Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

Diskuze

lipil

lipil (hodnocení, recenze)

Tak už to mám za sebou a můžu říct, že naprostá bomba. Děj je opravdu horší než v jedničce(na tom to ale nestojí), ale akce je mnohem lepší a za bitvu v lese by si Bay a ILM zasloužili metál. 5*

Frkyn

Frkyn (hodnocení, recenze)

**SPOILER**.... Zdá sem mi to nebo Bay dal tu Robo - ženu, kterou hrála Isabel Lucas jako odpověď, na McGho nápadně připomínajícího robota ( ten obrovskej mysoim že to byl harvester nebo nějak tak :-p) v T4 ?:-D

Norzog

Norzog (hodnocení, recenze)

Btw ta scéna na ... Jupiteru nebo kdeže to bylo.. pěkná a navozovala pocit dost slušného scifi. Skvělá atmosféra a paleta barev. Škoda, že Bay film nepojal více sci-fi a méně komicky.

Norzog

Norzog (hodnocení, recenze)

***SPOILER*** No teda.. Děj stál za nic, ale na něm to díky bohu nestálo... Ale takové ty klišé chyby si odpustit mohl.. první úlomek Allsparku získali s grácií - i když na něj poslali pouze 'jednoho' decepticona, tak to chápu, protože to byla 'in and out' stealth akce a taky, že se jim povedla.. ale na druhej úlomek, který mohli získat řádově jednodušejí pošlou malinkýho robůtka, kterej je nakonec zradí? Proč ? Navíc kdyby Mikhaeli zajmuli, mohli ji použít jako páku na .. jak se vlastně jmenoval Shia Labeouf? ... a nebo takové ty chyby dvojek - v jedničce každý z deceptioconů vydržel hodně a teď si je na konci v poušti podávaj obyčejní mariňáci z trochou těch tanků? A že tam bylo deceptikonů požehnaně. Potom, jak utajily útok decepticonů nazačátku v Shanghaii? Pokud vím tak tam ten dvoukolesák zničil půl dálnice. Chyb tam bylo tolik, že bych tu psal do alelůja ale ono o tom ani tak v tomhle filmu nešlo.

parnie.cz

parnie.cz (hodnocení, recenze)

už jenom pár hodin a jede se do Palace Cinemas do Hostivaře...škoda že to bdue na rychlo protože přítelkyně musí jentaktak dorazit z Plzně a nedej bohu aby to mělo zpoždění:-( nevíte jestli se dají lístky vyměnit za jiný kdybychom to nestihli?

Lateef

Lateef (hodnocení, recenze)

55 M středa včetně půlnočních projekcí, to je šílené číslo!! O 10 M více než Paramount očekával ... ve čtvrtek se předpokládá 25 M a od pátku do neděle cca 90 M ... což by znamenalo 170 M za prvních 5 dní ... nutno poznamenat, že mají k dispozici 6. největší počet kin v historii (4234) ... ale takovýhle raketový nástup měl opravdu snad jenom Temný rytíř... uvidíme, jestli se jej podaří Trf 2 v nějakém žebříčku překonat... 4,5 hodiny a jde se na věc!

RelaxMan

RelaxMan (hodnocení, recenze)

Když jsem viděl jedničku byl jsem nadšen.Čekal jsem od toho film pouze pro děti,ale byl jsem mile překvapen.Trikově super.Megan Fox sexy ! Dokonce mi i S. LaBeouf nevadil.O to větším zklamáním je pro mne dvojka,která pouze kopíruje jedničku.Děj je docela nuda a film mi připadá zbytečně dlouhý.Bohužel je to spíš komedie než sci-fi a to mi docela vadí.Když jsem šel z kina,tak jsem přemýšlel,zda-li má smysl dělat trojku.Tu si,ale výrobce hraček Hasbro určitě prosadí.Tak,že ... klady a zápory : + Skvělé triky / Skvělý zvuk / Skvělá kompozice obrazu / Sexy Megan Fox / - Nudný děj / - Dialogy / - Víc komedie než sci-fi / - Natažené scény /

KarelR

KarelR (hodnocení, recenze)

MkSallam: Vysvětlení největší boty celýho filmu bych upřímně slyšel taky rád. SPOILER: "Hele, Same, jsme v loji, ukradli nám poslední kus Prajiskry" (chvíle ticha) "Hm... ale tohle fakt není moje válka!" :D Neskutečný.

