Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

epsyn5

Slyšel jsem, jaký je to strašný horor. Mě to připadalo spíše jako thriller. Atmosféra je ovšem působivá a styl kamery to všechno ještě umocnuje. Postavy jsou rutině predvedeny a potom vše začne,,ale stejně rychle skončí. Nic převratného, ale také žádné velké zklamání. ()

Werewolf2

Z meho pohledu to sice neni zrovna nejlepsi horor, ale pravdepodobne jeden z nejdesivejsich. Hlavne tedy musim pochvalit prvni pulhodinku. Pak uz sice zacaly prichazet mensi nelogicnosti, ale i tak si tenhle film podruhe nepustim. Stejne jako Blair Witch Project, ktery byl jeste umocnen tim, ze si clovek mohl tu carodejnici predstavit jak chtel a tim paradoxne strasit sam sebe. ()

Arren

Dobre desivej film. I dkyz nutno dodat, ja u filmu posera jsem :-) takze z tehle strany u me film nadprumernej. Jinak musim ocenit originalitu a i celkem slusnou a realnou zapletku. Jako celek vsak pusobi spise prumerne, nez jako neco extremne vytecneho. Nejlepsi z filmu je beze sporu posledni cast, kdy uz jen utikaji a nemaji se kam vrtnout. Atmosfera bezmoci je primo hmatatelna. Zajimavy film, kteri milovnici zombie hororu jiste oceni. ()

Jirka1111

Úžasný film, ke kterému napsat komentář prostě musím. Během filmu jsem se přistihl, jak koušu drát od sluchátek. Opravdu výborný horor. Jako bonus dostanete krásnou reportérku (ti, kdo již film viděli, mi dají určitě zapravdu, že úplně poslední scéna je taky svým způsobem bonbónek), kterou uvidíte v podstatě po dobu trvání celého filmu. Je sice trošku podivné, že kameraman, utíkajíc před zombie, vše natáčí, ale to vás hned přestane trápit. Film se rozjede takřka po deseti minutách, po doražení do domu. Konečně film, který si budu pamatovat. ()

Špinič

Posledných 20 minút je tak na 6*, dovtedy je to celkom zábavne natočený horor, ale ten koniec je fakt hustý, tam mi už nebolo všetko jedno. Trošku ma ale mrzelo, že to skončilo tak, ako som si myslel. Dúfal som, že to režiséri ešte nejako vyšperkujú :( ()

weth

[REC] je jedním z horrorů které mě při sledování fakt vyždímali a dali mi ten stísněný pocit, který jsem zažíval ve 12 letech při sledování Návratu oživlých mrtvol. O filmu jsem nic nevěděl, o to víc jsem byl velmi mile překvapen. Co bych vytkl - trošku trapné upozorňování na fakt, že se natáčí - jednou by to snad stačilo (je fakt, že v ději který má takový spád ani člověka mockrát nenapadne že se to moc nehodí-ale nemuselo by to být vůbec). Dále mi celkem vadil konec, který moc zaváněl duchařinou, což se mi k filmu moc nehodilo(jsou tam zombie, armádka, policie, televize, zkrátka moderní svět, ani zmínka o nějakém duchovnu či náboženství). Trošku očekávané šoky(vždycky když už je moc dlouho klid:)). Ale klady rozhodně převažují. Atmosféra výborná, pořád nějaký pohyb, takže nuda nemá šanci. Výborně se propracováváme ze situace, kdy mají hrdinové plnou kontrolu nad věcí do úplné beznaděje a zoufalství. Fungovalo to v Blair witch a funguje to i zde(snad ještě o něco lépe). Výborné momenty - stín "děvčete" v chodbě na konci, silueta staré ženy po otevření bytu na začátku, prostě krása. Výborný horror aby dnes člověk pohledal. Velmi kvalitní dílko. ()

p.paja11

Wow.. shrnul bych to asi takto, první polovina filmu se dala očekávat, všechno směřovalo jenom k jednomu, zlom podle mě nastal, když sem nadskočil z postele jakmile jsem uviděl malou holku stát ve dveřích, poté jsem se u některých scén opravdu bál, a po dlouhé době docela slušný horor kterému dávám 75% ()

Kathane

[Rec] je netypická lekačka použitím kamery z ruky, stejně jako je tomu například už ve zminovaném, legendání Záhadě Blair witch nebo letošním filmu Montrum. Na konci jsem film musela stopovat, nevím jestli jsem strašpytel nebo je film opravdu tak děsivý. ()

hudson07

Tak takhle jsem se už hodně dlouho nebál.. Pocit strachu, napětí a děsu na mě působí ještě teď. A to jsem si myslel, že žánr hororu je na obrovksém ústupu. Světlá vyjímka potvrzuje pravidlo. Zkraje nudný rozjezd, ovšem vyvažuje masáž na nervy ve druhé polovině. Rec určitě není pro slabé nátury, je to totiž dost dobrý a silný nářez..V tomto žánru rozhodně five stars.... ()

