Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

VasaX

Velice roztomilý a nápaditý "Animák" se spoustou narážek, vtípků a legrácek. Nebylo to úplně "Woooow!!!" ale určitě to stálo za to. A jestli se mi tam něco nelíbilo, provedení závěrečných titulků to rozhodně odsunulo do nevědomí. ()

Danny F.

VALL-I je kvalitně natočený animovaný film, který dokonale poukazuje na budoucnost našeho lidstva. Lidé co se nechávají vozit aniž by pěstovali sporty a nechávají se dokonce roboty i krmit. Hlavní hrdina, ač je to nemožné, se dokonce i zamiuje. Jde o malého robota, který uklízí spustošenou a osamělou planetu Zemi. Dokonalý příběh. 100% ()

JohnSmith

Klobouk dolu,animace je opravdu moc pěkná,ale to je tak asi vše. Příběh dvou zamilovaných robotů a lidí žijících ve vesmírné lodi, kteří jsou tak tlustí,že se nemůžou hýbat je fakt o ničem. Dětem se to určitě bude líbit, je to hodně barevné Wall E je celkem roztomilý, trochu mi připomínal Číslo 5, ale bohužel je to jinak celkem nuda. ()

Nyck

Byl to dobrý film. Ne. Bylo to lepší než dobré. Byl to film, který je nadprůměrný. Nic víc to však není. Vážně. ()

Compadre

Tak tohle fakt nešlo..První asi tak hodinu (!) jsem dumal, jestli tomu nedam odpad...přiznávám, že PIXAR nemusim a at je film po vizuální stránce dokonalost sama, tak samotnej film mě nijak zásadně neoslovil. WALL-I je minirobot, co recykluje tuny odpadu na zplundrované Zemi. Pak mu tam přijede návštěva...kosmická loď , jejíž posádku náhodou tvoří i robotka, do které se náš "popelník" zamiluje. Dobře. Tak tedy začíná proces námluv, což je s robotí mini slovní zásobou docela problém. To právě probíhá první hodinu..pak se to celkem rozjede a film celkem odsejpá..ale přišlo mi to hodně hodně pro děti. Podruhý bych si to nedal. ()

sskrblik

Jako lahodná jednohubka se Wall-Eho příjemně vychutnáte. Jen mi je jasný, že další ochutnávku bych nezkusil. Stopáž bych zkrátil tak na 15 minut a mohlo by to být o dost lepší - tohle měl být krátkometrážní snímek! ()

dANo

Nepatrí to síce medzi najlepšie animáky od Pixaru, ale dá sa to vidieť, dá sa na tom zasmiať a hlavne to má jasné, moralizujúce poslanie, s ktorým sa plne stotožňujem... :o) ()

Kicune

Kouzelná robo romance je kouzelná ve všech směrech a pouze, když se odehrává na Zemi. Vesmírná část celé story je z části odpudivá sledováním tlustého a zřejmě i tupého lidstva, z části nudná předvídatelným dějem a z části ubíjející zeleným posláním. Celkem velmi příjemná podívána se spoustou klasických rodinných klišé (hlavně druhá část), jejíž až téměř poetická a nemluvná první půlka převáží rozporuplný pocit z té druhé. ()

Unnamed

Hodnocení i komentář po nějakém tom roce samovolně zmizelo, takže napíšu zkrácenou verzi z toho co si pamatuji. Film byl velkým zklamáním, to zaprvé. Animace krásná, příběhově ale ideální na krátkometrážní film, ta hodina a půl byla převážně o emocionálních výrazech robotů a dvou slovech: WALL-E, EVE, což je přeci jen trochu málo. Mít to 20 minut, dám tomu 5*, takhle mě to ale jen utahalo a unudilo. ()

finy_cz

Animák, který i s minimem dialogů dokázal zaujmout moji pozornost na jeden a půl hodiny. Hodně záporných komentářů, které tu vidím, haní ekologičnost, ale přitom je film podle mě zaměřený spíše na vztah mezi Evou a Wall-Em. Nějaká ekologie je těm robotům úplně ukradená. Jediný důvod, proč se Eva snaží dopravit kytku na místo kam patří je, že chce zachránit svého Wall-Eho. Doporučuji i shlédnout krátkometrážní Burn-E: Světlo galaxie, který doplňuje konec tančící scény Wall-Eho s Evou. Jediné, co mi přišlo divné byla změna gravitace po naklonění lodi. Podle mého by i po naklonění lodi zůstala ve vesmíru vnitřní gravitace lodi vůči lidem stejná. Jelikož se ale jedná o sci-fi, a žádné efektivní zařízení, které by vytvářelo gravitaci ve vesmírné lodi neexistuje, můžem se jen domnívat, jak je to správně. Je to jen kosmetická vada, která mě při každém shlédnutí praští do hlavy. Takže závěrem: film jsem viděl nespočetněkrát a podívám se na něj s chutí znovu. Jako milovník filmů od Pixaru nemůžu a ani nechci hodnotit jinak než: 5/5 (95%). ()

VanTom

Všechno to infantilní padání a narážení beze zbytku vyvážily mnohé kouzelné momenty (například romantické poletování v kosmu), vtahující akční honičky, dokonalé technické zpracování a především úžasně vykreslené duo ústředních robůtků. Nelíbilo se mi ale zjednodušené a prvoplánovým moralizováním pokřivené vyobrazení konzumní lidské společnosti budoucnosti v druhé polovině filmu; naopak ekologická agitka dějem prorostla přirozeně. ()

Narya89

Nádherné. Nevěřila bych, jak je možné v animáči na malých robotcích tak úžasně zachytit emoce i beze slov, ale WALL-E si mě každopádně získal svou naivní dobrotou, obětavostí, loajalitou a roztomilostí. Pure sweet film, který každému doporučuju na zlepšení nálady. ()

smolicek04

Wall-E, je jedným z najkrajších animákov od pixara, no zo začiatku ma hnevalo najme to že 30min, bez komunikácie, a to je pre mňa šok. Láska medzi robotmi ma až tak veľmi nezobrala no páčilo sa mi spracovanie a animácia, a pohľad do jeho krásnich očí :) ()

Gazi

VALL-I je sympatický úklidový robot připomínající vzhledem legendární číslo 5, toužící po trocha citu s někým jemu podobným. Pro mne pohodové příjemné pokoukání, které ve mně po shlédnutí filmu, nezanechalo téměř žádné stopy.. Takže budu docela přísný, ale pro mne opravdu lehký nadprůměr (a to jen díky vizuální stránce) a tudíž hodnotím za tři. ()

Bagr_007

Studio Pixar přichází s novým animákem a já se nedokážu zbavit pocitu, že asi nikdy nešlápne vedle. Celou dobu jsem měl vykouzlený tupý úsměv a slzy na krajíčku. Největší romantický příběh roku. ()

blackJag

Kluci od Pixarů jsou k neudržení. Další povedený kousek do obdivuhodné série bez šlápnutí vedle a to je tento roztomile apokalipticky dojemný scifáč ještě více vzdálen běžné produkci pro děti ( ne že by ale pro děti nebyl ), než předchozí kousky. Do nikoho netlačí žádné výchovné moudra a celá případná výchovnost se smrskává v přijatelném ekologickém poselství, které ale vyzní velmi nenuceně a přirozeně. Samozřejmou dokonalost technického zpracování netřeba ani zmiňovat. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky