Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

Bogrant

Pomsta porazených aneb ako to všetko začalo ísť dole vodou. I keď dvojka je ešte obstojná, no už sa u nej začínajú nepríjemne miešať dávky trápneho humoru s nepriehľadnou akciou a Bay do toho stále pridáva viac a viac benzínu a svojej nekonečnej túžby to stále viac a viac prepalovať. Akcia v púšti a celé to posolstvo plecháčov to ešte ako-tak utiahli. ()

Mistr119

Akční scény super! Ale vyváženo na druhou stranu stupidními dialogy s matkou, která trpí syndromem opuštěného hnízda. Zajímavá teorie o mimozemské civilizaci, která je tady s námi už dlouho, ale přesah to teda moc nemá..! :/ :) ()

nikhaj

Prilis vela zeleza. Niekto sa na kompoch fakt musel namakat ale je to premna dost nuda furt len zlikvidovat ineho šrotaka a vytekajuce kvapaliny ()

LucillaP

Jestli jednička byla (ve výsledku) dobrá, dale se čekat, že ve dvojce bude všechno explozivnější, zlouni budou "zlejší", hlavní hrdina bude chtít být normálnější, závěr bude "epičtější"... Na zaplácnutí sobotního večera to byla fajn nenáročná oddychovka, ale... Ale z filmu mi vlastně utkvěla jen ústřední skladba Linkinů. ()

FuLister

U dvojky pokračuje to, co je super na jedničce. Všechny postavy, super akce a titulní song od Linkinů, takže za mě spokojenost, ačkoliv samozřejmě, že tam jsou určité nedomyšlené věci. ()

nogi

Pro mě všechno přesně tak, jak má být. Vyvážený vtip, romantika, akce... Prostě klasický Bayovský film, který však pro mě neztratil na důvtipu a hláškách ani akcích. Přiznávám, že naprosto žeru Baye, ale rozhodně si zakládám na objektivním hodnocení filmů a tenhle film si zaslouží tak 4 z 5*, ne míň... A abych zvedla průměr, dávám opravdu zasloužených 5*, protože nejen obraz, ale i zvuk mi přišli jako geniální dílo na naprosto odpočinkový film ()

ortagh

Míša to přepísk,roboti se rubou jak smyslů zbavení,zbavení logiky,zbavení taktiky,prostě se řežou protože na to sou prachy.problém je že to funguje :-)...150 minut je přeplácáno bitkama a vtipem sršícíma hlavníma postavama ( i když nikdy fakt trapný ), zatímco v jedničce dostával prime furt na hubu tady si dává tři mega roboti..je to rychlejší,zběsilejší,dražší,akčnější ale blbější, funguje to a zatraceně dobře,místy se dá všimnout pár záběrů z jedničky jindy najdete nějákýho buga ale mě se to líbilo...a moc...10/10 ()

clever_guy

Ve chvíli, kdy chcete začít obdivovat všechny detaily nových transformerů, vypluje na povrch nečekaný problém. Neustále a rychle se pohybující kamera, měnící se úhel pohledu a samotní roboti, kteří se přeskládávají až nepochopitelně detailně, znemožňuje nějaké to vychutnání a samotné sledování se stává hrou na to, jak dobře se dokážete soustředit, abyste tu zběsilou animaci alespoň zčásti stíhali sledovat. Megan, po které tu slintají už i roboti, přidá na sledovatelnosti, kupodivu ale moc nevyužili její (sex-)potenciál. Shia je skvělej a v působivým armádním prostředí se akce sice plácá jedna za druhou, ale naplácáno je to hodně koukatelně s přídavkem vtipu. Jakmile vyjde blu-ray, určitě si pustím ty akce zpomaleně :-D Jako zarytý fanoušek hodnotím se zavřeným okem: 4/5 ()

Caesarion

Za celou dobu svého života sem neviděl tolik počítačových efektů a já nevím kolik ještě jiných efektů než v tomto filmu. Film vypadá minimálně na 500 milionů. ()

-Mates-2

Our races united by a history long forgotten. And a future we shall face together. I am Optimus Prime, and I send this message so that our past will always be remembered. For in those memories, we live on... bla bla ....=> quantum crypto mega bullshit ()

cUtOR

Mierne ma pokračovanie tohto kultového Science Fiction filmu sklamalo. Tak už ako kolegovia písali, Bay dostal voľnú ruku a tým pádom sa Transformers II ubral trošku iným smerom. Nehovoriac o tom, že nanávidim predabované filmy a keď v kinách nechodí "Origi" dabing vrie mi krv. Teraz som trochu odbočil od témy. Príbeh pokračovania není zlý, ale spústa vecí sa mi na tom nepáči: Trápne a niekedy aj zbytočné dialógy, komediálne a často až pubertálne scény (od hlúpych dvojčiat až po malého Decepticona, ktorý si robí dobre na Meganinej nohe), ktorých je vo filme prehnane veľa a mohol byť kludne Sci-fi/Comedy. Miestami som sa niekedy až nudil. Film naberá spád až v poslednej hodinke filmu kedy prichádza to na čo sme celý film čakali a to sú tie akčné scény s dobrými vizuálnymi a audio efektmi. A hlavne to ten film zachránilo. Vďaka týmto efektom 4* inač by som dal iba 3*. Spielberg opät skvelá robota, a Bay by sa mal držať toho, čo malo v prvom Transformers úspech. BTW: Labeouf vynikájúci výkon, dúfam, že v tých výkonoch bude pokračovať. ()

