Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

jurca

Na LOTRA to mít nemůže. Kdo si přečetl knihu tak ví, že Hobbit je prostě dobrodružná pohádka. V Jacksonově podání navíc velice krásná a příjemná. Mě se to moc líbilo. ()

frbulka

Celý příběh Hobita mi připadal, ač dějově starší, jakýmsi opakováním Pána Prstenů, ale ve vybledlém podání. Stejně jako v trilogii Pán Prstenů - výprava, která má přemoci zlo, putování dechberoucí krajinou, bitvy, z kterých se vám ježí vlasy hrůzou, působivé efekty, hudba stejného skladatele, špetka humoru k tomu...Jenže pro mě tam byl rozdíl. Nepočítám se za velkého fanouška Pána Prstenů, ale dokázal mi dát něco, co jsem si navždy zapamatovala a co ho dělalo tajemným, kouzelným a neopakovatelným. V Hobitovi je stopa nepřirozenosti a nuceného vtipu, bojových scén je přehršel a občas film připomíná počítačovou hru. To všechno jde na úkor ústředního úkolu, hloubky děje, postavy Bilba (který se se smutným pohledem a velkým posláním Froda těžko může porovnávat) a schopnosti dojmout diváka - a to naprosto nevykalkulovaně Pán Prstenů uměl. V Hobitovi je málo srdce. A to už nezachrání ani celá armáda skřetů ani ušišlaný Glum. Nečetla jsem to, tak opravdu nechci nikoho urazit, takhle jsem však Hobita vnímala já - z pohledu obyčejného diváka, obyčejného konzumenta nedotknutého knihou. ()

darkreider

Tri hodiny ubehli ako voda a to považujem za znak toho, že vyprávačský talent sa ešte stále nevytratil. Niektorý kritizujú, že je to LOTR cez kopirák. A on aj trochu je, ale to sa dá očakávať až vyžadovať. Videl som 3D HFR, čo možno trochu skresľuje hodnotenie, pretože všetky konverzačné scény, kedy nie je dôraz na krajinu, akciu, ale len na postavy, sú v tom rýchlom snímkovaní proste divné, ako lacná telenovela, ale za to akčné sekvencie (boj v škreťom dole je luxus) alebo rozsiahle krajiny sú v ňom výborné, každý detail si človek vychutná. A možno aj to HFR pôsobí na 3D a aj vďaka nemu mám pocit, že lepšie 3D som ešte nevidel. Určite spokojnosť a po tomto úvode sa teším na pokračovanie, kedy by to mohlo pekne vygradovať, keď už sa nemusí hlavná skvadra predstavovať. ()

Kaju.le

Pro mě nádherný návrat do Středozemě. Hobit i přes všechny nedostatky dokázal splnit má očekávání. 2.polovina filmu bezvadná, martin freeman jako stvořený pro bilba a dokonalá hudba-to všechno+ta atmosféra a chuť ihned vyrazit na nový zéland prostě všechny mušky překoná. Těším se na pokračování... ()

myxomatoza

Příšerně natahované, zdlouhavé scény, není podle knížky, dostali jsme se asi na dvacátou stránku za tři hodiny, nerealističnost (pokud se to u fantasy filmů dá říct) skřetů, přehnaný efekty. Ok, to bychom měli to špatný. A teď! Cuties hobitci, až na Thorina (ten je super majestic), Bilbo Freeman, Gandalf trošku ooc(?), vtipnej Radagast, neuvěřitelně badass Galadriel (jako ostatně vždy), jůůů krajinky Zélandu, soundtrack u kterýho brečim a pak ty slzy použiju jako lubrikant, vynikající scéna s Glumem, cliffhanger s drakem. Jo, má to svý mouchy, ale omg je to prostě Hobit a tečka. Je mi jedno, kolik si na tom Jackson nahrabe, jen ať mi to hezky sází na plátno film za filmem. ()

Desdemone

V podstatě souhlasím s uživatelem Thomickem, nicméně uděluji pouze čtyři hvězdičky, neboť to chci přeci jen definitivně zhodnotit jako celek. ()

beckham-

Jednoznačně velkolepé a efekty byly perfektní, ale ten zdlouhavě dlouhý začátek? Myslel jsem si, že ta akce nikdy nezačne a to se už blížila půlka filmu, chápu, že se jelo podle knižní předlohy, ale i tak to na mě bylo až moc. Už se těším na další "díly" . ()