Tonička

Komentářů už je tu víc než dost, ale přesto připojím i svůj. Čtyři hvězdy dávám za posledních deset minut, dívat se na to potmě a sama jsem nezvládla najednou, a tak jsem si dala chvíli pauzu. To byla možná chyba, protože mi zážitek trochu rozbředl, ale i tak, je to nejpovedenější část filmu. To předtím mi připadalo trochu chaotické a pořád jsem si říkala, proč přišel dovnitř jenom jeden "těžkooděnec" a neposlali nějaké vojáky se zbraněma. Ale to by se pak děj nemohl odvíjet tímhle směrem, že. A jak taky padlo v jednom z komentářů hned na začátku, je tam pár momentů, kdy by bylo logické praštit s kamerou a utíkat, ale ten člověk asi svoji práci miluje víc než život, a tak kameru z ruky nepustí. Nebýt těch pár nedotažených věcí, jednalo by se o fakt dobrý horor. ()

Ponocnej odpad!

Tak neveril sem ze muze byt horsi film s tematikou zombie nez je house of the dead ... no kazdopadne je jim prave rec ta kamera je tak chaoticka ze to neni vubec koukatelny [kdyz se neco deje tak treba nekolik minut jsou na obrazovce doslova fleky ktere ani nedavaji tusit co se deje] rozhovory s lidma zabiraji pulku filmu a ty rozhovory jsou navic uplne nezajimave [prsto na tomto filmu asi nejlepsi]... jeste musim pricist naproste dementni chovani lidi kteri se v 70% filmu ac vedi ze zombie kousou nechaji pokousat od male zombie holky kterou zadaji aby jim dala ruku na injekci :-) .. no na zacatku sem si rikal ze to je kratky film a za to mu budu muset odebrat hvezdu ale nakonec sem byl rad ze tato pitomost skoncila ()

svist10

No teda! Nechci tvrdit, že je to lepší než Blair witch project. rec (na ty hranatý uvozovky kašlu) je o dost akčnější a krvavější, první vstup do bytu má opravdu drajv a tah na branku. Kamera ví co má zabírat a scénář má hlavu a patu. V prostřední části začne tempo trochu skomírat, aby se znovu rozjelo do ďábelského tempa v závěru. Ta slečna na konci byla opravdu lahůdková, odpornější monstrum se jen tak nevidí. A finální záběr do výstřihu slečny Vidal jsem si opravdu vychutnal ;-). Variabilita doby proměny od několika hodin na začátku až po minuty ve finální úprkové scéně byla zajímavá. A přes občasnou předvídatelnost to má atmosféru a celkem slušné herecké výkony, jak ty živé, tak... Bylo to velmi příjemné překvapení. ()

Phillippus

Potom, čo som si tu prečítal som sa bál už od obeda. Podvečer to pozerali moje spolubývajúce a vrieskali ako zmyslov zbavené. Prečítal som si recenzie, otvoril som si pivo, zatiahol závesy a čakal som na ten masaker. Najprv sympatická holka, zopár hasičov. Potom vyšinutá babka, pár hnusných kúsancov (videl som aj horšie), jedna luxusná mykačka, zopár "mierda" a film bol v prdeli. Nebolo to až také zlé, ale čakal som od toho viac šoku, viac hnusoby, popravde, dosť som sa nudil. Od Španielov som zvyknutý na niečo lepšie. Po druhom zhliadnutí mením názor. Pozrel som si to znovu a zase sám a pridal som dve hviezdičky. ()

GothRot

V krátkosti vystihnuteľné ako španielsky zombie-blair witch, ktorý však nestavia na nadprirodzeno a abstraktné zlo, ale na primárny, pudový strach a rastúcu paranoju skupiny ľudí uzavretých v obytnom dome. Balagueró sa vyhol predstavovaniu postáv (z čoho v podstate vyplýva pomerne krátka stopáž) a "hádže" diváka priamo do stredu diania. To z čoho tento film ťaží je pohľad prvej osoby, ktorý pomáha evokovať tie pravé pocity strachu a napätia, tak dôležité pre horror. Posledných 15 minút som ani nedýchal, dej a atmosféra ma do filmu doslova vtiahli a nepustili až do koncových titulkov. Aj keď mi nezostala úplne jasná mierne kostrbatá pointa, nič to nemení na tom že [REC] je excelentný first-person horror. 9/10 ()

xhonza5

Zajímavě vymyšleno a skvěle provedeno. Film mi doporučil kámoš a po prohlédnutí přítomných hodnocení se moje zvědavost zvýšila, o to více, že se jedná právě o horor. Počátek filmu je celkem zvláštní, ale po několika minutách se do děje zakousnete. Ale bacha, aby se postava z filmu nezakousla do vás. ;) ()

Vital

Nejdřív jsem viděl remake,a ten byl výbornej a originál je přece jen o něco lepší.Nejspíš ta španělština a reakce jsou lepší než v remaeku. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010