená hudba, dějové zvraty a hlavně vynikající herecké výkony. Za navození atmosféry při hraní hry s dětma bych režisérovi chtěl složit poklonu!! ()

boulala

Sirotčinec je horor v duchařském stylu, který fanoušky tohoto žánru nezklame a pravděpodobně i mile překvapí. Jeho hlavní předností oproti jiným duchařským tuctovkám je, že se ho chopili španělští tvůrci, kteří umí děj řádně psychologicky vystupňovat a k tomu citlivě využívají zvuk (hudbu) i kameru. U tohoto filmu platí "za málo peněz hodně muziky" a dalo by se i říci "za málo krve hodně strachu". Svou zásluhu na zajímavosti má určitě i skvělá Belén Rueda v hlavní roli, které ty duchy prostě uvěříte :). ()

reccal

Po dlouhé době konečně horor, ze kterého šel mráz po zádech a zároveň si člověk přál, aby to ještě neskončilo. Vynikající výkon Belén Ruedy, super atmosféra rozlehlého domu, kam bych dobrovolně nikdy nevkročila. Vidím jistou podobnost s Princem bez království. Prostě - španělské horory začínají kvalitou výrazně převažovat všechno ostatní. 85% ()

prometheusll

Docela dobrý,akorát jsem nepochopil o co tu šlo. Ale konec už mi všechno vysvětlil a to jsem rád. Ale za horor se to nedá považovat. Jinak ty starý videa byly supr až sem z toho měl husinu-) ()

LiveInPeace

Já bych to spíš poskládal Thriller/Mysteriózní/Drama/,,Horor,, ta druhá hvězda jen proto že jsem ještě neviděl ,,Horor,, s ,,dojemný koncem,, a taky trochu z milosti kvůli španělum. Jinak 3/4 filmu docela nuda závěr bez šťávy dokonce i na duchařinu se mi to zdálo slabý no nevim 75% je podle mě moc. ()

Xmarc

90 % | Mám moc rád, když pustím film, o kterém nevím takřka vůbec nic, natož, aby byl nějak vyhypovaný, není to Hollywood, neznám (téměř) žádné herce a navíc si dopředu ani nepřečtu, o co jde a ani nevím, jaký je to žánr a jsem pak mile překvapen. Stává se to dost zřídka, ale tomuto filmu se to povedlo skvěle. Atmoška na jedničku. ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze