Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

dienle

Když jsem dočetla knihu, pochybovala jsem, že by jakékoli její filmové zpracování mohlo dosáhnout kvality a návykovosti Jacksonova Pána prstenů. V knižním Hobitovi mi totiž chyběla postava, kterou si na začátku zamilujete a která vás protáhne celou knihou, ať chcete nebo ne. Kdo ví proč, k Tolkienovu Bilbovi jsem si tenhle vztah nedokázala vytvořit, a tak se mě jeho dobrodružství nijak zvlášť nedotkla. Proto jsem filmového Hobita očekávala s velkou dávkou skepse. Ta mi vydržela do první scény s Martinem Freemanem. Bilbo je v jeho podání tak rozkošný, že vás vtáhne do děje, ani nevíte jak, a pak už si jen užíváte skvělou kameru, hudbu, efekty, scenérie, herecké výkony (perfektní Ian McKellen), a na konci si říkáte, jak rychle to uteklo. Peter Jackson nezklamal a naservíroval další nezapomenutelnou fantasy lahůdku. Moc se těším na následující díly. ()

TheCage87

Filmový návrat do středozemě se myslím povedl na výbornou i po přečtení knihy mi ve filmové verzi nic nechybí ani nepřebývá. Samozřejmě že každý tento film srovnává s LOTR a podle nich oprávněně ale myslim že si to nezaslouží protože tohle je uplně jiný příběh který má také své pro a proti. Ze začátku sem se docela bavil u toho jaký je bilbo vlastně nešika a smolař ale postupem času si uvědomuje že se pouští do něčeho "většího" než sám zatím může pochopit. To jak film vypadá nebo jaký má zvukový a hudební doprovod tu myslím nemá cenu rozvádět, vše provedeno na výbornou. Myslím že to bude stejné jako LOTR u jedničky sem se bavil a neúnavně čekal na dvojku a po ní sem každou informaci o vydání trojky hltal jak blázen a po shlédnutí jsem opravdu uronil pár stovek slz. Tady to bude podobné podle mě. 5 hvězd protože mě Peter Jackson zase dostal do pohádkového příběhu u kterého zase na koci nebudu věřit že už je konec! ()

hujerita

Objektívne nemôžem hodnotiť Hobita, pretože sa my Pán Prsteňov neuveriteľne páčil a je to hádam najkrajšie fantasy na svete. Celý film som sa bavil a ani my neprišlo že mal dve a pol hodiny. Pre mňa to boli príjemné hodiny strávené v stredozemi a keďže mám rád Pána prsteňov nemôžem a nechcem dať menej ako 5 hviezd :-))) ()

misiacik

Mám taký pocit, že opojenie z Pána Prsteňov pretrváva a svet ktorý bol tak precízne podaný v trojdielnej ságe o putovaní a hľadaní a zničení a.... pokračuje. No v tomto prípade mi dobrodruhovia k srdcu neprirástli, mal som ich na saláme so syrom a čakal som koľko ich padne. NIKTO. Ustredná úpletka, umelo vytvorená aby bolo o čom a neviem čo tu všetci z toho striekate. ()

Incanus

Peter Jackson zfilmováním Hobita dokázal fakt, že převedení fantasy světa, stvořeného J. R. R. Tolkienem, není věc nemožná. Už od dob jeho podání Pána prstenů jsem si přál, aby se Hobita ujal právě tento člověk. Už z prostého důvodu, že v Pánovi prstenů, od prvního do třetí dílu ukázal, že je možné celosvětově známou literární předlohu převést na stříbrné plátno bez ztráty až přímo magnetické přitažlivosti pro fanoušky tohoto žánru. Jsem vděčný zato, že se podařilo vzkřísit mytologii Středozemě právě takovýmto způsobem, a že herci z trilogie Pána prstenů se ujali svých původních rolí. Jakkoliv může tento příměr znít podivně vzhledem k tomu, že Hobit dějově de facto předchází PP. Sir Ian McKellen jakoby se pro roli Gandalfa narodil, stejně tak Christopher Lee k roli Sarumana. Dlužno dodat, že podobných povedených adaptací je dnes na světě pomálu a ač Hobit nezískal filmového Oscara, místo v Zlatém fondu světové kinematografie by měl mít zaručené :) ()

positivity

Ako málo chýba tomuto filmu aby to bola pocitacova hra? Človek pri tychto nekonečných efektoch stráca prehľad o tom či pozerá film alebo hrá xbox!? Po dvoch hodín pozerania, je dej o idúcich hlavných predstaviteľov filmu niekam?, a divák môže zošalieť od nudy...Aj ked je to scifi kde sa efekty nereality zvyčajne objavujú, ten zdĺhavý film je kopa ničoho... Kopa, ktora za nič zarába toľko peňazí, čo si nevieme ani predstaviť... Som sklamaný, idem si napraviť chuť, nikde do archívu s filmom z 50 rokov ked hrali herci, nie počítačová grafika... :-( ()

Saigon

Celý film som pozeral tak, že som ho pretáčal. Takže je asi evidentné, že toto nie je film pre mňa. Ano, je to rozprávka pre dospelých, ale mne osobne to nesadlo. Neviem sa vôbec vžiť do postavy hobita a neznášam tých redneck trpaslíkov, hlavne toho, čo Bilbovi zežral všetky bochníky syra :D Freeman je perfektný, hudba sedí. Najscéna jednoznačne s orlami. Jááj a knihu som čítal ešte keď som bol krpec, ale ani tá ma moc nezaujala. Z tohto žánru mám mi viac sedí Game of Thrones. ()

Rupmen

Všechny filmy z Pána prstenů jsem viděl několikrát a vím, že se na ně zase podívám. U Hobbita si zatím nejsem vůbec jistý, že bych to chtěl znovu vidět. Příběh se pochopitelně vrací do známého prostředí Středozemě - jak malebný Nový Zéland, tak virtuální scenérie vytvořené počítačovými mágy, fungují zkrátka velkolepě. Také skřeti jsou pořád krásně hnusní. Potud tedy pro pamětníky (a nostalgiky) vše v pořádku. Noví hrdinové, trpaslíci, jsou taková cháska veselá. Jde o sympatické a odvážné postavičky, které ale snad s výjimkou náčelníka Thorina postrádají trochu osobitosti a v porovnání s hrdiny Pána prstenů také charisma. Bitvám nechybí tempo a promyšlená choreografie, většinou jsem se ale nedokázal ubránit dojmu, že sleduju počítačovou hru ovládanou nějakým zručným playerem. Nejsilnějším zážitkem tak zůstává setkání Bilba s Glumem. Trochu doufám, že rozpačitý výsledek úvodní části může být důsledek částečného působení Del Tora na postu režiséra. Ten je určitě skvělý maskér a výtvarník, ale - při vší úctě - jako režisér patří do jiné ligy než Jackson a zůstává tak naděje, že příště to bude lepší. Možná jsem ale úplně vedle a připouštím, že pro tento produkt nejsem asi divák z hlavní cílové skupiny. Uvidíme příště. ()

Freakyy

Srovnatelný s PP 1. Efekty a prostředí bezchybný, je to jak zfilmovaný wowko, plno příšer a zbytečný běhání v krajině. Jediný co mě vadilo byli skřeti, protože byli všichni stejní, tím pádem nudní a nebyli ani nějak odpudiví. V PP je udělali dokonale, byli dost rozliční, ale tady ti vyblití, polonazí a jednotvární celkem nudili. I tak mě to ale na 4řku zatím nesrazí. ()

tomcas

Hobit? Tu Tolkienovu pohádku miluju, to Jacksonovo fantasy ani zdaleka ne. Ale stejně sem mu vděčnej že to natočil. Ještě Húrinovy děti prosím. ()

woltrak

Přes všechny kvality film nesplnil očekávání. Jackson se sice snaží, ale žádné nepřekonatelné zlo se nekoná. Spíš by si mohl založit cestovku, protože celý film se někam chodí - forest gump by měl radost. ()

