Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

64B

Hezký a milý návrat do minulosti za Bilbo Pytlíkem ze dna pytle. Film byl na efekty špica, nenudil a kdo má rád Pána prstenů, tak není co řešit. Za plných 5*. ()

A_san

Krásná výpraváná pohádka. Jediná vada, kterou obsahovala, byl herec představující elfího krále. Vůbec mi tam neseděl, vypadal slizce a všelijak, jen ne jako vznešený elf. Kostýmy nádherné, efekty supr. Rozhodně jeden z nejlepších filmů roku v mém žebříčku. ()

play3man

Do tohto typu filmov som išiel ako nováčik, kedže som nič zo série Lord of The Rings nevidel... Bral som to od začiatku ako rozprávku, čo teda vlastne aj je... Pozeral som to s malým bratom a na prekvapenie sa u toho bez problémov udržal až do konca. Napriek tomu, že som sa bavil prakticky po celú stopáž, moc mi to neospravedlňuje tú dĺžku filmu, preto aj 4*. No musím povedať, že ma príbeh zaujal a ďalšiu časť si pozriem veľmi rád. ()

paphaja

Dlouhy filmy byly vzdy riskem v tom udrzet divaky v sedackach, udrzet zabavu napeti akci jednoduse je umeni natocit dlouhy film ktery nebude nudit. Ac je hobit vychvalovany ocekavany cenami oveceny, ja se nudila. A to poradne. Uz jen to jak se da z mini knizky natocit opet tridilny velkofilm mi vrtalo pred navstevou kina hlavou..neda. At se na me nikdo nezlobi ale vic jak tri hvezdy necemu co se tahne jako zvykacka i pres top efekty a nejnovejsi triky nedam. Dalsi pokracovani az na poslednich deset minut pred koncem bojkotuju ()

Riff_Raff

Shlédnout Hobita doma není takový zážitek, jako vidět ho v kině, mám tyto příběhy rád a těším se na další pokračování, tento díl je opravdu povedený! ()

jafuska

Bohužel Hobit se nemůže nikdy srovnávat s Pánem prstenů, protože to je opravdová legenda a tady toto hodně pokulhává za ním, což je velká škoda, ale budiž, sice jsem od toho očekávala daleko více, ale aspon divák bude vědět, jak to všechno začalo, naštěstí nechali stejnou hudbu i kdyby toto změnilo, bylo by to hodně zlý ale co počkáme si na další díl a třeba bude lepší rozjezd ()

germiny

Po prvním shlédnutí se mi nějak nedostával ten opojný pocit z návratu do Středozemě a převládal spíš pocit zbytečného natahování a zbytečně doslovné převypravování příběhu, který je napsaný na pár stránkách. Ovšem druhé shlédnutí bylo vlemi příjemným překvapením. Asi když už člověk ví, že to nebude taková pecka, jako LOTR, tak se s tím dá daleko lépe smířit a neuvěřitelně mě to podruhé bavilo. Poměrně ideální před premiérou druhého dílu :) Prodloužená verze je klasicky o špetku vtipnější a lepší, než, ehm, zkrácená, ale na prodloužené verze LotRa se to nechytá ani náhodou. ()

kolik27

Má to nádech, má to směr, má to určitě dost podstatnejch věcí pro tlupu fanoušků šotků, ale nic není tak překvapivé jak se zdá. ()

BadAs

O proti bombasticke dejove plne a zkvele hobit smakove pousti..je hobit jednicka zklamanim..natahovana nuda..ale zas diky stupidnimu prvnimu dilu vynikla naprosto odlisna drsne prekvapujici dvojka hobit smakova draci poust...dvojka je desetkrat lepsi nez tohle a tudis se mi zda byt jasne ze trojka bude fantasticke finale co necha i vsechny dily lotra daleko za sebou..uz se tesim na trojku a bitvu peti armad a smakovo zniceni jezerniho mesta a jeho naslednou smrt z rukou barda ()

Anagram

Celý film je vlastně jen o vyumělkovaných exteriérech... Je parádní na to koukat, jenže to už jsem viděl ve třech předchozích filmech ze stejné zahrádky, které byly navíc doplněny o zajímavý příběh, tady však nic dalšího zajímavého nebylo. Navíc, napodobování, a kolikrát i kopírování některých scén (viz Gandalf šeptající motýlovi) působí spíš jako zoufalý a levný pokus o odkaz ke starším dílům, než jako hezké zavzpomínání. ()