MkSallam

MkSallam (hodnocení, recenze)

:Tygy - Jeden ze scénáristů tvrdil, že prý vystavením energie Allspark se stroje změní na roboty "bez duše", bez pokročilé inteligence a zřejmě jen se základními instikty... Asi proto pak začnou po všem v okolí střílet. :D Trápí mě spíš jiná věc - možný spoiler - vysvětlí mi někdo přítomnost dvou úlomků Allspark, případně proč o tom co našel Sam neřekl Optimovi?

Tygy

Tygy (hodnocení, recenze)

V Cinestaru titulky budou dávat 6.8. – 12.8. btw. neví někdo proč allspark změní přístroje vždy na Deceptikony? viz. 1. díl bitva ve městě nebo změna Nokie v hrázi. Díky

Tygy

Tygy (hodnocení, recenze)

pshimi: verze s titulky má kolovat i po kinech Cinestaru

Brak

Brak (hodnocení, recenze)

diki za radu...ale asi do Prahy koli filmu by som asi nesiel =) .... ale teraz som niekde cital, ze by mala dojst aj originalna verzia na Slovensko ale až 9. júla, tak ja silno dufam, ze to daju v Bratislave do Palace Cinema hned jak to dorazi...a hned potom utekam na to do kina...

Brak

Brak (hodnocení, recenze)

Clovek na to ani nemoze ist do kina....tak som sa na to tesil a oni to daju iba s dabingom...preco? aby odradili ludi, ktory chcu ist na to do kina? preco to nemohli dat aj v originale? .... keby mi davali listok zadarmo, tak ani nejdem...nenechal by som si pokazit film dabingom...

CheGuevara

CheGuevara (hodnocení, recenze)

carly: Nnechci ti kazit iluze, ale jakýkoliv film, který má za cílovku mládež nebo nedej bože děti, tak je i nejspíš bude dabovaný. Aspoň tedy na ČR. Smiř se s tím. ;)

drake31

drake31 (hodnocení, recenze)

chcem sa opýtať mená robotov boli preložené do češtiny alebo boli v originále ???

carly

carly (hodnocení, recenze)

ja na dabing nechodím zo zásady. ak mi to urobia aj u Harryho, asi už začnem býť agresívna

tom88

tom88 (hodnocení, recenze)

Hmm ten dabing odradzuje dost divakov veru. Ja som z dabingu tiez neni nadseny, ale aj tak si myslim, ze to treba vidiet na velkom platne aj keby to davali po turecky s hebrejskymi titulkami.

carly

carly (hodnocení, recenze)

chcela som ísť na to do kina. aj som sa na to celkom tešila. a oni to tí idioti sk*rvení - prepáčte za výraz, dajú s dabingom. týmto tempom prestanem do kina za chvíľu chodiť úplne. holt, ďalší film, čo neuvidím. aj keď možno na to skočím do Brna

cyclop2

cyclop2 (hodnocení, recenze)

Ja si myslim,ze TF2 prekona DK v trzbach za prvych 5 dni,a môj odhad od stredy do nedele:180 - 200 mil.

GemBirD

GemBirD (hodnocení, recenze)

tak a prve cisla su monstrozne trzby za stredu + polnocne projekcie = 55mil., odhad trzby od stredy do nedele 170mil....a bay ma zas na par rokov zaplateny najom :D

Jango_Fett

Jango_Fett (hodnocení, recenze)

SPOILER - Díky tomu jak tam nacpali Obamu to teď vypadá že je to pěknej hajzl protože chce vyštípat Autoboty ze Země :).
Chtělo by to opravdu tak o 10 min delší konec, mohli by říct nebo ukázat co se stalo s ostatníma Autobotama (i když je to jasné). A jestli pro ně stále platí že musí vypadnout ze Země.

cyclop2

cyclop2 (hodnocení, recenze)

tom88:Ano obidva filmy su od Hasbra ako TF2 tak aj G.I.JOE ,a ten pozaduje dabing do filmov.

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)