Kapela přijela

• Izrael Bikur Ha-Tizmoret (více)

V jeden obyčejný den přijíždí  do Izraele z Egypta osm hráčů Alexandrijského policejního ceremoniálního orchestru. Mají zahrát na otevření arabského kulturního centra v Petah Tikva, ale pro chybu v komunikaci odjedou autobusem do Beit Hatikvy, zcela jiného města uprostřed Negevské pouště. Egypťané v policejních uniformách se seznámí s několika místními, kteří se zvědavostí reagují na jejich skupinu, jsou přátelští a obezřetní a během jejich návštěvy jim poskytují útočiště, jídlo, hudbu a společnost. V ten den už nejede žádná doprava do města a v pouštním městečku neexistují žádné hotely, kde by se mohli ubytovat. Majitelka malé restaurace Dina (Ronit Elkabetzová) je pozve, aby zůstali na noc v jejím bytě, v bytě jejích přátel a v restauraci. Následuje zvláštní noc tichých příběhů, přiznání a vzájemného pochopení. (TV JOJ)

wellar

Herci si odo mna tych 5 hviezd zasluzia .. Tolko ludskych pribehov tu je, ze by clovek rad spoznal kazdeho osud este viac ...Najhlbsi a zaroven najvernejsi mi prisiel pribeh mladeho otca a jeho neprijemne sa spravajucej manzelky. Ako zaver skladby - bez zvuku vznesenych nastrojov a fanfar - aj on skoncil vo svojom zivote. Sice nie majestatne ale ani smutne. Asi to som si z tohoto filmu zobral. ()

jorgus

hodne jsem od tohoto filmu ocekaval ale film plynul tak unyle:(tato rozvaznost ale bohuzel neprohlubovala situace, nedavala jim vaznost..jen nudila:( ()

Saur.us

Příběh jednoho dne Alexandrijského policejního orchestru na zájezdu kdesi uprostřed izraelské pustiny. Z této zápletky pak vychází spousta humorných scén a já jsem se díky milému humoru, který se v Kapele objevuje, opravdu poctivě prosmál celým filmem. Ústřední dvojici Gabai - Elkabetz ta arabsko-židovská spolupráce opravdu šla. Sasson Gabain, kříženec mezi Benem Kingsleyem a Miroslavem Krobotem, a Ronit Elkabetz, krásná a živočišná herečka. A díky krátké stopáži byl film zaplněn tak akorát, bez jakéhokoliv prázdného nebo nudného místa a utekl jako voda. A jako bonus, záběry izraelské pustiny. ()

inutihar

Příjemně melancholická komedie o jedné bloudící kapele a několika ztracených životech uprostřed zapomenutého izraelského městečka. Noc bude dlouhá a za slovy a pohledy je někdy víc, než se v první chvíli zdá. A "balící" scéna v tančírně je absolutně dokonalá... btw: pořád jsem si říkal, odkud znám Tawfíka a on Sasson Gabai hrál ve třetím Rambovi. ()

horovska

Trochu komický, melancholický příběh s krásnou atmosférou. Uniformovaná armádní kapela omylem přijede do městečka, kde se již léta nic neděje. Místní si je rozeberou do svých skromných příbytků, nakrmí je a nechají přespat. Velmi úspornými prostředky se nám odkrývají duše a osudy lidí, jež svedla k sobě na krátký okamžik pouhá náhoda. Krásný film. ()

Tamten

Nikam nespěchající komedie, ve které nečekejte ani spoustu děje, ani extra hluboké myšlenky. A to je vlastně dobře, prostě volný oddych, při kterém se občas usmějete a tu tam zamyslíte. ()

-tHESWINe-

Asi bych byl věnoval čtyři hvězdičky, kdyby se ve filmu něco dělo. Téměř celý film vlastně popisuje jednu noc v městečku kam se kapela nedopatřením dostane. Městečko je to uprostřed ničeho, mrtvé ... a stejná je i atmosféra filmu, až na některé světlé chvilky, třeba velice originální scéna kde mladý policista radí místnímu mladíkovi ... ()

karlee

Srovnání s Kaurismakim není úplně od věci. Komedie spíš průměrná, s několika lehce absurdními dialogy, ale líbila se mi i ta "smutná" stránka, jak moc se toho dá říct mlčením... ()

jojoping

Príjemný filmík, ktorý si treba vychutnať. Pomalý dej s množstvom dialógov. Ten, kto pozná egyptskú a židovskú kultúru, určite sa dobre zabaví a nájde sa aj dosť miest na zasmiatie. ()

Blazis34

Pohodový krásný film, z kterého je cítít laskavost a lidskost. Tu a tam se zasmějete či zamyslíte. Na druhou stranu mě nepřesvědčil děj, který popisuje pouze jednu noc členů kapely a není tedy moc zajímavý a pestrý. ()

jack_scott

Hezký příběh o arabsko-židovském setkání - jakoby vůbec neexistovaly problémy současného světa. Snímek je velmi milý a příjemný, dávám solidních 60% - tak málo proto, že nic vlastně nenabízí. Přesto je příjemné ho vidět. *** ()

Tomas_PO

Izraelská alternatíva, v úvode absurdná komédia s nekonečne pomalými zábermi, no napokon vyusťujúca do vážnejšej konverzačky. O láske, o živote. ()

ste

Příjemný malý filmeček, který mě na filmovce překvapil, když jsem na něj naslepo šla poté, kdy nás nepustili na Bathory. Občas rozesměje, občas dojme, zkrátka jeden z těch filmů, ze kterých odcházíte a ještě dlouho se usmíváte. ()

Tweetak

Nemůžu hodnotit jinak. 5* V tomto filmu sice jednotlivé scény trvaly opravdu dlouho, ale možná bych byl rád, kdyby trvaly ještě déle. Myslím, že režisér přesně předal pocity a náladu postav při jednotlivých událostech a zápletkách. Mohu jen zatleskat. Při sledování jsem nejednou pomyslel na to, jak dokonalý film někdo dokáže natočit s pár lidmi a jedním malým městem. Nebudu už pokračovat v hodnocení, protože bych se tady asi rozněžnil až moc a objektivita by odešla. ()

Johgas

Moc milý film. Velmi jemný humor. Na obyčejné lidské úrovni se rozdíly překonat dají...ti lidé o to dokonce moc stáli. Jen se do toho nesmí začít cpát politika (což je moje poznámka, politika naštěstí nebyla předmětem tohoto filmu). Bezva herci, neznala jsem ani jednoho, moc mě překvapili. I tím, jak to bylo civilní, člověk měl pocit, že je opravdu u nich v obýváku nebo na disco na kolečkových bruslích :-) ()

Gr!mReefer

Občas to je zdlouhavé, ale občas vtipné fakt fest... Takže smíšené pocity... Dal bych 3*, ale po scéně na kolečkovym bále musim přidat ještě jednu hvězdičku :-D ()