Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

Machys

I když tento styl tady již několikrát byl, tak Španělé ho vzali pěkně pod krkem a vymáčkli velmi solidní kus! ()

Naked_Snake

Laciný nízkorozpočtový horor. Herecké výkony špatné až průměrné. Děj podprůměrný. Policie uzavře pár lidí v baráku, kde propukla epidemie zombií. Plno klišé a nelogických jednání. Film vsází pouze na lekavé scény a že použití obyčejné kamery zvýší atmosféru jako u blair witch. S tím se ale film nedokáže ani zdaleka srovnávat. Na druhou stranu, konec je poměrně strašidelný a napínavý. To ale mluvíme zhruba o 10ti minutách, ke kterým se musíte prokousat nudným žvaněním lidí na kameru. Jestli vám nezáleží na ději, hereckých výkonech a rádi se lekáte, možná za shlédnutí stojí. ()

On_Matej

V Blair Witch Project nic nevidíte a tak se každý bojí podle toho jak velkou hrůzu si je schopný představit. Když se chystám shlédnout řádnou zombie vyvražďovačku (podle mě třeba Dawn of the Dead) , tak rozhodně neočekávám, že si budu muset cokoli představovat. Nápad tyto dvě formy spojit je sice zajímavý, ale takové pokusy už tu byly - přičemž kromě 28 Days Later... nedopadly vůbec dobře. Mám zombieBéčka v oblibě, ale béčko v béčku maskované "invencí" "kameramana", který v podstatě celou dobu filmu uhýbá před nejzásadnějšími věcmi a tak nám zůstává jen nudná přehlídka křiku a chaosu proložená pár lekačkami, kterých si však ani nemusíte všimnout - to už je trochu moc silný calvados. Nesmál jsem se, nebál jsem se, nebavil jsem se... proč o [REC] vůbec něco píšu?!#V@n/+ ()

Ziper

Celkově výborně zpracovaný horror, i obsazení herců bylo skvělé. Ale myslím si, že takovýto zvrat ke konci filmu klidně nemusel být. Jinak jeden z mála horrorů, který mě opravdu zaujal. Hodnotím 5*. ()

ToMaSoo7

Vynikajuci film pri ktorom kazdy pociti strach. Kvalitu filmov tohto zanru vecinou dost nici zaver, ale v tomto filme bol zaver naozaj vynikajuci. 7/10 ()

RonnieR

Začal to Blair Witch a odtedy sa vynárajú stále nové a nové filmy natočené ručnou kamerou. Tento pokus ala Spain sa celkom vydaril! 75% ()

Bakoš

Bála jsem se v noci chodit na záchod!!! Dobrý horor člověka děsí, když se na něho dívá, ale opravdu kvalitní horor člověka děsí ještě pár nocí po té. Tak v tomto případě to bylo něco mezi. Spíš se kloním k opravdu kvalitnímu hororu. Filmy točené rádoby amatérskou kamerou jsou velmi věrohodné a na strachu jedině přidá. Mělo by se ale maličko dohlížet na to, aby se obraz neklepal tolik jako tomu je u REC. Motá se pak z toho člověku hlava a stejně nic nevidí. Jinak není moc, co vytknout. Zápletka velmi zajímavá, konec nedokončený, tak jak by to mělo být. To by ovšem nesměl přijít REC 2, ke kterému se ale nebudu vyjadřovat zde. ()

Mirešák

Tak tohle nám, nic netušícím pustil učitel angličiny. Až do scény s přetáčející se kamerou jsem to vypadalo jako (skoro) normální televizní pořad, takže mě následný výskyt zombíků věru šokoval. ()

paci

Neodpustím si srovnání s Projektem Blair Witch, který považuji za zakladatele tohoto subžánru. Jak tomu bylo i tenkrát (r. 99), tak je tomu i dnes. Tento druh hororu si buď zamilujete nebo si ho víckrát nepustíte. Po několika dalších zážitcích jako Cloverfield nebo Paranormal Activity patřím určitě do té první supiny. Ovšem po velkém očekávání filmu Rec přišlo bohužel zklamání. Snaha spojit smrtící virus, vymýtače ďábla, blair witch a mnoho jiných u mě prostě nefungovala. 2 a ½ hvězdičky ()