Le artist nova

Když mi bylo asi dvanáct let, stačil pouze trailer před jedním z kreslených filmů na to, abych vodovkami zbarvené násady od košťať ve stylu Star Wars, nahradil za repliky Aragornova meče a Legolasova luku. Byť tyto věci nevznikaly z hodnotnějších materiálů, než jsem našel za naším domem v malém lesíku, věděl jsem kudy se mé pozdní dětství bude ubírat a jaký příběh bude jeho inspirací... Dnes již sice nenosím na řetízku kolem krku zlatý kroužek z matčinych klíčů, avšak i lpo jedenácti letech jsem živ ze vzpomínky, nakolik mne dobrodružství mladého pulčíka v mládí upoutalo. Po jedenácti letech stále někde v koutku duše, pln očekávání jak tento příběh v gesci Petera Jacksona pokračuje. Výsledek byl pro mne jedno velké zklamání. Proč tak polarizované zpracování charakteru jednotlivých postav? Proč ten způsob vedení boje ve stylu James Bond? Omlouvám se všem, kterým tento film asociuje dávku filmové kvality. Pro mne je však Hobit odrazem scénáře, kdy se k perfektní filmové práci z minulých let, přistoupí znovu pod nátlakem investorů, se snahou opakovat "vejvar z posledně". Výsledkem je 161 minutová stopáž lehce stravitelné filmové kaše, úhledně servírované do forem pro nenáročné diváky. V mém případě tudíž končí, putování s Peterem Jaksonem po stopách příběhu jednoho prstenu Návratem krále. ()

KucC

Kazdy prumerny fanda dobre vi, proc je hobit toceny (prachy) a proc az ted (prachy x2). Kazdopadne je to plne napadu aj prekvapeni, i kdyz by se dalo namitat, ze je to cistokrevny lotr recyklat.. Jackson docela caruje, dve a pul hodky ubehnou jak nic i kdyz pribeh v podstate stoji. ()

KryplXxX

Když nemůžu usnout, tak si pustím tenhle film a do 15 minut jsem tuhej jak veka. Až někdy vydržím do konce, tak hodnocení možná změním. ()

pekas

Pán prstenů mě celkem nudil, ale možná že mu po Hobitovi dám ještě šanci. Protože první díl Hobita mě bavil. Tak uvidíme, zda si tu tendenci udrží i dál. 90% ()

DoNotCross

Pán prstenů byl úspěch. Ten znamená peníze. A těch není nikdy dost. Hobit mohl být geniální celovečerní film, malý dárek Jacksona milovníkům půlčíků, elfů a vousatých čarodějů. Místo toho jsme dostali tříhodinovou exhibici, která je místy temná, místy vtipná, leč většinou nudná. Režisér recykluje vzorce z původní trilogie a zároveň se snaží zalíbit mladším divákům. Výsledek je nekoherentní patlanina, která se snaží zkombinovat infantilnost s temnotou příběhu o Jednom prstenu. A navíc nemá o čem vyprávět. Přitom potenciál byl obrovský, Martin Freeman je jako Bilbo velice sympatický a některé dialogy v sobě kombinují hloubku a sílu známou z první výpravy do Středozemě. Nicméně snímek coby celek nefunguje a povedené prvky se rozpouští v přepálené stopáži. ()

martin.micka

S kvalitami trilogie Pána prstenů se tento film nemůže rovnat. Přesto se jedná o skvělý film. Potěší každého fanouška Tolkiena, pokud promine úpravy v ději. ()

applestar

Jsem rád, že dostáváme další porci naší milované fantasy. A ještě když se do toho vloží tolik peněz tak je to pak vidět. Myslím, že odvedli fenomenální práci. ()

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

04.09.2024

Po oznámení toho, že se skrze film opět vrátíme do Středozemě, se na internetu hojně spekulovalo o tom, jakou kapitolu Tolkienových dějin bude snímek adaptovat. Dnes už nemáme tak kusé informace, neb… (více)

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele