Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

SCarter

Nejsem fanoušek LOTR. Viděla jsem, ale některé části se sebezapřením. Každopádně Hobit je něco jiného. Polovinu té 4* dělá rozhodně Martin Freeman. :) ()

runyoufools

Som obrovský fanúšik stredozeme, sledoval som postupne každé "Production video" z nátačania Hobita, čiže som sa na tento film veľmi tešil a bol som plný očakávania. A nesklamal ma, určite nedosahuje klalitu LOTR, ale to sa snáď ani prekonať nedá. Mnohým vadí, že je až zbytočne dlhý, ja som si však užíval každú sekundu a vôbec sa mi to nezdalo byť rozťahané. Dnes už asi ľudia nedokážu sedieť v kľude dve a pol hodiny na mieste, pretože inak si tieto námietky neviem vysvetliť. Páčil sa mi najmä začiatok filmu, ktorý nás vťahuje do sveta trpaslíkov, potom stretnutie Gluma s Bilbom bolo taktiež výborné. Vizuálna a zvuková stránka filmu bola ohromným zážitkom. Herecké obsadenie bolo taktiež dobré. Jednoducho mám na stredozem slabosť a tento film mi dal to čo som chcel. ()

WitchKing

Už prosím neporovnávajte LOTR a Hobbita. Predloha Hobbita je len akýsi predkrm pred obrovským divadlom, ktoré nám poskytne trilógia o vojne so Sauronom. Pred prvou projekciou v kine som sa veľmi obával, pretože knihu poznám odpredu-odzadu a vedel som, že nemôže poskytnúť tak silný príbeh, skôr digitálne dokonalú rozprávku. Moje obavy sa však nenaplnili, Peter Jackson zvládol nemožné a doslova ma zarazil do sedadla. Druhá kino projekcia ma len utvrdila v tom, že Hobbit nijako nezaostáva za svojím starším bratom. Samozrejme vrchol filmu sú Riddles in the dark a Gollum. ()

Kavarna

Hobit si získal všech pět hvězdiček. Jako fanoušek fantasy a Tolkiena se ode mne možná neočekává ani nic jiného. Přesto mám pár výtek. Například neuvěřitelně rychlý spád událostí. Mohli ubrat trochu na tempu, protože vše probíhalo v takové ryhlosti, která diváka krapet unaví. Pak překročení dějového rámce knižního Hobita. Nejsem si přímo jistý, zda mě to mile potěšilo nebo spíše urazilo knižního fanouška ve mně. Pouze doufám, že tyto přesahy i příště dobře zakomponují a budou mít účinek příjemného zahuštění děje. A nyní ke kladům provedení, které mě tak fascinovaly. Uznávám, že Peter Jackson výtečně využil svého rozpočtu a krásně Hobita zpracoval. Ku příkladu jsem měl obavy, aby Neočekávaná cesta nebyla příliš přeefektovaná a naštěstí se mé obavy nesplnily. Navíc v sobě Hobit zdařile zachytil krásu Nového Zélandu, což může jen hřát na srdci. Začátek filmu byl sice trochu vlažný, ale zakončení je přímo epické. Z kina jsem odcházel spokojený a rozhodně jsem nelitoval penězů vynaložených na vstupenku. Snad se povedlo zpracovat stejně dobře i další díly a myslím, že nejsem jediný, kdo se na jich už nemůže dočkat. ()

aurynn

Peter Jackson "nezklamal" a natočil další film na motivy díla J.R.R.Tolkiena, ale bohužel zase to nelze ani v nejdivočejší extenzi nazývat zfilmováním těchto děl. Chápu, že pro někoho ta nuance není důležitá, nebo ji ani nevidí, ale pro mne ano. Já i můj doprovod jsme se i přes místy úchvatnou audiovizuální stránku nudili. Jako opravdu nudili. Příběh na většině míst nahradily zbytečné bitky. Asi 50% filmu tam vůbec nemusí být a pořád by to byl tříhvezdičkový film. Spoustu děje bylo nahrazeno scénami, které na diváka doslova křičí "změna pro lepší vyniknutí toho co umíme s kamerou a počítačem". Navzdory tomu film stojí za to vidět kvůli některým scénám, ale vynechte 3D, které mu vysloveně škodí a pokud máte Blu-Ray a slušnou TV a zvuk, pak vynechte i kino. Ty dobré scény jsou zároveň trošku problémem tohoto filmu. Protože po krásném a zábavném úvodu s trpaslíky v Hobitíně kdy se chvíli smějete a chvíli Vám běhá mráz po zádech když trpaslíci začnou zpívat svou píseň, nastupuje poměrně strmá křivka dolů. Vše se zase pozvedne v Roklince a pak zase strmá deklinace až do rádoby epického konce. Body u mě dostává Martin Freeman za Bilba, protože se snaží i v těch plytkých pasážích a Richard Armitage za to, že Thorina, stejně jako Théodena v podání Bernarda Hilla, bych následoval až do horoucích pekel. Ještě malá oprava komentáře od Scharra - Pouze Bilbo našel svůj meč v Hobbitovi a Frodo ho od něj dostal v Roklince v LOTR. Hobití meče našel Aragorn v Mohylových Vršich. Takže Jackson to má správně. ()

