Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

Pathrose

Buď se Bay již dočista pomátl a nebo mi něco uniklo. Jedničku jsem považoval za skvěle zvládnutý snímek, ale proboha co mělo znamenat tohle pokračování? Delší, nudnější, trapnější. Megan už mě úplně iritovala. Ten scénář je tak slaboučký, že vytřískat z toho 150 minut chce umění. Michaele, proč? ()

Brinkley

Druhé shlédnutí už transformersovská dvojka neunese, obzvlášť tu poslední protahovanou hodinu. Od podobných filmů očekávám především svižnost, avšak zde jsem měla pocit, že sleduju, jak se autoboti, Shia, krásná (leč toporná) Megan usmoleně potí na Sahaře a strašně dlouho jim to trvá ()

Kenty

Snaha o pompéznější pokračování se rozdělila na 2 části. V první části je to počítačová snaha o odlehčení a v druhé se přemění na (bohužel) válečné zdlouhavé drama, které Optimus Prime ukončí jednou ranou do záporáka. ()

Eventyrer

Nadšenie z mimozemských automobilov tu stále pretrváva, no pre mňa nedostačujúci príbeh uberá z latky úžasnosti, ktorú nastavila jednotka. ()

fallanga

Dvojka Transformers je mnohem více příběhovější a méně akční. A to je špatně. Bay na smysluplný příběh prostě nemá a Transformers ho ani nepotřebují. Ukažte klaďasy, ukažte záporáky, dejte jim důvod se pomlátit a pak dvouhodinovou řežbu. To mi u Transformers stačí. Ale tady jsem to nedostal. Místo toho jsem dostal protahovaný příběh s hloupými dialogy, trapnými vtípky a nic moc postavami. Akce byla značně osekána, což je škoda. Navíc ani ty efekty už nebyly nic moc. Nevím co se stalo, ale vše působilo mnohem pomaleji a nehezky. Záběr na potápějící se letadlovou loď je asi nejhnusnější CGI efekt z dílny Michaela Baye. Ale i přesto všechno je to pořád slušná mlátička. ()

Nix

Dvojka byla ještě důstojný pokračování, pořád tu byl Shia a pořád se dalo na to koukat, příběh nebyl zmatečný, celé to ještě fungovalo a přibyli další autoboti. Tohle je taky super ještě. ()

TheRay97

Nese se to ve stejným duchu jako každý akční sci-fi. Tedy ze začátku úvod do problému, potom řečičky okolo a nakonec velká bitva, která zničí půlku planety, ale hlavní hrdinové mají samozřejmě nevyčerpatelný elixír života, takže nějakým záhadným způsobem se z nirvany vrátí do reality. Ale ne, o propadák tentokrát nešlo. Originalita moderních "vetřelců" z vesmíru je stále lákavá. ()

biergof

Rozdíl mezi Tsalvation a Transformers je v očekávání. Tady jsem čekal zábavu pro deštivé odpoledne a doslova se tim přežral. Tranďáci, to je akční pecka, přehlídka efektů, sexy Megan a rádoby kultovních hlášek, neboli made in Bay. Ale myslim, že dvakrát mi to stačilo a dalších dílů netřeba. Poduď se najde někdo, kdo spojí chytrý film s těmito efekty, tak snad jedině Cameron na Vánoce. Jako předkrm Tranďáci 2 poslouží. zajímavé komentáře: já:) s tim s te už fakt trapný ()

majesty

no tesil som sa na roboticke hlasy, ale ked som zasadol do kina a prva veta vo filme padla v cestine dabovana /musim nabuduce poriadne citat info o filme lebo dabing ma zaskocil/ tak som sa riadne uz v prvej minute sklamal..inac film prakticky neskodny. ()

boo-boo

Zatiaľ čo jednotka dávala priestor každému robotovi, ich súboje a transformácie si vyložene vychutnávala (prvá premena Optimusa Primea je skvelým príkladom), v dvojke roboti prichádzajú a odchádzajú, sem-tam ich zoberie kamera, nie je šanca si niektorého obľúbiť a transformuje sa akoby mimochodom. Chápem, aké trikové orgie to boli, ale prečo tie naj trikové sekvencie sú žalostne prišliapnuté a najviac priestoru dostávajú digitálne explózie? Veď tých je všade kopa. A tak to, prečo som na tento film išiel, hralo kulisy Bayovým sklonom nechať všetko vyletieť do vzduchu (a k tomu pridaná našróbovaná, ktorá filmu ako sú Transformers vyložene nesvedčí. 40%, z toho 10 zato, ako som tie hračky miloval. No a otázka - načo tam ten Fallen vlastne bol? ()

