Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

Naslund

Tohle, že je jeden z nejlepších hororů podle csfd? By mě zajímalo, jak k tomu došlo... Asi je mezi námi víc zombií, než jsem si myslel. Chtěl bych najít aspoň něco pozitivního, ale kromě opravdu vtipného knock-outu staré paní a pěkné hlavní herečky mě nic nenapadá. Se scénářem si nikdo hlavu nedělal. Prostě si někam napsal žánr - horor, vrahouni - zombie, místo - panelák, postavy - hasiči a domorodci, forma - ruční kamera. Nic dalšího už pomalu nedává smysl. Lidé se chovají jako vítězové Darwinové ceny (např. chlap co stojí asi 30cm od zombie a místo jejího zabíjení se začne bavit s někým dalším), události jsou zcela náhodné (jakože prostě někdo spadne přes zábradlí) a celý příběh by bez dalších příšerných zásahů ani nemohl existovat. A jak se mám probůh bát něčeho, čemu ani na vteřinu neuvěřím? No asi měly zabrat lekačky, ale ty neberu za nějaké umění. Vždyť bych se lekl i roztomilého bílého králíčka, kdyby na mě nečekaně vyskočil z malého plyšového autíčka. Ale o tom nikdo horor neudělá... ()

Žralok

Viděli jste film Karanténa ? A líbil se vám ? Tak to je dobře. Zapomeňte na ní. Je to pouhá a obyčejná americká kopie tohoto španělského originálu. Představte si že se ocitnete zavření v paneláku kde se dějí velice podivné a hrozné věci. Kde se lidé mění v krvelačné bestie a nikdo netuší proč. Díky stylu ,,amatérské" kamery který byl zde použit z vás film udělá přímého účastníka dění na obrazovce. Kdo se rád bojí bude ve svém živlu ;) ()

harfuska

Roztrasená kamera, stupídny scenár, nesympatické ksichty, komické dialógy a neprirodzené prejavy. To všetko robí tento horor silne nepozerateľným. Ešteže nákaza postupovala pomerne rýchlo, aspoň som sa nemusela dlho trápiť. ()

IllIlIlIIl

Horor, který má spád, krátkou stopáž, autentičnost díky ,,amatérské kameře,, a celkem fajn myšlenka s uzavřeností několika lidí v jednom domě, kde se ,,něco,, děje. Mínus bych viděl v tom, že takovýto film by měl větší potenciál, kdyby se nejednalo jen o klasickou zombiárnu bez záverečné pointy. A také jsem čekal, že mě to vtáhne mnohem víc do děje. Chvílema se to dařilo přesně, jak jsem očekával, ale našla se i hluchá místa, kdy jsem filmu vůbec nevěřil. Ale celkově příjemné hororové překvapení. ()

Kreeki

Naprostá hororová zombie vyvražďovačka s tradičním, neoriginálním nápadem a chabým dějem - zavřete partu lidí do strašidelného domu a sledujte jako postupně umírají, v horším případě se proměňují v zombíky - ale stejně mě na ní dokázalo něco zaujmout. Takže když posčítáme všechny plusy - neamerické pojetí a hlavně neamerický konec, jen málo pokusů o americkou megalomanskost, roztřesená ruční kamera, která v tomto snímku vytváří většinu dojmu, délka samotného filmu a hlavně neuvěřitelně sexy hlavní představitelka - vyleze nám z toho krásných 7/10. Tohle zkrátka tentokráte funguje. ()

K.I.N.G.

"Toč to Pablo! Všechno." A Pablo neváhal, vzal kameru a točil jako o život. Chvílemi bylo až vtipné, jak nebojácný je to chlap. Hasiči, policisté řvali hrůzou a on ani tváří v tvář možnosti reálné smrti nesundal kameru z oka, jenom tehdy, když o to byl důrazně požádán. No budiž mu to odpuštěno. Ale REC je vážně skvělý zombie horor. Po filmu Monstrum (2008) je to druhé mockumentary (falešný dokument), které mě nadchlo. Chvílemi to sice působí dost lacině, no ale větší časové intervaly zaplnily ty naprosto věrohodné scény, na to je film fakticky moc promakaný. Stojí to prostě za podívání a rozhodně ne jen za jedno. Čekal jsem, že to bude supr a ono to bylo. Jsem velmi spokojený. ()

Maq

Šel jsem do toho s vysokým očekáváním a tím více jsem byl zklamán. Ale připouštím, že je to věc osobního vkusu. U horroru se člověk chce příjemně napínat a bát. Tady jsem převážně hleděl na vřískání skupiny lidí plných hysterie a paniky. Napětí a strach to jsou, to ano, ale nikoli příjemné, přinejmenším ne pro mne, mě to otravovalo. --- Neocenil jsem ani nápodobu „Blair Witch Project“ narativní metody. Metoda sama o sobě napětí nedělá. --- ()