Petyas

Nejsem zase až tak velkým fanouškem JRR knížek, ale LOTR se mi dost líbil. Navíc jsem byl velmi uchvácen hodnoceními a komentáři, ale moje očekávání, zdá se, byla až příliš veliká. Celkově mi přijde Hobbit velmi průměrný po všech stránkách. Jeho roztříštění na tři části určitě filmu výrazně uškodilo a jednoznačně vzniklo pouze s cílem producentů vydělat více peněz.. Chápu, že zarputilí uctívači Tolkiena, budou masturbovat nad každou vteřinou filmu navíc a už se určitě nemůžou dočkat nějaké Directors Cut verze, pro mně byl ale film neskutečně utahaný až nudný. Celá jeho hlavní dějová linie mi přišla velmi upozaděná. Mnohdy jsem měl pocit, jako by už autoři ani nevěděli o co ještě film natáhnout, aby se vlezl do třech dílů: "No tak trpajzlíky narveme do této scény, no pak se chvíli budeme věnovat tématu, a pak by jsme je zase mohli nechat vrazit do boje s těmahle stvůrama". No a pak ta grafika. Chvílemi nádherné scenérie NZ, pak najednou počítačové grafika jak z dob Jen počkej zajíci. WTF? Nejsou zde ani postavy, se kterými by se mohl divák nějak více ztotožnit. Celkově mi to přijde všechno velmi průměrné, mdlé, bez jiskry, nudné. Viděl jsem to jednou a nejsem si jist, zda-li se mi bude někdy chtít koukat na to znovu. 50% ()

TheMraca

Když už tři díly tak je měl Jackson vypustit naráz. Ale i přes to naštvání musím říct že je Jackson jednička prostě opět skvělá podívaná. Těším se na další díly. ()

chaotic odpad!

Tam kde Pán prstenu TROTK končil, Hobbit kvalitou navazuje. Tentokrát byl každý snímek prošpikován dvojnásobkem CGI efektů a čtyřnásobně odfláknutých/vypulírovaných (vhodné dosaďte). Scenerie (výprava?) super, ale co na tom, když se většinou díváte na špatné techdemo herního enginu, nebo když ve městě skřetů sledujete defacto herní stopáž Trine s kouzlem valící se koule navíc? Do doby, než se Jackson pustil do trikových efektů OK, ale dřevěný most, se kterým seskávali (ne opravdu neserfovali) dolů do propastí skřetího města, který by byl milionkrát rozbitý na párátka, to je setsakramentsky silné kafe. Stejně jako jdou, utíkají, jdou v jednom záběru na tundře a na druhém ve stepi.... mohu prosím vidět, jak stihli přeběhnout z téměř subpolárního pásu do mírného během jediné 3 minutové honičky se skřety na mountech? (P.S. kam zmizel zelený čaroděj?) Aneb iracionalizace nezná mezí. Příběh samotný je po celou stopáže kontinuálně vyplňován balastem a jediným pamětihodným okamžikem z celého filmu se nakonec stává scéna s Glumem v jeskyni a to je na příslib mé návštěvy kina v případě dalších dílů sakra málo. ()

IXOXI

Ať už Jackson koupil svoji kopii Hobita kdekoliv, doufám, že tam už dnes žádné knihy neprodávají. 10 let přípravy jsem nerozpoznal kvůli množství přehmatů a celkové nepromyšlenosti, která v knize nebyla. Snaha udělat vše co možná nejvíce akční se projevila i zde, ovšem v Hobitovi jsou příliš akční pasáže střídány pasážemi, které jsou co nejvíce natahovány, aniž by měli nějaký přínos. Nebýt mediální kampaně, tak Hobit zapadne v šedi průměrných filmů. ()