Lukaso1

Když něco funguje tak tam toho přidám ať je tam toho ještě víc… To je jasné motto Michaela Baye, u dvojky mam úplně stejný pocit jako jsem měl u Bad Boys 2, víc akce, vic forků, větší rozpočet, větší kampaň, ale to je proste Hollywood neee? Všechno to funguje, akorát má z toho člověk pocit že sedí pořád u toho samého filmu. Bavilo mě to, ale nebylo tam nic co by mě ohromilo, (možná stárnu nebo nevim:-). Příjemná letní podívaná, ale co očekávat od trojky to si vážně netroufám říct. Pro mě 70% ()

Chuppa

Nebýt dvou dementních robotích dvojčat, pár drsňáckých robotích hlášek a celkem ubohého příběhu, šel bych s hodnocením na 4*. Ale tak dávám o hvězdu méně, alespoň za pěkné efekty a pár vtipných momentků. ()

Jerry_87

Hodnotím regionálnu verziu s českým dabingom, čiže som presvedčený o tom, že keď uvidím tento film v originálnom znení hodnotenie stúpne na 4*. Po technickej stránke dokázal Bay opäť, že v tomto obore je naozajstným kráľom. Triky boli naozaj úchvatné, ale čo sa týka deja a hlavne dĺžky stopáže tam má tento film trošku slabiny. Stopáž by som skrátil na také 2 hodinky, čo by podľa mňa bolo akurát. Ale inak to bol skvelý filmový zážitok a odborníci s trikového štúdia ILM sa naozaj úkazali vo skvelom svetle. ()

bond77

Nemůžu si pomoct, ale dvojka Transformerů mě mírně zklamala. Bylo to velmi zdlouhavé, hlavní či vedlejší představitelé až velmi moc vtipkoval a Michael Bay na můj vkus až moc parodoval Spielbergra. Překvapením byly vizuální efekty. ()

-henry-

Zmatené uvedení do děje divákovi vysloveně říká "ser na všechno" a to dost narušuje "zaháčkování filmem". Poslední půlhodina se musí vyloženě protrpět, jelikož se roztříští na nekoherentní záběry a mikroscénky bez celkového rytmu. Naštěstí prostředek nabízí vcelku komediální koláž absurdních scének. ZKRÁCENĚ: blockbusterový buldozer, který před sebou neúprosně hrne vše, co má ve scénáři, storyboardu a previzualizacích, ale už chybí schopnost dát tomu patřičná vyznění a vopravdický koule. Navíc ve "spolupráci" s dvojkou Pirátů z Karibiku mě na několik let přešla chuť na letní akčňáky a to se neodpouští. ()

TSZ

Dvojka Transformers jsou nadtypickým snímkem svého tvůrce - Michael Bay zde řádí jak černá ruka a nezná v ničem míru.Vzpomínám si, že to co se mi nelíbilo u prvních Transformers se objevuje i zde (tedy zejména ten infantilní humor,který nesnáším snad ve všech filmech), a naopak - vizuálně se jedná o bezchybné dílo, milovníci akčních scén prožijí zejména v závěru snad 40ti minutový orgasmus, při němž dojde k rozbombardování egyptské pouště a několika pyramid.Tohle však samozřejmě nelze režisérovi vyčítat, avšak pro mě jako pro Bayova třicetiletého fandu je Pomsta poražených (šílený překlad) jeho nejslabším filmem, protože takové množství akce zřejmě již nejsem schopen pobrat. ()

playboy_05

To co jsem marně hledat ve Star Treku i v Terminator Salvation jakobych našel v Transformerech 2...po tak bombové jedničce natočit takovéhle pokračování je skutečně umění, ikdyž je zde mnoho věcí které se dají dvojce vytknout (a hromada lidí je vytýká), nepřehledné bitvy, příliš mnoho robotů možná i trochu rychle ukončený závěr, ale pořád to má ten šmrnc který sem tolik miloval v jedničce...Shia se prostě nezmění a pořád mě bude dostávat novými hláškami a uhozenými scénami, stejně jako Optimus a spol., kteří v pohodě zdemolují půlku města jenom aby to vypadalo efektně...za 2 a půl hodiny sem si užil neskutečnou adrenalinovou jízdu. Ať si kdo chce co chce říká, Transformers 2 jsou letošní letní blockbuster...Ikdyž hodnocení jsou "jen" 4*...jednička byla prostě přelomová, a dvojka se ji v tomhle nevyrovná. ()

stiewe

Nový Transformers nemají čím překvapit. Nudný děj, až přehnaně nových robotů v kterých se po chvíli začnete víceméně ztrácet... Jediné co vás uchvátí je přemíra bojových scén kde si každý příznivce akčního žánru rozhodně přijde na své. ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)