Henriette

My, kteří jsme nejdříve viděli Pána prstenů a teprve pak Hobita - my jsme měli štěstí! Jsem ráda, že jsem zažila LOTR-epopej, aniž bych musela předtím přijít do styku s Hobitem, protože to, co mělo překvapit - překvapovalo, a to co mělo vyděsit - děsilo. Jackson totiž trošku chyboval: Hobita natočil tak, že odkryl karty Pánovi prstenů, takže ti, co uvidí Hobita a pak PP, přijdou o hodně. Mělo to být kratší a ve zcela jiném stylu, aby diváci mohli být stejně překvapení a mimo, jako jsme byli my, diváci Pána prstenů.... Jinak samozřejmě Thorin a Bilbo zaujmou, ale pro mě to postrádá onen děs a hrůzu-patos-víru-lásku-hodnoty - nějak to nemá tu atmosféru, kdy jste na ostří nože mezi zlem a dobrem. Je to pohádkové, veselé, rozvláčné - není to špatné, ale upřímně RADÍM VŠEM NEJDŘÍVE SE PODÍVAT NA PÁNA PRSTENŮ A TEPRVE PAK NA HOBITA. ()

sewe

Myslím si že tento film jde vystihnout jedním souslovím : úžasné efekty. Nádherně zpracovaný film,avšak poněkud zdlouhavý a nudný obsah. A když mi přítel oznámil, že budou ještě dva další díly během dvou let, dost mě to odradilo. ()

shakewell

Snad proto, že nejsme skalní přínivec JRRT, tak se mi to celé zdálo jako utahané, neslané nemastné. Nevím jestli na další díly budu investovat 450 Kč za 2 lístky do kina, ale asi nikoli... ()

luky99

Tento film je skvělý,třeba není tak dobrý jako série LOTR ,ale to už nic nepřekoná.Co se vám na tom probůh může nelíbit.PJ to dělá hlavně podle knihy a všelijakých dodatků, tak co je na tom špatného?please odpovězte dík. ()

Mischak

Hobbit je kniha, která mě doprovázela během dospívání a filmové zpracování nemá chybu. Je potřeba si uvědomit, že děj se odehrává před příběhem Froda Pytlíka. Bilbo má svůj vlastní příběh. A proto se na něj musíme dívat z jiného úhlu. Pokud tak učiníme, shlédneme skvělý Jacksonův svět a imaginaci a zůstane v nás nový příběh. Z hlediska řemeslného je film skvělý a není mu co vytknout. Pokud jde o herce, nelze vytknout zcela nic. Richard Armitage jako Thorin Pavéza si zaslouží obdiv (a nejen za ten zpěv), Martin Freeman mě bavil a další hrdinové příběhu také. Zrodilo se něco nového, jiný příběh, který přináší to, co už jsme viděli. O to více se těším na další pokračování. ()

MC_nechva

Film je to dobrý, člověka na to baví koukat ale některé scény mi přišli i na tento žánr až moc nereálné (útěk v jeskyni před skřetama) a některé až moc dětinské (scéna s troly). Masky trpaslíků mi taky nepřišly tak dobré, na to jakého formátu je tento film.. Zato výprava je opět perfektní a film po celou dobu na na chvilku nenudí. ()

buchvalec

LOTR byl ve své době přelomový film. Mezi fantasy něco neobyčejného a do té doby nevídaného. Hobbit i kdyby chtěl, tak nemůže být takový. To však neznamená , že je to špatně. Hobbit je unikátní podívaná. Martin Freeman je absolutně skvělým prototypem mladého Bilba Pytlíka. Trpaslíci nevypadají dětsky ani nikterak směšně. Každý z nich má svoji činnost , ve které vyniká. Ať už to je síla, chytrost,vtipnost, ne/sluch:)..a mnoho dalších. Na rozdíl od Pána prstenů je Hobbit jízda , kde si málo-kdy odpočinete. Jedna zběsilá honička střídá další a další. I to se ale dalo očekávat. Krása Středozemě se jen tak neokouká a hudba Howarda Shora se může poslouchat stále dokola. Hobbit splnil očekávaní a jedná se o parádní podívanou. ()

perteus

Upřímně jsem se nudil. Ono to pěkně vypadá. Zvláště ve 3D. Ale Nudil jsem se. Bylo to moc roztažené. Kniha byla opravdu psána jako pohádka a také neměla moc stránek, oproti Pánu prstenu. Rozhodně to není špatný film. Prostě si vypůjčím slova přítelkyně "Hodinu čumím na to, jak se tam nějaký čaroděj a trpaslíci a bůh ví co ještě dohadují o nějaké cestě. Tohle mohlo být na 10 minut" - já osobně říkám tak na 30, ale měla vlastně pravdu. Jenže, je tu druhá strana mince. Tohle zase musí pochválit zarytí fanoušci tohoto světa. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021