Rakosnicek77

Narazil jsem na film Karanténa, což je remake tohoto super filmu, na který jsem se díky komentářům dostal. Karanténu si dám hned po napsání těchto řádek. Španělský originál byl dost dobrý, rozhodně jsem se ani na chvilku nenudil. Šlapalo to od začátku do konce a ani na chvilku to nepolevilo. Byl jsem přikovaný k obrazovce a těžko věřit, že by tohle remake, navíc Americký :-( dokázal překonat... ()

movieband

REC. Po dlouhé době úplně jiný šálek hororu, který se mi dlouhou dobu vyhýbal. Sice jsem z toho všeho byl v závěru první části trochu zmatený a v rozpacích, ale druhý díl dal dohromady všechny dílky ďábelské mozaiky Balaguéra a Plaza. Brutální napětí a chytře sepsaný scénář se závěrečným rozluštěním dělá z REC jeden z nejpůsobivějších hororů současnosti. 76% ()

stration

Výborný "reportážní" horor. Španělština mu hrozně sluší. Stísněné prostory domu, který se chvílemi zdá hrozně velký a chvílemi hrozně malý. Perfektní atmosféra. ()

Hadža

Prvni jsem videl Karantenu,ktera me velmi mile prekvapila ackoliv filmy kde se neustale trese kamera a obcas i upadne,nemam nejak zvlast v oblibe, atmosfera to v tomto pripade plne vynahrazuje.Tak jsem se rozhodl shlednout i tuto opevovanejsi predlohu u ktere, musim rict ,jsem se bavil podobne vyborne,ikdyz jde vlastne o dva identicke filmy.Komercnejis zalozenemu divaku,bych ale kazdopadne doporucil spise americkou karantenu,ktera ma i dabing,protoze spanelstina neni ,myslim nijak libozvucny jakyk a pri cteni titulku zde clovek prichazi v tom neustalem tresu i ty podstatne zabery,ktere filmu dodavaji punc! ()

Easykk

Jen jsem tak tušil co čekat, a byl připravenej to smést pod stůl, ale.... tohle mě dostalo a to tak že MOC je slovo který vyjadřuje to že vás to dostalo asi jako anglickej puding, mě to dostalo asi jako Wasabi frknuté skrz ucho rovnou do mozku takže až na tu prapodivnou karanténu, měl tenhle film takovej potenciál a takovou míru napětí, že by mu bratříčci jemu podobní mohli závidět TOLIK jako my obyčejní smrtelníci zombíkům jejich nedůležitou skutečnost a to tu, že jsou už dávno mrtví, tudíž nějaká další smrt pro ně znamená asi úplný hřiby že :))) ()

Thomassi

Tak toto se mi velmi páčilo. I když jsem viděl jako první Karanténu, a věděl jsem tudíž do čeho jdu, musim uznat, že pro kratší stopáž mi toto sedlo asi více, protože to mělo spád od začátku do konce a hlavně, jak se blížil konec, roztáčelo se to na plné obrátky. Musím říct, že to bylo naprosto totožné jak Karanténa, a proto je pro mě složité porovnat tyto filmy, protože se mi líbila i Karanténa. Ale originál je jen jeden. ()

Murrro

Často spomínaná podobnosť so Záhadou Blair witch je nepopierateľným faktom, film využíva všetky postupy, ktoré v nej fungovali a ktoré vyplývajú zo začlenenia kamery do príbehu. Nie je teda rozhodne prvým filmom, pracujúcim s podobne dokumentaristickou technikou rozprávania, nie je ani najlepším či dejovo najoriginálnejším zombie-hororom, s prehľadom však poráža väčšinu konkurencie v oboch kategóriách. 4* za intenzívne zimomriavky. ()

beran-ek

Podle mého daleko lépe využitý potenciál a "styl" než u Blair Wich! Tohle mělo říz.. Za ty prachy je to dokonalá jízda! Španělština v ženském podání je rajcovní a člověk ani nestíhá v tý rychlosti a tom návalu.. :) ()

Duotone28

Filmik urcite potesil...z tohto zanriku po dlhom case velmi velmi kvalitny materialik...Az na jedno slabsie miesto(ktoremu sa sice nevyhne skoro ziadny filmik), tak som nenasiel skoro ziadnu chybu...Najvacsie plus, ktore tomuto filmiku davalo caro...bola excelenta kamera...ktora nadherne slapala v style blair witch, s tym...ze tu bola este o triedu lepsia a o dalsiu triedu temnejsia. Pre mna jasna patka,nazdar ()

reqiuem

od hororu očekávám trochu lépe vybudovanou atmosféru, čemuž nepomohly ani nedůvěryhodný výkony některých postav[-1]..přesto některý "lekací" scény byly naopak dotaženy k dokonalosti[+1]..ale celkově hororům se "zombie" tématikou moc nevěřim-už těch obživlejch mrtvol v hororech bylo trochu moc..[-1]=4* ()

dawe04

"Panebože, já bydlím taky v činžáku," první hrůzná myšlenka, která se objevila po titulcích tohoto šíleného hororu. Od pomalého rozjezdu až po naprosto zdrcující finále, kde se atmosféra ne-dala krájet, ona krájela mě! Nebýt nevyváženého poměru mezi světlými rozjezdovými, šerými akčními a tmavými hororvými pasážemi, ne moc originální zápletky a otravné hlavní herečky, bylo by to za čistých pět. Ale i tak jde o jeden z nejlepších hororů co jsem viděl, a ta poslední část, z té bude snad i kult! PS: Zapomeňte na dřevěné boudy u lesa, hororovým prostředím no.1 jsou paneláky!!! ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010