Reklama

Reklama

Oběti války

Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Film Oběti války je pravdivým příběhem čety vojáků, která propadla v pralesech Vietnamu šílenství. Svědek těchto násilných činů - vojín Eriksson (Michael J. Fox, Návrat do budoucnosti) se ocitne sám proti ostatním vojákům i proti velícímu důstojníkovi, seržantu Meservovi (Sean Penn, Mrtvý muž přichází), silnému a charismatickému muži, který stojí na pokraji barbarství, teroru a brutality boje. Brian DePalma (Neúplatní) natočil zdrcující a nezapomenutelný příběh jednoho muže, který se ve světě, kde neplatí žádná pravidla, postavil na stranu zdravého rozumu. Příběh, který zůstává nepochybně nejvíce strhujícím obrazem Vietnamu, jaký byl doposud ve filmu vykreslen. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (280)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Ze všech těch velkolepých a slavných filmech o válce ve Vietnamu na mě nejvíce zapůsobily právě méně známé a neprávem opomenuté Oběti války. Mile mě překvapil Michael J. Fox, jehož jsem doposud viděla jen v pár filmech a kterého mi v Obětech války bylo strašně líto. Naproti tomu mě šokoval Sean Penn, který se v průběhu filmu ukázal v pravém světle a jehož jsem měla chuť nakopat do patřičných míst. Za zmínku stojí ještě "sympaťák" John C. Reilly a podmanivá hudba. Při scénách, ve kterých figurovala postava nešťastné dívky mě dost často mrazilo a říkala jsem si "Panebože..." "Ty máš asi armádu rád, viď Erikssone?" - "Tohle není armáda. Tohle ne..." ()

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

De Palmove kolážovité zábery, Morriconeho hudba a Pennov temperament. To sú faktory, ktoré robia z Casualties of War podstatne viac než len ďalší film o vojne vo Vietname. Jediné, čo mi možno kazilo dokonalý zážitok, bol záverečný umelý pokus o katarziu v podobe rozhovoru s Vietnamkou (?) v súčasnosti, naväzujúci na začiatok (čo robilo vlastne z celého deja uprostred flashback). "You had a bad dream, didn’t you? Yes. It’s over now, I think." Trochu silené, veď uznajte. ()

Reklama

mm13 

všechny recenze uživatele

Hystericky prvoplánové. Keď už, tak potom s iným koncom - aspoň by dotiahli čo začali a zostali verní svojmu zámeru. Takto je to ku všetkému ešte aj podvod! Jedine prispievatelia "RobRoy" a "dale" vystihli vo svojich komentoch problémové miesta, ostatní toho asi z vojnových drám veľa nevideli a nečítali. ()

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Netradičně pojaté, ale velmi sugestivní dílo, se kterým si De Palma poradil obdivuhodně. Srdcervoucí příběh o unesené a brutálně zavražděné dívce, ze kterého vyzařuje taková dávka syrovosti a naturalismu, až z toho běhá mráz po zádech. Válečných sekvencí je tu sice poskrovnu, ale jsou dle mého názoru zrežírovány znamenitě. Fox, ke kterému moc netíhnu hraje ukázkově, přesto je však třešničkou na dortu sám Sean Penn, který zde předvádí něco fantastického... styl řeči, gestikulace a mimiky. Bez váhání prohlašuji, že Sean Penn je dokonalý herec. Takže velká spokojenost. 80% ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Není divu, že se ve vlně vietnamských filmů tento de Palmův kouske nadobro ztratil. Full Metal Jacket, Apokalypse, nebo Četě totiž nesahá ani po kotníky. Casualties of War - to je prosím jednoduchá a povrchní agitka vizuálem a režijními kvalitami hodná spíše televizní obrazovky, než stříbrného plátna. Námět inspirovaný reálnou událostí není vůbec špatný, jen bych od jeho zpracování očekával plastičtější a hloubavější přístup. Vinou scénáře i nijak oslnivě hrajících herců (možná tak ten Penn za něco stojí) tak mezi členy filmové čety neexistuje žádná chemie a závěrečný Foxův boj za spravedlnost je podán příliš polopaticky a zjednodušeně (ale zase se ve finále začíná probírat režie. Nenadchl ani vizuál, neb je většinu času lacině studiový a střílecí scény jsou natočeny velmi toporně. Dojem z Obětí války sice nakonec není vyloženě špatný, jenomže vzhledem k tématu a jménu režiséra může divák směle prohlásit, že tento film měl sakramentsky navíc. Jeho myšlenkový přesah a nadčasovost je totiž takřka nulový a tím se také podstatně liší od svých slavnějších vietnamských bratří. 55% ()

Galerie (43)

Zajímavosti (15)

  • Natáčení probíhalo v Phuketu v Thajsku, scéna se železničním mostem pak v Kanchanaburu. (Monco)
  • Jde o nejoblíbenější válečný film Quentina Tarantina. [Zdroj: kniha Pulp fiction: kompletní historie mistrovského díla Quentina Tarantina – Jason Bailey] (major.warren)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno