Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Diskuze

simon84

simon84 (hodnocení, recenze)

už se těším jak malé děcko na Vánoce. :-)) ten rok a pul bude dlouhej.

Gar-mogoth (hodnocení, recenze)

Silmarillion jsem čekl na třikrát. Dvakrát jsem se dostal k návratu Noldor do Středozemě a zabalil to. Napotřetí jsem to dočetl celé.

Calminaion (hodnocení, recenze)

Midloch1 : je tam viacero chýb . kde se to hemží zlobry a skřety, smrtelnými obřími pavouky a kouzelníky .  Teda neviem , kde sa počas ich cesty hemžili kúzelníci . Nechápem kto to mohol takto napísať , a nechápem ako to mohol PJ schváliť.

Midloch1

Midloch1 (hodnocení, recenze)

Ať už proboha někdo opraví obsah filmu! Už jsem tam psal nejméně dvakrát a nic.
„Hobit“ sleduje cestu ústřední postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě, jejímž cílem je znovu si nárokovat ztracené trpasličí království Erebor, o které hobity připravil drak Šmak."
Šmak hobity o nic nepřipravil, to trpaslíky!

Calminaion (hodnocení, recenze)

Áno , Silmarilion je dosť zložité čítanie , najmä teda na začiatku som v tom mal poriadne zmätky . Ale postupne sa človek dostáva do obrazu a napokon ho to pohltí ( hovorím za seba ) .

PJ podľa mňa zo Silmarilionu nepoužije nič , zbytočne by robil ďalšie  zmätky divákovom , ktorí knihy nečítali.

Holubicqa (hodnocení, recenze)

tomislav11: hehe, to sedí, skoro jako Bible, i když teda dle mého hezčí :)) Hudba je mému srdci nejblíž a začátek Silmarilionu je prostě skvost. Ale máš pravdu, že napodruhé to čtení bude jednodušší a napotřetí už to bude v pohodě. Začátek jsem četla fakt asi pětkrát, ale nevzdala jsem to a nakonec jsem se přes to dostala a uplně mě to uchvátilo, krásná kniha prostě.

Jj, asi tak, v Silmarilionu není o Hobbitovi ani zmínka, jediné, co můžou použít, tak je buď stvoření Středozemě a nebo ála Lotr vznik prstenu.

Chipešek

Chipešek (hodnocení, recenze)

tak silmarillion se týká hobbita ještě méně než LotR, takže bych se velmi divil, když by z něj PJ použil víc než pár vět v intru

tomislav11

tomislav11 (hodnocení, recenze)

Na prvýkrát má s pochopením Silmarillionu problém každý, v tom množstve mien a názvov sa jednoducho orientuje veľmi ťažko... pri druhom čítaní sa začínate orientovať a počas tretieho si môžete Silmarillion konečne užiť... poznám ľudí, ktorí ho ani dočítať nedokázali, pretože naozaj pôsobí ako Biblia, a to najmä zo začiatku, keď sa riešia veci ohľadom stvorenia sveta a podobne, ale na konci Quenty sa už číta celkom dobre, nehovoriac o ďalších dvoch častiach

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

Ja som asi pred pol rokom dočítal zopár vecí z nedokončených príbehom, včera som si už konečne našiel čas na dočítanie Hobbita (záver je neskutočne fajn a snáď bude silný ako LOTR3) a Silmarilion tiež plánujem opäť prečítať keďže som to čítal len raz a raz je na takú knižku málo.

Gerret

Gerret (hodnocení, recenze)

jj, já teď čtu Nedokončené příběhy a je fakt nádherná kniha, Silmarillion jsem dočetl nedávno a přišel mi místama trochu zmatenej, asi proto že jsem nedokázal vybrat to důležitý a měl zmatek v tý hromadě jmen, ale taky se k tomu někdy časem vrátím, protože se mi to moc líbilo a na podruhý toho snad pochopím víc :-).

Yangusislanzadi
Já jsem měla nouzi o knížky. Ebooky se mi nechtělo číst, knihovna za hranicema, takže jsem se do toho prostě pustila a nutila se číst dál a dál a nakonec už to šlo skoro samo, v rámci možností :D A myslím, že druhá četba už bude jednodušší.. Ten začátek je prostě nejsložitější, i když strašně krásný. Píseň , co tvoří svět. :)

islanzadi (hodnocení, recenze)

Holubicqa:  já jsem to dočetla do půlky a řekla jsem dost. Hodlám se k němu vrátit na podzim nebo v zimě. Za dlouhých zimních večerů nebudu mít, co dělat, tak budu číst. :D

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

Holubicqa: Já plánuji taky četbu Silmarilionu. Podruhé. Poprvé jsem ho četl tak že nejříve první kapitoly apk několik měsíců nic a pak zbytek.

Holubicqa (hodnocení, recenze)

islanzadi: Přesně tak.. Jen divoká příroda a já.. Možná mě něco sežere, ale co už :D

Ani si moc dobře neumím představit, že by tam měli dát něco ze Silmarilionu. Ten je tak náročný, že jsem ho četla na pětkrát a až docela nedávno jsem se jím prokousala až na konec.

Gar-mogoth (hodnocení, recenze)

Yangus: Z toho ani moc čerpat nejde, když o Bílé radě a vyhnání Nekromanta tam byly tak tři věty.

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

Na Silmarillion ani nedokončené příběhy nemají práva, takže z toho čerpat nemohou ale jistě něco vymyslí.

Holubicqa (hodnocení, recenze)

islanzadi: Moje slova, taky se tam jednou chci podívat, projet si ta známá místa z Lotra .. Být na chvíli ve světě fantazie... :))
moviesfan: Už aby bylo další videjko, je to prostě nádhera a ta hudba je prostě dokonalá. Doufám, že v Hobitovi bude taky tak úchvatná.

islanzadi (hodnocení, recenze)

Gar-mogoth, Calminaion: Děkuji za informace. Jen jsem chtěla vědět, z čeho to bude, abych si to mohla přečíst.

Calminaion (hodnocení, recenze)

Islanzadi : Zo Silmarilionu tam , pokiaľ viem , nič nebude . Pridaný dej bude pravdepodobne  z Nedokončených príbehov , a z dodatkov ku Pánovi prsteňov .

Gar-mogoth (hodnocení, recenze)

islanzadi: Přidaný děj je jen Bílá rada a vyhnání Nekromanta z Dol Gulduru a to se vyskytuje v Nedokončených Příbězích a to je jen zmínka. Nevzpomínám si, že by to bylo i v Silmarillionu.

Holubicqa: jj, Nový Zéland je nádherný. Jednou bych se tam chtěla podívat.:D
Ten přidaný děj bude pouze z  Sillmarillionu nebo i z dalších knížek?

Gar-mogoth (hodnocení, recenze)

Změnil jsem názor, intro bude starý Bilbo s Frodem. Útok Šmaka na Erebor bude vyprávět Thorin u Bilba doma a přidá k tomu válku mezi Skřety a Trpaslíky.

moviesfan

moviesfan (hodnocení, recenze)

Holubicqa: už mám dvě videa za sebou. Za chvíli dám poslední :)
Ta hudba z LOTR a vůbec všechno...nádhera :)

tomislav11

tomislav11 (hodnocení, recenze)

ja si myslím, že prológ, ak vôbec nejaký bude, by mohol narozprávať Dáin, nie Thráin, alebo Thrór, ktorí sú v čase Hobbita dávno mŕtvi, to by bolo, myslím si, trochu nelogické... Dáin sa navyše stane... veď viete čím... navyše bol tiež v Erebore, keď prišiel Smaug, aj keď mal len tri roky, a bol to on, kto zabil Azoga v Azanulbizare...

Holubicqa (hodnocení, recenze)

moviesfan: Podívej se, zas tolik tam prozrazeno není, spíš jen takové lehké doteky budoucího velkofilmu. A ta příroda.. Nový Zéland je fakt snovou zemí..

Doom351

Doom351 (hodnocení, recenze)

Já jsem někde četl že by to měl vyprávět Frodo (věci které nejou v knížce co odkázal Frodovi)

Calminaion (hodnocení, recenze)

Midloch1 : Možno bude nasledujúcou novinkou teaser trailer :) I keď by to asi bolo ešte skoro

Midloch1

Midloch1 (hodnocení, recenze)

Koukám, žádné novinky od PJ, asi je opět produktivní a my musíme počkat na další natáčecí pauzu.

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021