Reklama

Reklama

Hrdinové války

  • Čína Ji jie hao (více)
Trailer

Obsahy(1)

Pojďte s námi do roku 1948, kdy celou zemí lomcuje občanská válka. Gu je velitelem deváté divize a má za úkol až do odvolání bránit určené území. Rádio mlčí dlouhé desítky hodin, náboje docházejí, kamarádi odcházejí, trpělivost mizí. V žáru bitvy však velitel přeslechne rozkaz k ústupu a nechce věřit svému poručíkovi, že opravdu zazněl. Rádio utichlo a Gu je rozhodnut bojovat do posledního dechu. Všichni jeho kamarádi padnou a on je zajat nepřítelem. Je hnán touhou zjistit, jak to tenkrát bylo. A říct jednou světu, že jeho kamarádi byli do jednoho velcí hrdinové. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (133)

Loki81 

všechny recenze uživatele

Urcite to nejsou cele 4*, ovsem 3 se mi zdaly prece jen malo... prvni polovina filmu je pomerne slusny jatkoidni narez ve stylu Taegeukgi Hwinallimyeo, druha polovina je sice slabsi, presto na dustojnosti fimu az zase tak neubira. A na filmy podle skutecnych udalosti mam jistou slabost... urcite to nebyly promarnene 2h... 71% ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Distribútor čínskeho vojnového veľkofilmu sľubuje najlepšiu akciu od "Ryana". Akosi pozabudli na veľkého kórejského konkurenta Putá vojny. Tešil som sa asi priveľmi. Číňania na to skočili až príliš zostra. Akcia začína prakticky hneď po titulkoch. Najväčší problém vidím v tom, že ani po 20 minútovej prestrelke nezainteresovaný divák nevie kto bojuje proti komu a prečo. Preto celý tento inak kvalitný akčný úvod bol ako bez duše. Strieľajú sa ľudia ku ktorým sme si ešte nestačili vytvoriť nejaký vzťah. Už počas filmu som si hovoril , že filmu veľmi chýba nejaký úvod a bližšie oboznámenie sa s postavami a problémami, ktoré viedli k občianskej vojne. Dej sa nachvíľu presunie aj do Kórei, kde čínska armáda podporovala komunistický sever. Druhá polovica snímku je niekoľko rokov "po" čiže na akciu miesto neostalo, ale film funguje aj bez nej. Film ponúka slušnú dávku "ryanovskej" akcie, ktorá ale bez silného príbehu nejako vyšumela doprázdna. 60-70%. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Dostal jsem vicemene to, co jsem cekal. Aspon v prvni polovine. V ty se totiz hlavne bojuje, to vse v pekne vymazlenym vizualu, vypada to realisticky, krvave a vsude neco vybuchuje a nekdo strili. Bohuzel se nebojuje nepretrzite, takze ta vata (odpocivani po bitve atd.) lehce nudi. jenze nekdy v 70. minute se stane neco, co bych fakt necekal. Dej skoci o nekolik let dopredu, kde kapitan devaty divize patra po mrtvolach svejch bejvalejch spolubojovniku. A tady se film z drsny valecny rezby meni na patetickej dojak. Prekvapive to nenudi tolik, jako vyplne mezi bitvama, ale na tom ma nejvetsi podil charismatickej hlavni hrdina. Ale vic nez 3* to neda. ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch filmů, které chtějí být o všem a rády by na zpracovávanou problematiku nahlíželi z mnoha úhlů, ale ve výsledku jsou o ničem a místo názorové pestrosti nabízejí akorát názorovou nečitelnost a snad až strach zaujmout nějaký postoj. Mrtvolné je to tedy od začátku do konce, ale chápu, že milovníci žánru vezmou za vděk každým bumtaratatáním, které si alespoň trochu vzalo příklad z kombinace syrovosti a nažehlenosti Ryana. I když je v každém záběru vidět, že tolik peněz jako hoši od Spielberga tvůrci Hrdinů války po kapsách neměli. _____ P.S: Proč se útok na zákopy vedl nejprve očividně slabě vyzbrojenými pěšáky a až poté, co byli tito "nečekaně" pobiti, vyjely do boje i tanky? WTF?!) ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od předchozí tradice propagandisticky profilovaných válečných spektáků z Číny kráčí "Hrdinové války" ve stopách filmů, které v novém tisíciletí vznikly v kapitalisticky orientovaných zemích. Podobně jako "Zachraňte vojína Ryana", "Nepřítel před branami" či "Pouta války" zobrazuje i čínský film obyčejné lidsky profilované hrdiny, kterak čelí hrůzám a paradoxům války. Svou výmluvnost znásobuje tím, že namísto idealismu přichází s realismem a pompézní spektakularitu nahrazuje efektivní impresí. Vedle toho také dílo zrcadlí aktuální společenskopolitický vývoj v Číně, kde sice oficiálně vládne komunismus, ale prakticky v životě lidí stále více prostoru dostávají individualita a na státní ideologii nezávislé hodnoty. Více v recenzi na Rejže.cz. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Herec Zhang Hanyu v roce 2008 získal cenu Golden Horse v kategorii nejlepší herec. V roce 2009 zvítězil film na čínském filmovém festivalu Sto květin. V roce 2008 získal prestižní čínskou cenu Zlatý kohout v kategorii nejlepší film. Mezinárodní filmový festival v Pchjongjangu udělil snímku dvě hlavní ceny, a to v kategorii nejlepší kamera (Lü Yue) a nejlepší režie (Feng Xiaogang). (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy románu "Guan Si", který napsal scénárista filmu Liu Heng v roce 1992. (Terva)

Reklama

Reklama