neyto

Podle mě dost nadhodnoceno, první polovinu filmu docela nuda, pak to začalo nabírat na obrátkách. Jo, sledoval jsem poslední minuty se zatajeným dechem, ale že bych se nějak bál. Mínusy: ruční kamera, zbytečné kecy hlavní hrdinky. ()

ronin zabak

Výborně zpracovaný, napětí od začátku až do konce, blairwitchovské natáčení tomu dodalo šťávu. Klidně se podívám znovu. ()

Maranve

Tá žena ktorá kričala 1.5. vo vlaku idúcom do Prahy, pozerala REC. Tá žena som bola ja. Pocit vydesenia ktorý prežívam pri radových hororových "ľakačkách" bol ku koncu v podstate permanentný. Už spomínaný nočný mód bol aj pre mňa scénou, po ktorej uloženie vašich vnútorných orgánov nikdy nebude tým, čím bolo. Cez to všetko som si celá roztrasená pri záverečných titulkách musela povedať jednoducho : to bolo tak skvelé ! Perla žánru, nočná mora blonďatých reportériek, Rec, bolo mi cťou... ()

Arkwuill_S

Baví vás psát články nebo natáčet zajímavé pořady? Jo, chcete přijít s něčím novým... tak proč neoslovit třeba hasiče a nezkusit si s nimi jednu šichtu. Hurá do toho. Jak oni sami říkají, většinou je to rutina, častěji než u požárů zasahujete u prasklých vodovodních kohoutků nebo sundaváte domácí zvířata ze stromů. Taková noční šichta, nic neobvyklého... přijde poplach - osoby v nesnázích. Dorazíte na místo, do jednoho činžovního domu, a zjišťujete, co se stalo. Z bytu staré paní byl slyšet křik, zřejmě potřebuje pomoci, je zapotřebí vyrazit dveře. Jenže jak se ukáže vzápětí, ta stará paní už pomoci nepotřebuje... za to vy ano! Tenhle žánr mám prostě rád. Sci-fi vize, adrenalin, husí kůže, do toho autor skvěle pracuje se snahou o autentičnost a vystihnout sílu okamžiku. Projevuje se lidské primitivní chování, panika, šílenství, zmatek. Napínavých momentů tam je skutečně mnoho, to ano. Příběh pravda lze předvídat a nic nového nám neukáže, ale v tomhle žánru jde těžko vymyslet něco zcela novátorského. A teď přijde ta negativní kritika. Samozřejmě nikdo asi nevíme, jak bychom se v takové kritické situaci zachovali, jestli bychom totálně zpanikařili a nebo si zachovali chladný rozum a měli situaci pod kontrolou, těžko říct. Ale některé herecké výkony pro mě nebyly přesvědčivé a adekvátní dané situaci. A ruku v ruce s tím jde chvílemi až totálně nesmyslné chování akérů. Je to přesně ten stupidní moment: "Tady se rozdělíme...". Celkově hodnotím jako pěkný snímek, napínavý, ale věřím, že i se zachováním daných možností by se to dalo udělat lépe a poutavěji. ()

BigLoser

Tak tohle byla vážně lahůdka, od chvíle kdy se první hasič přizabije pádem ze schodů, nastává nefalšované peklo. Nijak mě filmy tohoto stylu neoslovily, ale REC je uplě jiná třída. Nebít počátečního, hulákání všech na všechny, které mě vyloženě irotovalo a sem tam trošku až moc roztřesené kamery, bylo by to za plný počet. Jinak je to napínací jako kšandy a závěrečná patnáctiminutovka je totální masakr, který ve mě vzbouzel strach, jaký jsem u fimu necítil už ani nepamatuji. 4* ()

aRclite

Někdo si zahrál F.E.A.R., pak natočil film, dodal lekací scény s poskakujícíma kečupákama a first-person záběry ? To mi připomíná REC. Nepřidal, neobral. (2,5*) ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010