Reklama

Reklama

Hobit: Neočekávaná cesta

  • USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)
Trailer 1

Film sleduje cestu hlavní postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě. Cílem cesty je si znovu nárokovat ztracené trpasličí království Erebor. Bilba nečekaně osloví čaroděj Gandalf Šedý, díky kterému se ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Cesta do divočiny vede přes tajemné země, kde se to hemží zlobry, skřety a kouzelníky. Ačkoliv cíl jejich výpravy - Osamělá hora, leží na Východě, musí projít nejdříve jeskynním systémem, kde Bilbo potká někoho, kdo mu navždy změní život…Gluma. Skromný Bilbo Pytlík pak sám s Glumem na břehu podzemního jezera objeví nejen hloubku lstivosti a odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten „miláška“, který má nečekané a užitečné možnosti... Jednoduchý zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže zatím ani tušit. (oficiální text distributora)

(více)

Diskuze

Laxik

Laxik (hodnocení, recenze)

Calminaion: Tam jsou skvělé ilustrace taky, množná i nejlepší. Takový Húrin v Angbandu, z toho je zoufalství cítit.

Calminaion

Calminaion (hodnocení, recenze)

Shakers : tipujem že to vyhrá Thorin :) Po Beornovi je to moja najobľúbenejšia postava v Hobitovi.

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

Ja mám krajší rebríček ako vy :-) Gloin minule vyhral a kto ho mohol poraziť bol jedine Thorin, ale ani Thorinovy sa nechce.Uvidíme po 50 hlasoch, zatial to vyzerá, že prvá trojka best trpaslíkov je: Thorin, Gloin a Oin.

Calminaion

Calminaion (hodnocení, recenze)

Ale  napr. v Húrinových deťoch sa mi jeho obrázky nezdajú vôbec rozprávkové . Pána prsteňov mám , žiaľ bez obrázkov , takže to nedokážem posúdiť. 
Môj rebríček trpaslíkov ( nielen podľa výzoru )
Thorin , Fili , Gloin , Dwalin , Dori , Ori , Balin , Oin , Bifur , Kili , Bofur , Bombur , Nori

Snezii

Snezii (hodnocení, recenze)

Yangus: Môj rebríček taktiež vedie Oin z Gloinom ... a Kiliho máš vtom rebríčku 2krát :D ... naspodku je  v mojom rebríčku Bombur a Fili

islanzadi

islanzadi (hodnocení, recenze)

Laxik: to nedokážu posoudit. Zbožňuju totiž oboje. A vlastně, co je fantasy? Pohádka pro větší. (teda alespoň mě to tak připadá)

Laxik

Laxik (hodnocení, recenze)

islanzadi: Jsou krásný, i když v pár případech až moc pohádkový. U Hobita je to ok, ale u Pána prstenů je to trochu škoda.

islanzadi

islanzadi (hodnocení, recenze)

Laxik: jeho obrázky jsou nádherný. Nechápu, jak to mohl namalovat a vymyslet. Spolu s Shorem  (PJ ani nepíšu to je samozřejmnost) vytvořili něco nepřekonatelnýho v Pánu prstenů a doufám, že u tohoto filmu mohu očekávat to samé, ne-li lepší. :D

Laxik

Laxik (hodnocení, recenze)

Snezii: A pokud máš obrázky od Alana Leeho, pak máš s představivostí smůlu a vidíš je skoro stejný.

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

jasně jde o zvyk.
můj žebříček Trpaslíků.
Oin, Gloin, Dwalin,  Thorin, Bifur, Balin, Fili, Dori, Kili,  Bofur,  Kili, Nori, Bombur, Ori
Tak asi tak nějak :-)

Snezii

Snezii (hodnocení, recenze)

Calminaion: Hej, ide o to, že keď čítaš knižku tak si tú postavu v hlave vytvoríš takú aká sa práve tebe páči...potom tých trpaslíkov uvidíš vo filme a si zhrozený, že je to niekto uplne iný ako v  tvojích predstavách :P ...

Calminaion

Calminaion (hodnocení, recenze)

Snezii : Ono je treba zvyknúť si . Keď som prvý krát videl fotku Noriho, Oriho a Doriho , som si pomyslel že si z nás PJ robí srandu . Ale akosi sa mi už rozležali v hlave , a nakoniec som i rád že vyzerajú tak ako vyzerajú.

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

Jasně Ori je zapisovatel ale jistě má někde strčený nějaký nožík. Nebo jak jsem četl v nedavno  v knize ten knihu používal místo zbraně a Skavenoj vymlátil mozek z hlavy :-)
Laxik: nebo Bilbo, ten jim taky několokrát pomohl celkem dost.

Snezii

Snezii (hodnocení, recenze)

No vidím, že skoro každý ma pár výhrad, pretože ste si ich v knižke predstavovali trochu inak...ja tiež ale takto podla mna vyzeraju tiež super :)

Laxik

Laxik (hodnocení, recenze)

Calminaion: Tedy asi uvidíme pár scén typu: "Milý deníčku, dnes nás Gandalf vytáhnul z bryndy. Zase..."

Calminaion

Calminaion (hodnocení, recenze)

Yangus : Ani Bombura by som nepovažoval za ozbrojeného . Tou varechou asi moc škretov nepomláti :D
No práve  Ori napísal tú knihu , ktorú Gandalf čítal v Morii . Takže logicky z neho asi veľký bojovník nebude.

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

Jediný kdo nemá v ruce zbraň je Ori, čím to?  A Bifur má 2, jednu v hlavě :-)

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

Midloch1: máš recht jeho rozmluvy jsou jedinečné.
Laxik:  čtu rychle a zrovna Hobit je od Tolkiena ta jednoduší kniha, až se vrhnu opět do Silmarionu to bude něco jiného.

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

Calminaion: to vypadá jako spis jídel co chcu ti trpaslíci :Da že jsem vybíraví ....

Laxik

Laxik (hodnocení, recenze)

Midloch1: Už to moc přehánějí, se mi zdá. Ale jen do toho, radosti se nemá bránit.

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

je faktr že Gandalfovi rozmluvy ve filmu jsou parádní ... a ta v Návratu Krále, kterou jsi tu dal je podle mě nejlepší ..

Související novinky

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

04.09.2024

Po oznámení toho, že se skrze film opět vrátíme do Středozemě, se na internetu hojně spekulovalo o tom, jakou kapitolu Tolkienových dějin bude snímek adaptovat. Dnes už nemáme tak kusé informace, neb… (více)

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Těsně před premiérou seriálového Pána prstenů: Prsteny moci přichází zásadní změny týkající se práv na knižního Pána prstenů a Hobita. Ty totiž odkoupila švédská herní společnost Embracer Group,… (více)

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Zatímco už za pár dní přistane na internetu první trailer z očekávaného televizního seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, neméně tak důležitou zprávou je nová informace, že filmová práva (samostatně… (více)

Reklama

Reklama