Ihuj

Hobbita jsem viděl schválně v kritizované 3D verzi, ikdyž v originále, bez titulků. To 3D mi paradoxně připadalo na celém filmu jako nejvyšší přidaná hodnota. Velká většina scén působila tak přesvědčivě, jako bych se díval z okna, což jsem ještě nezažil. Jen v soubojích jsem chvílemi nestíhal. Výtku, že ve vysokém počtu fps působní scény papundeklově, naprosto nechápu. Gumově na mě působily jen hradby Edorasu a černé sekery jednoho z trpaslíků v Morii. Na druhé místo v přidané hodnotě bych zařadil právě dlouhý úvod a reminiscence na Pána prstenů a výlety do minulosti Thorina. Co si totiž budeme povídat, ten příběh sám o sobě je dětinský, hodně mu toho chybí, zápletka je téměř pitomá. Je otázkou, nakolik má tedy smysl natočit podle středně dlouhé dětské knihy film v délce cca 12 hodin (v rozšířené verzi). Původní animovaná verze měla hodinu a půl! Když už se tak ale Jackson rozhodl, popasoval se s tím slušně. Další klad je pro mě vykreslení trpaslíků. V knize jsem je od sebe opravdu nedovedl rozpoznat, tady jich alespoň několik bylo výrazných a přinejmenším vizuálně od sebe byli rozlišeni všichni. Nejlepší scéna, zpívání písně Misty Moiuntains u krbu. Na to jsem se těšil od traileru. Další Rains of Castamere. Pravda ovšem je, že přinejmenším na první poslech se jeden a tentýž motiv v ost objevuje až příliš často. Snad nás překvapí další díly, jako v LotRu. Co mě naopak vůbec nebavilo je samotná zápletka. Nemám rád styl příběhu Run, run, run for your life. Neužil jsem si ani Terminator 2. Druhá půlka filmu se nesla v duchu neustálého utíkání před skřety. Na poslední chvíli. 4*. ()

Charlie84

Že je nohy nebolej...inu nebolej, maj koně! A to je oproti LOTRovi pozitivní posun kupředu. A není jediný. Freeman je výborný herec a na jeho hobita je radost koukat, tedy jeho postava je nesrovnatelná se starým dobrým Frodem - jeho vyjukaný výraz mě ve snech straší dodnes. Epizodních bitev s nulovým vlivem na děj nakonec nebylo tolik (po trojici rozjařených krkajících zlobrů od táboráku jsem se obával nejhoršího), zpívající trpaslíci mi nevadili, 169 minut je dost. Víc než dost. Palec nahoru za scénku s Glumem, naopak skřeti mi začínají připadat už trochu furt to samé. Ale jsou to skřeti, co od nich čekat:). Po prvním hobitovi přiznávám, že se na dalšího těším. V což jsem se před projekcí neodvažoval doufat... ()

Viky.05

Hobit: (Ne)očekávaná blbost. Nechapu tak vysoke hodnoceni u filmu, ktery nenabizi nic noveho. Jde se na vypravu, tentokrat ne zničit prsten, ale zabit draka. Dle mého nazoru jen film na penize, kde je par postav s minula, soundtrack- častečně take s minula a 1. hodina byla otrpeni. Děsim se dalšiho pokračovaní, ale když to sype, tak proč ho nenatočit, že? At je to sebevětši blbost! >DVD 2D ()

Kissak

Hobit je více pohádkovější a trochu více úsměvný než Pán prstenů, ale není o nic horší. Celý film se bylo na co díval a nenudil jsem se ani chvilku i přes tu dlouhou stopáž. ()

dandislav1991

3 hoďky utekly jak nic a já celou dobu nekoukl ani jednou na hodinky, upřimně si nedovedu představit, že by se to dalo nějak zkrátit a tak se těším na další pokračování, a ať maj zase 3 hodiny klidně. ()

longercz

Všichni jsme neuvěřitelně namlsaní z Původní trilogie, za kterou Hobit sice zaostává, ale já bych neřekl, že zase až o tolik. Kdybych mohl dát 4,5 tak asi dám, ale pořád je to našlapaná dobrodružná fantasy a navíc by snad podle všeho mohlo jít o 'nejhorší' díl série. ()

dalziel

A zase tá turistika,hore-dole,do boku a zase hore a dole a dopredu skoro nič.A to majú byť ešte ďaľšie dva diely?No ja v tom veľký rozdiel od Pána prsteňov teda nevidím.Toto skrátka nie je pre mňa to pravé orechové. ()

Al44...

Tento film nemá smysl srovnávat s LOTR filmy - dějově (alespoň knižní předloha) je totiž určen spíše pro mladší obecenstvo a nemá v sobě tolik "epičnosti" - autoři se jednoznačně snaží vytěžit z krátkého příběhu o Hobbitovi maximum a proto se může zdát tento film až přehnaně natahovaný - vynikající výběr kvalitních herců - pěkná dějová návaznost na LOTR filmy se vším všudy (herci, hudba, prostředí) - pro fantasy nadšence je toto povinnost vidět a kéž by takových filmů vznikalo více - těším se na další pokračování!! ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021