Vindemiatrix

Technicky snad ještě vypiplanější než Pán prstenů, příběhově trochu chudší a přímočařejší. Jackson se to snaží kompenzovat linií o nekromantovi, která působí poměrně slibně a dodává odlehčenému vyprávění něco z temnoty prstenové trilogie. Děj mohl mít větší spád (ale tím nevyniká ani LOTR); impozance akčních scén na druhou stranu za Pánem prstenů nijak nezaostává. Osobně jsem byl spokojený a jsem rád, že Jackson víceméně respektuje hravost knižní předlohy. Příběh možná postrádá osudovost, ale pokud se tím předejde patosu, který některé scény z Pána prstenů přibližoval kýči, je to přijatlená cena. ()

Craig_D

Nejlepší scéna - souboj dvou skal Dobrý soundtrack....Jinak Neočekávaná cesta nepřinesla nic moc neočekávaného =) ()

yloveiou

Připojím se k těm, co se film líbil. Líbí se mi, že se tvůrrci v počátku přiblížili hodně knize a snažili se navodit její atmosféru, protože kniha prostě není jen akční zabíjení,ale pověsti, písně a básně a postavy jiného světa. Děj se postupně rozvíjí a divákovi začíná docházet, že to nebude procházka růžovým sadem a já osobně bych zvládla další tři hodiny děje. Mně osobně se film líbil a těším se na další. ()

majorzeman13

Hobit je velmi hezká,krásná,užasná, velkolepá dobrodružná fantasy podívaná od režiséra trilogie Pán Prstenů.Je to vizuálně působivé efektní, exteriéry Nového Zélandu jsou uchvatné,nádherné Glum a Gandalf v plné síle.Hádanky ve tmě jsou jedním slovem boží,parádní!!!!!!!!!!!!!! Martin Freeman se snad hobitem už narodil - výborný casting.Trpaslíci jsou sympatičtí,pohodový,zábavní!!! Už se moc těším na další díly!!!!!!!! Výprava,triky,.masky- jsou výborné,cool,parádní. Jen ,doufám,že budou další díly akčnější,epičtější,dynamičtější a budu hrozně moc spokojen!!!!!!! Krásný filmový zážitek. ()

Unn

Zklamání. Takové plytké zpracování, které mě absolutně nevtáhlo do děje...počkat, mělo to vůbec nějaký děj? Těšila jsem se na atmosféru Středozemě, ale neucítila jsem jí. Krásné záběry do krajin, to je vše. ()

Sisi9922

Pekne efekty, kostimy a tak dalej, dokonca aj dej bol celkom putavy (vdaka Tolkienovi), ale ani na to sa neda pozerat 3 hodiny... cely film zbytocne natahovali a nakoniec cuduj sa svete ma to tri hodiny... ()

Rehik012

U trilogie Pána Prstenů - která je podlě mě taktéž úžasná - si lidé stěžovali na chybějící scény, postavy apod. U Hobita si zase stěžují na to že film je "přecpaný".Film podle mě přecpaný opravdu není.Pouze obsahuje většinu, ne-li všechny informace z knihy.Pokud vím už od začátku bylo známo že se do příběhu z knihy Hobit: Cesta tam a zase zpátky zakomponují informace ze Silmarillionu a myslím že i jiných Tolkienových děl.Podle mě to příběh skvěle vyplnilo, a v pár případech i vysvětlilo některé chybějící informace ve trilogii Pána Prstenů.Jelikož jsem film viděl ve 3D, byl to úžasný zážitek - bitva trpaslíků,velký skřet,trpaslíci,Glum,skřeti a samozřejmě pohled na Thranduila.S trilogií Pán Prstenů to srovnávat nemůžu, jelikož ještě zbývají dva další filmy, a protože mě osobně se to zatím líbí skoro stejně. - Proti filmu nic nemám, a už se těším na pokračování :) ()

Bladesip

Je to přesně takové, jaké jsem to čekal. Za mě se to dá shrnout jednoduše jednou větou: "Hobit je prostě pohádkovější Pán Prstenů." Má své kouzlo, má svůj šarm, je to prostě skvělý film. Mně osobně tam ale přeci jen k požitkovým orgiím něco málo chybělo. :) Nic to ale nemění na tom, že jsem si film parádně užil a už těším se na dvojku. ;) Nenechte se rozházet nějakými kritickými názory a komentáři, určitě si film skvěle užijete. :) Pohodlně se usaďte a nechte se unášet úžasným vypravováním příběhu ze Středozemě. :) ()

