Reklama

Reklama

Řekni, kdo tě zabil

(seriál)
  • USA Pushing Daisies (více)
USA, (2007–2008), 16 h 2 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hudba:

Jim Dooley

Hrají:

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(22)

Obsahy(1)

Když je Ned malý kluk, zjistí, že má schopnost přivádět mrtvé zpět k životu pouhým dotykem. Ovšem na pouhou minutu, protože po uplynutí oněch šedesáti sekund musí jiný živý zemřít a zaujmout tak místo oživeného. Naštěstí může Ned život i vzít a to druhým dotekem. Dá se dohromady se soukromým detektivem, oživuje oběti zločinů a ptá se jich, kdo je zabil. Pak si rozdělí odměnu za zatčení. Ano, šlo to krásně, než se jednou z mrtvých stala Nedova dávná láska, dívka jménem Chuck, a Ned se rozhodl, že ji nemůže nechat zemřít. To ovšem znamená, že se jí nikdy nesmí dotknout... (Kessler)

(více)

Recenze (272)

gilmore_girl 

všechny recenze uživatele

Napad je to vazne dobry a originalni, to tady jeste nebylo. Ale zpracovani me prilis neoslovilo. Jednotlive pribehy me nebavi a netouzim jich videt 22. Navic me nezaujaly ani hlavni postavy. Kolacnik zna jen dva mimicke vyrazy – trpitelsky a pritroubly, a kdyby mel misto hlavy kolac, koukalo by se na nej lip. Mezi jedny z mala zajimavosti patri cernoch Chi McBride, pes a dobra kamera. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Pushing Daisies strašně klame tělem. Tváří se jako jednoduchá romantická komedie, a kýčovitě nádherné prostředí a rozpustilá hudba tomu napomáhají. Ze všech žánrů, které spojuje, je ale PD nepochybně především fantasy (hrátky se smrtí fungují, a je to výborný nápad) a mysteriózní. Ne zrovna klasicky střižená detektivka, ale absurdní miniepizodky, které posouvají děj dopředu hlavně tím, že pomáhají dokreslovat vztahy hlavních postav (asi jako kauzy v Ally McBealové), a tak se nenuceně dostáváme k prvku dramatu, které taky funguje dobře. Ned miluje Chuck, a Chuck zase Neda. Ale tahle láska nemůže díky nastoleným zákonitostem nikdy propuknout. A tak se Ned s Chuck dobrovolně uzavírají do vězení osamělosti. Chuck před celým světem, a Ned zase před Olive. Olive taky miluje Neda, a neschopná se smířit s jeho nedostupností, se i ona dobrovolně uvrhá do téhož vězení. Tady je asi největší zádrhel (nikoli faktický problém kvality seriálu, ale jeho možné působení na diváky), že kolonky romantický/komedie nejsou naplňovány tradiční formou. Těžko mít ten klasicky kýčovitý hřejivý pocit romantiky ze seriálu, kde nikdy doopravdy nedojde k naplnění jakéhokoli vztahu (říkejte si co chcete, ale sex prodává), a těžko se od srdce smát tam, kde postavy, které máte rádi, se víc než cokoli jiného trápí, že jsou samy, a že už tak zůstanou. Pushing Daisies je romantický seriál, ale zároveň frustrující. Je humorný, ale ne klasickým ha ha způsobem, spíš morbidně cynickým, a tak se z něho stává tvrdý seriálový oříšek. Je to nádherné dílo, ale není to snadno zkousnutelné. A fakt, že to tak vůbec nevypadá, nepochybně spoustu lidí odradí. To by ale byla škoda. ()

Reklama

Mikah 

všechny recenze uživatele

Už věřím v lásku na první pohled :). Před časem mě na profilu jedné dámy zaujala fotografie právě z tohoto seriálu a věřila jsem, že to prostě nemůže být špatné. A nezmýlila jsem se. Podle mého mínění je to jeden z nejlepších seriálů, co kdy vůbec vznikly. Kouzelná atmosféra plná barev, barvité a vtipné dialogy, zajímavě vykreslené postavy, sympatičtí a talentovaní herci a herečky, úžasná příjemná hudba... Prostě pohlazení po duši. ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Tak to je moje. Kouzelnou barevností mi to připomínalo Penelope. Ta atmosféra podle mě hrála v seriálu velkou roli. Taky se mi líbí malý počet dílů, což zaručilo, že se seriál nestihl zkazit, jak to mu zpravidla bývá. Herci byli perfektní od Lee Pace, přes Annu Fiel až po Chi McBride (můj osobní favorit v tomto seriálu), no a tetičky nebyly jiné než perfektní. Jediný, kdo mi tu vadil, byla Kristin Chenoweth - tu jako herečku nemám vůbec ráda a vadí mi snad všude v čem jsem ji viděla. Díly vás nikdy nenudí, střídá se tu vtip, občas napětí (i když abych pravdu řekla, poslední díly jsem viděla s českým dabingem a tam mě velmi mrzelo že v podstatě už od začátku jsem věděla kdo je ten bídák, jelikož ho vždy - aspoň v těch 4 dílech- daboval Vaculík), láska, absurdita, magičnost. A to vše je zabaleno, jak už jsem se zmínila, v krásné přímo pohádkově magické barevné atmosféře. ()

TomStall 

všechny recenze uživatele

Už po několika prvních dílech můžu říct že mě tenhle seriál dostal. Perfektní stylizace, skvělé přirozené hlavní postavy, spousta výborných drobných nápadů, které dohromady dávají potřebnou jiskru. Humorem mi Pushing Daisies naprosto sedí a i jednotlivé příběhy jsou velmi zajímavé. Další originální klenot mezi seriály a já jen doufám, že se mi s přibývajícími díly nezačne ta specifická stylizace přejídat. ()

Galerie (391)

Zajímavosti (18)

  • Jim Dale, který dělá v seriálu vypravěče, je v USA známý také tím, že namluvil čtenou verzi Harryho Pottera. (Dino07)
  • Název seriálu je jen dalším americkým slangovým výrazem pro to, že je někdo mrtvý, stejně jako například původní název seriálu Odpočívej v pokoji. Doslovný překlad "tlačit sedmikrásky" samozřejmě znamená, že když je někdo pohřben v zemi, vytlačuje je na povrch. (Tom Riddle)
  • V celé sérii si způsob, jakým Nedův (Lee Pace) dar funguje, odporuje. Nejpozoruhodnější je, že celý jeho byznys je založen na dotýkání se shnilého ovoce, aby bylo znovu zralé pro použití ve svých koláčích. Když se dotkne ovoce, vrátí se do původního fyzického tvaru. Když se však dotkne cítícího tvora, který zemřel, zlomené/zraněné/shnilé tělo tak zůstane. (mikki089)

Související novinky

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (více)

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

14.09.2011

Slavný filmový kanibal se přesouvá do televize. Francouzské studio Gaumont založilo novou divizi, která bude produkovat televizní seriály. A hned uzavřelo smlouvu s Marthou de Laurentiis. Známý… (více)

Reklama

Reklama