Riivy

O niečo horší film ako jednotka, na druhú stranu herecké výkony sú k nahliadnutiu v každom filme, ale tak pekne animovaní roboti zase nie... dejovo to na oskara asi nebude, ale v tomto filme nejde ani tak o príbeh.... celkovo je to tak na 70% ale zvyšujem hodnotenie pre nostalgické spomienky ohľadom jednotky a pre Optimusa.... ;) ()

chroust992

Jelikož jsem fanouškem prvního "transformeřího" filmu, na dvojku jsem se velice těšila a moje očekávání nebyla zcela naplněna. Předně mi doslova ublížil český dabing, hlas afroamerického vojenského důstojníka společně s překladem ve mě budily dojem spíše člověka vyděšeného k smrti než ostříleného profesionála. Dál by se dala vytknout kamera, ze které se mi zatočila hlava a kde byl smysl pro míru docela překročen. Poslední věc, která mě zvedala ze sedačky bylo vzezření, animace, hlášky dvojčat-autobotů. (Jeden mi výrazne připmínal Krysí opici z Braindead). Ovšem ničím nerušená dvou a půl hodinová jízda s Shiou LaBeoufem a Megan Fox, dobrým soundtrackem a sem tam vtipnou glosou současných světových problémů u mě zaručuje víc jak 3*. ()

mikosuo

Parada. Musel som kvoli tomu ist 80km do Presova ale oplatilo sa. :) Film celkovo je super aj ked niektore sceny su no uz fakt prehnane ale akcia a vybuchy a vybuchy to vynahradzuju. Zo zaciatku som mal v hlave neskutocny chaos polovicu co som videl na platne som nedokazal rozoznat. A ku koncu zasa chaos najma z toho poctu robotov to som vazne necakal. Ked som si urobil aku taku predstavu filmu v hlave pred tym ako som ho videl tak som cakal uplne nieco ine a to co som dostal bolo fantasticke. Odporucam a zbehnem si na to este raz. ()

rav4ge

příběh hloupej, romantický vsuvky trapný, dokonalý efekty a skvělý prvky komedie, náramně jsem se u filmu bavil a znovu bych se na něj klidně podíval, první díl ale podle mě byl lepší...určitě si těch 80 % zaslouží ()

Matt91

Oproti prvému dielu veľké sklamanie. Totálne prepálená stopáž, stupídny humor, nudný a nezáživný príbeh. Dokonca ani akčné scény tu nefungujú kvôli miere nevkusu režiséra. Charaktery postáv sa úplne vytratili. Ostal iba dejovo prázdny film s pekným vizuálom a Megan Fox. ()

Toms_606

Efekty nezklamaly, ale scénáristi by si zasloužili nakopat do zadnice. Typičtí američani opět dokázali natočením druhého dílu zkazit co se dalo. Z napínavého příběhu udělaly frašku plnou nejtrapnějších a nejotřepanějších glosů, kterým se zasměje snad jen samotný Michael Bay. Jestli budou natáčet třetí díl stejným stylem tak je už žádné efekty ani pobíhající Megan Fox v těsných bílých džínách nezachrání. ;-) ()

nicnevim

Jedničku jsem neviděla, protože scifi akční blockbustery pro mě nikdy nebyly oblíbenou podívanou. Všichni tehdy transformers vychvalovali do nebes, ale já z představy filmu plného mluvících autíček dostávala kopřivku. Před pár dny jsem se nechtěně ocitla v kině na dvojce připravena protrpět následujích nekonečných 150 min. Překvapivě jsem se ale po chvíli přistihla, že se bavím. A to dost. Tak jsem se vyprdla na všechny zákony logiky a vkusu a užila si to až dokonce. Pravděpodobně se tento snímek nedostane do mých top 10, ale odcházela jsem z kina s pocitem, že jsem se dobře bavila a o to tady jde především, nebo ne? ()

Bogano

Nechci ani pomyslet, kam zajde Michael Bay příště! Příběh je jen pro slepení akčních scén k sobě! Akce je to ovšem místy úžasná, například bitka Optima těsně před smrtí, roboti s lehkostí předvádí úžasné bojové kreace, výbuch je následován výbuchem... Bohužel musím souhlasit, že je to podívaná pouze napoprvé, takže příště jedině s ovladačem a s prstem na rychlém přetáčení! ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)