LooLaa

No co na to říct. Těšil jsem se na návrat do Středozemí, na kouzelné tóny Howarda Shoreho, scházel mi až neskutečný pohled na malebný Kraj a hobití noru. To vše tam bylo! Přesto si tak nějak neodepřu pocit, že kdyby byl takto Hobbit točen a podán před trilogií Pána prstenů, nedostalo by se mu takového obdivu a věhlasu. Po skvělém úvodu, který mi moc potěšil, se strhává děj v honičku po speciálních efektech střídajíce se s pasážemi, kde jsou vykresleny vedlejší příběhy, zdánlivě nesouvisející s hlavní dějovou linií, o Hnědém čaroději nebo např. vyprávění o dobývání Morie trpaslíky... Když už Peter usoudil, že jsme toho zažili dost a další toulky po dolech, horách, úžinách či průsmycích nás budou nudit, utnul jedničku pohledem na oko draka Šmaka a prohlásil Neočekávanou cestu za uzavřenou. PS: Hobbita jsem už zdálky vyhlížel, dlouho dopředu jsem se modlil ať nakonec z další plánované trilogie zůstane jen dvojfilm, bohužel se tak nestalo, peněz i materiálu bylo proste hodně i na "seriál", a tak tu máme něco na oko možná kouzelného a rafinovaného, ale dějově zatím dost neucelené a s šarmem knížky nesrovnatelné. Něco tam však je a jsem moc rád, že jsem si udělal čas a Hobbita konečně viděl. ()

pet4

Jako skalní příznivec knížky Hobit, jsem dlouho na tenhle film nechtěla jít. Bála jsem se, a poměrně oprávněně, že ve stylu Pána prstenů se z úsměvného příběhu pro děti stane monumentální sága plná vznešeného patosu, což mě moc nesedí. Nakonec to ale nebylo tak zlé. Pánu prstenů se to sice hodně podobá (útěk před skřety v podzemních jeskyních Mlžných hor jako by byl okopírovaný i se všemi efekty a triky z útěku z Morie), elfové v Roklince jsou stejně nudně ušlechtilí, skřetové uječení a Gandalf vlídně moudrý, ale všechno zachraňuje Martin Freeman, který je hobit par excelence, a který jako by doopravdy vyrostl v hobití noře. Dokáže děj odlehčit tak, že mu to všichni věří, a trochu tím navrací film původnímu Tolkienovskému duchu. Scénář se poměrně dost řídí knihou, a tak je pravda, že aby se do filmu tímhle způsobem vše vešlo, bude opravdu potřeba tří dílů. Otázka je, jestli se na to někdo, kdo knihu nezná, vydrží tak dlouho dívat. (ale já jo - popravdě už se těším na draka Šmaka a do temného hvozdu :-)) ()

oleg121

Aj SPOLOČENSTVO PRSTEŃA bolo "len" úvodom do hutného a epického pokračovania, avšak disponovalo lepším vykresľovaním postáv, malo pútavú atmosféru a kvalitnejšie celkové spracovanie. Hobbit ničím takým nedisponuje. Vizuálne efekty napredujú, postavy idú bokom. Poteší návrat starých známych postáv (Gandalf, Gloch, Frodo...) a vôbec svet Pána prsteňov, no ako samostatná úvodná zložka Hobbit zatiaľ môže ponúknuť iba prekrásne exteriéry, viac-menej svižný scenár a perfektnú hudbu, ktorá je pre LOTRa typická. Aj napriek týmto výtkam ostávam pri 4*. ()

MéďaSV

Na to jaký kolem toho byl humbuk, tak zklamání..Spíše mi to přišlo jako obyčejná pohádka s top digitálními efekty (i když i ty mi přišli občas "trochu divné"). Nejsem nijak zapřísáhlý fanda Pána prstenů, ale toto je opravdu slabý odvar-s tak jednoduchým příběhem to ani lépe dopadnout nemohlo... ()

Shelma

Oproti Pánu prstenů + jeho pokračování vcelku nudná záležitost, zejména vleklý začátek Nicméně jako ukolébavka skvělý filmek, kdykoliv jsem zvedla víčka, viděla jsem stejnou scenu : vlčí tlamy a prchající trpaslíky. Z nostalgie a lásky k Pánu prstenů dávám dvě hvězdy. ()

jang

Takove trosku vice detinske nez trilogie Pana prstenu, ale porad daleko pred ostatnimi fantasy filmy! Nadherne barvy, nadherne zabery, nadherna krajina.... tesim se na dalsi dil:-) ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021