Ve stínu

• Slovensko V tieni (více)

Detektivní thriller z první poloviny padesátých let vypráví o kapitánovi kriminálky Haklovi, který vyšetřuje rutinní zločin. Záhy se ale ukáže, že tato zdánlivě triviální vloupačka je čímsi složitějším. O případ se zajímá Státní bezpečnost, která vyšetřováním pověří svého specialistu, německého experta majora Zenkeho. Skutečné důkazy přestávají být podstatné a případ získává politický rozměr - obrací se totiž proti "sionistům" z Židovské obce. I přes přímý zákaz pokračuje kapitán v pátrání a přesvědčuje se, že věřit nelze nikomu a ničemu. Postupem času se ale kolem něj začíná stahovat smyčka estébácké mašinerie. Hakl se už necítí bezpečně a uvědomuje si, že ohrožuje sebe a především vlastní rodinu. Jak se rozhodne? Bude pro něj znamenat víc jeho vlastní rodina, nebo důkazy, které vedou ke skutečnému odhalení pravdy? (TV Nova)

madline24

Vizuální stránka filmu, herecké výkony a hlavně celková atmosféra si zaslouží bez debat 5 hvězdiček. Za mě ale hodnocení snižuje pomalé tempo a také zápletka,která nemá pořádný spád a působila na mě celkově nejasně a v některých chvílích i nudně. ()

F_Sanchez

Pět hvězd, zejména za ultimátně vykreslenou atmosféru 50. let, která je naprosto dokonalá, stejně jako herecké výkony. Detektivní linka není až tak zajímavá, jak by asi chtěla být, ale to na mém hodnocení nic nemění. ()

Jeldi

Jelikož miluji filmy s touto tématikou, byla jsem doslova unešena. Český lev Ivanu Trojenovi je naprosto zasloužený stejně jako zbytku :) ()

starrOne

Po vizualni strance pekne natocene, s pomerne dobrou atmosferou, ale bohuzel take slabym scenarem. Celkove urcite nadprumerny cesky film posledni doby. ()

AmericanX

Klobouk dolů a veliká pocta Ondříčkovi, takhle skvěle natočenou detektivku z 50.let jsem nečekala. Trojan byl jako vždy fantastický, výborně mu sekundovali Sebastian Koch, Soňa Norisová či Milan Taclík (v roli příslušníka státní bezpečnosti byl neuvěřitelně odporný). Atmosféra ponurá a tajemná a závěr vygradovaný na maximum.. (při telefonátu na konci výměny jsem málem nedýchala) jen víc takových filmů ()

P/\/EL

no, Trojan je dobrej herec, Ondříček jako režisér horší, zápletka by nebyla špatná (mi tyhle konspirační filmy se zásadovym hrdinou, co jde proti nadřízenejm přídou děsně americký, teda však taky jsou...ale to nevadí, cenim si originálního napasování do českýho prostředí a ještě historie...tu a tam si poztesknu, jak se u nás nedělá nic žánrovýho, jak to asi nejde, tu a tam něco, pár krimipokusů, Kájínka nemyslim, to s Kaiserem třeba a pak teda vznikne něco čistšího a nějak se mi nechce dávat 4, když by si ten film zasloužil bejt nemálo hutnější...), tak nějak celkově nic extra, první půlka se dost táhla, pak to nabralo spád...z audivizuálu nemůžu bejt uplně nadšen, ale na naše poměry je to dost slušný, výprava, detajly, jo, dobová zachmuřilá atmosféra mi určitě sedla, tý nemám moc co vytknout, další herecký obsazení slušný, jen bych možná čekal drsnější méně sympatický a sliztější soudružský typy.... ()

Calvus77

To co pro mě znamená "Musíme si pomáhat" pro období protektorátu, tak tento film naplňuje měrou vrchovatou pro počátek let padesátých. Tleskám ve stoje všem zúčastněným, dokonalé v každém detailu a v atmosféře strachu a dusna především! Ač nemám rád obdobná závěrečná gesta, tak tento symbol chápu a plně jej podporuji. Umění má burcovat. A lidem, kteří zapalují svíčky na hrobu soudruha Klementa je třeba se bránit! Škoda, že oni tento film zřejmě nikdy dobrovolně neshlédnou... ()

niki7123

Konečně, konečně !!! Český film se spamatoval. Výmečná kamera, práce se světlem a hudba dokonalá. K tomu se přidali i výborné výkony hercú a neskutečně dobrý film se zrodil i v Česku. Gratuluju režisérovi a doufám, že o něm ještě uslišíme :) ()

