Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

ProfiDivak

Španieli do toho vkladajú svoj temperament....a splnila sa moja túžba a po ľahkom znechutení z amerických filmov konečne všetci hrdinovia (do poslednej) zlyhali...čo viac potrebujem k detskej radosti? ()

MartinReno

Popravde vedieť,že zas pojde o zombie omáčku,kde sa opeť bude predávať slinami štafeta,tak to ani nezapnem.Čakal som niečo originálne,no v tomto smere totál sklamanie.Kamera bola ťahúňom celého filmu,vzhladom na hodne nepresvedčivých hercov a ich absurdné,predvídatelné konanie.Koniec ma dostal.Ten bol velmi dobre zmáknutý.Podla mňa celkom zbytočne nakrútený film. ()

Ace.A.T.L.

Udivuje mě, že jsem to nekomentoval a nehodnotil už dřív... Je to hodně zajímavej film, kterej na téma "zombies" najede naprosto nečekaně, s logickou myšlenkou a důvodem, nenechá ani na chvilku vydechnout a chvílema způsobuje až ten pocit, že by jste prodali vlastní babičku, než tam bejt :D Neni to nic, co přetejká vizuálníma efektama, ale o to je to pro člověka reálnější. Za mě poctivých 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

@nthr4X

Hledám, hledám pozitiva a jediné je snad jen délka filmu. Docela mě zaráží tak vysoké hodnocení. Nemůžu říct že je to ani dobrý béčkový horor, jen chaos, řev, krev a roztřepaná kamera je teda pro mě dost málo. ()

Katjushkator

Španělé prostě horory umí. Koncept filmu natočeného na ruční kameru zabodoval po vzoru Blair Witche i tentokrát. Z počátku aktivní a usměvavá novinářka na mě v průběhu reportáže přenesla svůj strach velmi přesvědčivě. Prostředí starého domu s množstvím pater, která skrývají stále nové hrůzy ždímá děsivou atmosféru na maximum. Nečekaná hlavní zápletka má navíc i příjemně racionální zdůvodnění. Doporučuji se na snímek podívat v noci, osamotě, v místě, kde musíte k základní životní potřebě překonat temné schodiště. ()

Staple

Tenhle film není nic světoborného jak tady všichni vykládají. Není to ani zážitek, který si budu sebou nést celý život, ale je to velmi zábavný horor film, který neztrácí tempo, není natahovaný a nemá jediné prázdné místo. Formu found footage ždímá do poslední kapky a je nejlepší svého druhu, ale bojím se že už takový nikdy neuvidím. Zombie jsou zde velmi fajn a řekl bych, že kdyby takováto situace nastala, tak by vypadali asi nějak takhle a to je síla tohoto filmu. Je prostě uvěřitelný. Teď ale položím zásadní otázku. Bál sem se? Ne úplně. Nepříjemné to bylo, děsivé zas úplně ne, ale bavil sem se od záčátku až do konce. Není snad tohle hlavní? ()

Shelby14

Tohle dílko mělo náběh na bůra, stačilo dotáhnout pár scén a byla by to pecka. Ale i tak fakt hustě strašidlácký. ()

Velislav

Po Romerových prvých dvoch zombie kultoch je R.E.C. asi to najlepšie v rámci subžánru. Jeho veľká prednosť je v dĺžke, takže až na rozhovory s obyvateľmi domu v prostrednej časti nestihne nudiť. Záver je pôsobivý, tma vyhráva nad svetlom a v podobných snímkach ide predsa o to. 8/10 ()

BoKo_CzT

Kameraman najprv počas natáčania cvičil aerobick, neskôr dokonca pravdepodobne dostal epilepický záchvat. Obraz nebolo možné žiadnym spôsobom zastabilizovať a tak sme boli nútení nakoniec toto vele-dielo vypnúť. ()

Catella

Dokonalej španělskej masakr, kde v hlavní roli máme reportérku, kameramana, partu hasičů a obyvatele domu, kde propukla neznámá nákaza, šířící se rychlostí blesku. ()

Salvator odpad!

Myšlenka dobrá, zpracování tragické. Jasně, tenhle žánr nevyžaduje příliš časté použití mozku, tvůrci to ale mohli alespoň občas udělat. ()

CZ_Milka

Taková Záhada Blair Witch těžila z atmosféry tak moc, že jsem z toho měla stažený zadek. Ale REC tu atmosféru nemá. Přijde mi, že je to všechno moc rychlé, atmosféra se nestihne vybudovat, divák si k postavám nestihne vybudovat vztah. A jestli v závěru mělo být nějaké rozuzlení, asi jsem ho nepochopila... ()

Sunwheel

Priamočiara jednohubka, ktorá efektívnym "blairwitchovským" štýlom vytvorí atmosféru lepšiu, než väčšina vysokorozpočtových hororov. Trošku zdĺhavejší začiatok vykompenzuje druhá polovica filmu, ktorá je svižná s dobrým finále. ()

F2003F

Najautentickejšie pôsobiaci horor a aj najlepší minulej dekády. Prinajlepšom obídete s husou kožou zo strašlivej atmosféry. Blair Witch bolo dobrý najmä preto, že bolo prvé. REC je o hodne lepší a najmä dôležito dokazuje ako jednoducho sa dá predviesť štýlovo s pár (ne)hercami na uzavretej ploche nízkorozpočtové umenie. Bez strachu alebo penikavých paranoických myšlienok tu tak ľahko neobídete. Plný by som tomu dal aj bez toho záveru. Skutočne hrozivý zážitok, pamätný des. Extrém.  PS: super plagát a názov ()

Nick321 odpad!

Pořádná blbost. Ale není to o nic menší blbost než taková česká Výměna manželek, která do pořadu zve jen tu největší lůzu a tvoří zábavu pro jinou voyerskou lůzu. Zde se jedná o hloupý pokus o zombie vyvražďovačku s tuctovými lekačkami. ()

Adam76

Tak po dlouhé době horror, který se mi dost líbil a vůbec nejsem překvapený, že je ze Španělska. Španělé jsou alespoň pro mě v poslední době na prvím místě co se týká natáčení horrorů. [REC] mě fakt dostal a to se u horrorů většinou vůbec nebojím ale tady uvídíte pár drsných scén není jich až tak hodně(k vůli kameře) , ale to na sledování filmu nijak nevadí.Pro mě zasloužených 85% ()

Adoshek

Musím se přiznat, že jsem na tento horor hodně těšil. Mé čekání se konečně vyplnilo a musím říct, že po dlouhé době jsem zažil horor, který mě svým dějem pohltil a nenechal mě v druhé polovině filmu pomalu ani mrknout. Řekl bych, že [REC] je asi nejlepší hororem za poslední rok. Od 5* to dělí jen useknutý konec, který i tak není happyendem-což je pro mně v záplavě amerických slaďáckých happyendů, které se valí z každé strany obrovským plusem. Jen více takovýchto hororů. ()

CID7

Po dlouhé době pěknej horor. Ze začátku nic moc, ale pak se to rozjede. Efekty nádhera. Celý příběh se natáčí na kameru-z toho vznikl název filmu. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010