Reklama

Reklama

Hrdinové války

  • Čína Ji jie hao (více)
Trailer

Obsahy(1)

Pojďte s námi do roku 1948, kdy celou zemí lomcuje občanská válka. Gu je velitelem deváté divize a má za úkol až do odvolání bránit určené území. Rádio mlčí dlouhé desítky hodin, náboje docházejí, kamarádi odcházejí, trpělivost mizí. V žáru bitvy však velitel přeslechne rozkaz k ústupu a nechce věřit svému poručíkovi, že opravdu zazněl. Rádio utichlo a Gu je rozhodnut bojovat do posledního dechu. Všichni jeho kamarádi padnou a on je zajat nepřítelem. Je hnán touhou zjistit, jak to tenkrát bylo. A říct jednou světu, že jeho kamarádi byli do jednoho velcí hrdinové. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (133)

Seti 

všechny recenze uživatele

Tak sugestivní válečnou vřavu mi naposledy nabídl vojín Ryan, a to bez prdele! První půle, kdy filmu vévodí kulky, výbuchy, mrtví vojáci a naprosto skvělá bitevní atmosféra, je absolutně dechberoucí. Druhá poválečná část už je sice rozvláčnější a film v ní ztrácí dost tempo, ale neúnavnost velitele Gu při hledání svých "bratrů" nakonec přeci jen přináší své ovoce. Přes nejslabší pasáž uprostřed se film přehoupne ke konci, kde už se silně hraje na city a patos teče po kýblech, ale musím se přiznat, že jsem to tvůrcům opět sežral (mám prostě ty hrdinskoválečné filmy rád). Kdo nebude moc řešit politické barvy, ale soustředí se hlavně na příběh jedné roty, která bojovala až do konce, tak nemůže být zklamán. 4,5* ()

ArdathBay 

všechny recenze uživatele

Válečné scény jsou bez diskuze dechberoucí a hyperrealisticky explicitní, přehledné a dobře se v nich orientuje. Ryanův look je dnes skoro standardem a pořád se na to dobře kouká. Snímek je natočen v Číně a za jejich peníze, takže je jasné, že musí být politicky korektní, ale naštěstí propaganda je znát - politruk je nejdůležitější voják v rotě. Naštěstí to není zase tak znát. Boj hlavního hrdiny za uznání padlých kamarádů za hrdiny tvoří většinu stopáže a tady film může nudit. Trochu. I pro to čtyři hvězdy. Kdo má rád válečné filmy, neměl by "Assembly" minout. A kdo má domácí kino nechť si přidá pár bodíků :) ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Hrdinové války jsou supr film, o tom nemá cenu diskutovat. Jenže proč mi válečný film z Číny má připomínat druhou světovou válku v podání Zachraňte vojína Ryana nebo Bratrstva neohrožených, to mi hlava nebere. Nejde o příběh, ale právě o ony kulisy, o rozpadlé baráky a přestřelky, které se ve filmu dějí. Jinak je to neskutečně peckovitá záležitost, na kterou se rád znovu podívám, ale stejnak se neubráním dojmu, že i ten příběh jsem už někde viděl, a ta překvapení už mě nedokáží tak silně překvapit. ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Strašně bych si přál, kdyby se ten film mohl rozseknout na dvě poloviny. Ta první byla za jasných pět hvězd, ta druhá, neskutečně utahaná, se blížila odpadu. První hodinu jsem snad ani nemrkal a valil oči na typickou brutální rákosnickou řežbu, kde celou bitvu (!dokonale! udělanou) přežije jediný voják. Genialita. A pak zklamání z nekonečných keců a sebelitování. 60% ()

farmnf

všechny recenze uživatele

Opravdu jatka. Nečekejte, že se voják chytne za prsa a zemře. Tady to uvidíte včetně letící střely. Pak následuje utržení ruky, případně uhoření atd. Něco jako školní představení pro Famu, obor válečných filmů. Velmi dobrá práce žluťásci! --------------- Bohužel 2. část filmu je nejen patetická(to bych nevyčítal, já nic takového nezažil) ale spíše vyznívá jako reklamní film o čínské lidové armádě a jak je dobré jí sloužit. Spravedlnosti vždy dosáhnete a potom můžete být mrtvým hrdinou a dostat 700 liber rýže. Každý z nás kdo žil za totality ví, že spravedlnost je jen jedno ze slov... ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Herec Zhang Hanyu v roce 2008 získal cenu Golden Horse v kategorii nejlepší herec. V roce 2009 zvítězil film na čínském filmovém festivalu Sto květin. V roce 2008 získal prestižní čínskou cenu Zlatý kohout v kategorii nejlepší film. Mezinárodní filmový festival v Pchjongjangu udělil snímku dvě hlavní ceny, a to v kategorii nejlepší kamera (Lü Yue) a nejlepší režie (Feng Xiaogang). (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy románu "Guan Si", který napsal scénárista filmu Liu Heng v roce 1992. (Terva)

Reklama

Reklama