JerryPilsen

Nakonec obstojná detektivka,která i přes skvělé herecké výkony ode mě nedostane lepší hodnocení,páč je strašně předvídatelná.Nebýt náhod,nikam by to nevedlo.Některé scény vyloženě účelové. ()

Indio

Ano sestry a bratři, milované matičky a uznávaní otcové, dcery a synové sousedi a nepřátelé- TOHLE JE TEN SPRÁVNÝ SMĚR ČESKÉHO FILMU. Filmový divák děkuje, plesá a doufá, že se chytí i další tvůrci filmu s podobnou pečlivostí a láskou- protože tak jak se to lepí poslední léta by to dál jít nemuselo. Já děkuji tvůrcům za kvalitní český film a to slovo kvalitní, dnes v tomto stavu ČR FILMU , je velice silné slovo. ()

seweeiks odpad!

Přítomnost Ivana Trojana pro mě prakticky vždy byla zárukou hezkého zážitku. Pokud tuto roli dostal befelem - jako záruka sledovanosti - je mi ho líto a chápu ho. Pokud se této role ujal dobrovolně, tak už ho nemám rád. Protože jestli jsem něco nečekal, tak je to takový malý Šindlerův seznam po česku. A upřímě řečeno, je to dost únavné prakticky každý den narážet na propagandu společnosti Holocaust a.s., o nic jiného totiž v celém filmu nejde. Stéká to z něj v každých 5ti minutách. Sofistikovaná masáž. Kdybych mohl dát čtvrt hevězdičky, dám ji. A to jenom za obsahem zdegradovanou, ale dobrou kameru. Takhle nedám nic. ()

old_school

*** plusy: neuvěřitelně věrné reálie, temná atmosféra padesátých let cáká z každého záběru, Trojan *** mínusy: předvídatelný řidký líně plynoucí děj s očekávatelným finále *** celkově: pokud tohle byl nejlepší film roku 2012, tak chápu, proč tolik lidí chodí na Babovřesky ()

Edge_666

Nevěřil bych, že u nás někdo umí natočit tak strhující a skvěle odvedený thriller. David Ondříček mě jako režisér nikdy nenadchnul a jeho dosavadní tvorbu považuji za, mírně řečeno, hrubě podprůměrnou. Ale Ve stínu je naprosto jiná třída. U mě zcela jasně jeden z nejlepších filmů poslední doby. O výkonu Ivana Trojana snad není třeba ani mluvit. Jsem rád, že se tento skvělý herec vymanil z hloupých (mnohdy debilních) rolí. ()

Igwar

Ve stínu nie je detektívka. Preto výtky na nedotiahnutie detektívnej línie ako sú napr. nedovysvetlenie niektorých logických detailov a odhalenie vraha nie sú absolútne na mieste. Ide o politický thrillet z 50 rokov a tak treba k nemu aj pristupovať. Takmer od začiatku bolo jasnè, kto je zrejme za veci zodpovedný a išlo iba o to potvrdiť túto hypotézu a označiť konkrétne osoby. Autori chceli záverečným odhalením zrejme povedať, že odhalený vrah dostal politickú úlohu veci zorganizovať a nie, že ich vykonal všetky sám. Veď záverečná pointa ani nespočívala v odhalení vraha (ktorý bol aj tak jasný z kontextu deja) ale v tom, ako dokázala Trojanova postava ofintiť systém. Aj keď mam strach, že v reále by sa súdruhovia tak ľahko nevzdali a nasadili by aj 'cezhraničné' tajné služby. Celkovo vzdávam holt kvalitnej filmárčine a skvelému herectvu. Dávam plný počet. ()

stuj

Vůbec né špatná "detektivka". A na to, že je česká, jsou hraní a dialogy uvěřitelné. A Trojanovi to jde. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Britský filmař se pokouší o atentát

Britský filmař se pokouší o atentát

15.02.2015

Jeho krátkometrážní Cashback byl nominovaný na Oscara. Nedoceněný londýnský horor Střepy v hlavě skoro nikdo neviděl. Aby mohl natočit Metro Manila, zastavil vlastní dům. Ale vyplatilo se, film… (více)

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob