Při dobývání jednoho z měst na severu Afriky Solomon Kane jen tak tak unikne ďáblovu vyslanci, který si přišel pro jeho duši. Důvodem je Solomonova hamižnost a vraždy, které kvůli ní spáchal. Solomon pochopí, že je zle, a rozhodne se pro pokání. Stane se mnichem a vstoupí do kláštera. Z toho je však mnichy vykázán s tím, aby se vrátil domů, na hrad svého otce a bratra. Solomon se sice nechtě, ale přesto vydává na cestu. Na cestě je přepaden lupiči, kterým se ale odmítne bránit. Oni ho nejenom okradou, ale také vážně zraní. Od jisté smrti ho zachrání puritánská rodina Crowthornových, která právě tudy putuje do přístavu, aby odplula do Nového světa, kde si chce hledat lepší život. Solomon si v bezvědomí vzpomíná, jak byl otcem vyhnán z jeho hradu, když se odmítl stát mnichem. Později shodou nešťastných náhod Solomon shodil z útesu svého násilnického bratra Marcuse, který se měl stát jako prvorozený majitelem hradu po jejich otci. Solomon se uzdravuje a snaží se Crowthornovým pomoci projet nebezpečným krajem. Anglii totiž právě sužují nájezdy vojáků a příšer čaroděje Malachyáše. Solomon s rodinou putuje krajinou a pomalu se uzdravuje. Vůz Crowthornových je náhle přepaden Malachyášovými vojáky, které vede tajemný muž. Útočníci zavraždí otce a syna Crowthornovy a dívku Meredith unesou. Solomon slíbí umírajícímu otci Crowthornovi, že dívku osvobodí. Starý Crowthorn zato slíbí Solomonovi spásu jeho duše. Solomon se vydává po stopách únosců. Ve starém kostele je místním zrádným knězem předhozen příšerám, kterým se Solomon ubrání. Od umírajícího Malachyášova vojáka se dozví, že Meredith je údajně mrtvá. Solomon ztratí smysl žít, a začne pít. Opilého ho v jedné krčmě chytí Malachyášovi vojáci a pokusí se ho ukřižovat. Ve chvíli, kdy Solomon visí na kříži, jede okolo vůz s otroky. V něm je i Meredith. Ta Solomona na kříži uvidí a začne křičet. On se z posledních sil z kříže osvobodí a spadne na zem pod něj. Poté ho zachrání několik místních mužů, kteří vedou odboj proti Malachyášovi. Když se Solomon uzdraví, vypraví se na hrad svého otce, kde právě teď sídlí zlý čaroděj Malachyáš. Solomon s muži do hradu pronikne a v podzemí hradu objeví svého starého otce v okovech... (TV Prima)

Josefin

Solomon Kane je příjemně povedená akční fantasy, M. J. Bassetovi nelze režijně nic významného vytknout. Zato bych měla výtku ke scénáři, mě osobně se na některých místech zdál rozlítaný. A to je zbytečná škoda, James Purefoy se ujmul své role opravdu skvěle a hodně to prožíval. Už vidět ho s dvěma měči v bojích byl opravdu zážitek. Taky jsem si všimla v malé roli Marka Vašuta. Celkově jsem si to užívala, takže 3 */80% . Pokud se bude pokračovat v dalším natáčení určitě by se měli zaměřit na vykrystalizování scénáře, povídek zůstalo ještě dost. ()

zolo23

Tento rok sa mi nestáva často, aby ma film takto príjemne prekvapil. Hlavne od filmu, alebo skôr žánru ktorý až tak nemusím. Solomon Kane je pohodová jazda od začiatku po koniec s krásnou atmosférou , s množstvom výborných scén (hlavne úvodná, alebo s ľudožrútskymi zombíkmi v pivnici)a hlavne dokonalou kamerou. Áno pri kamere sa musím pozastaviť, pretože tu sa ukazuje ,že aj bojové scény sa dajú natočiť s citom a nieje potrebné (kôli efektu? alebo skôr amatérstvom kameramana) s ňou trepať ako to je v poslednom čase v móde. James Purefoy alias Solomon je výborný a neviem si predstaviť iného herca v tejto role. Viac takýchto filmov! ()

spikey1

Fíha, řeknu Vám, tenhle Solomon, to je teda řízek, hlavu usekne dýkou na tři doby, když se mu zadrzhne meč o žebra tak prostě trhá dokud ho nevytáhne. Tohle je hroznej mazec, dokonce bych řekl, že se mi líbí daleko víc než A-Team nebo Expendables, viděné v poslední době, protože tohle je mazec, sic bez hvězdného obsazení, s o to větším úsilím udělat na diváka dojem scénami. Purefoy mi celou dobu připomínal Jackmana ve Van Helsingovi, je to taková jeho levnější co do honoráře varianta, ale o to brutálnější. Podepsal se u mě tedy velmi dobře a počítám s ním v nějakém dalším pěkném řízkoidním projektu. Suma sumárum je pro mě Kane překvapením a takhle dobře zvládnuté akční sekvence jen tak nikde neuvidíte. ()

manonfire

Tak pokud má být znakem Fantasy nedostatek fantasy, pak jste na správné adrese. Levná výprava, nenápadité souboje a hlavně absence jakéhokoliv specifika činící Solomona zapamatovatelným a rázovitým hrdinou. Purefoy zřetelně přehrává na pokyn režiséra, jenž učinil scénář natolik patetickým, že činí originál Schindlerova listu toaletním papírem. 40% ()

tommmy89

Prečo nie? Podobných filmov som už videl celú kopu. Ale Solomon ma trochu vniesol do zákulisia hry World of Warcraft. Neviem, asi mám len drobnú predstavivosť a domýšlavosť, no pripadalo mi to tak :-) Celý film bol priemerný, no dávam 3* ()

Drnqonovic

Jako krásně laděné béčko s mým oblíbeným Jamesem Purefoyem bych neváhal ani minutu, ale je tu jeden drobný há(če)k: TEN NÁZEV! Solomone, co to s tebou provedli? R.E. Howard se obrací v hrobě. ()

Dreadd

Béčková nápodoba stejně béčkového Van Helsinga s Jackmanem se nakonec stala lepší podívanou než jsem od Baseta na režisérské sesli čekal. Stylizace do (zatím) posledního filmového ztvárnění nejslavnějšího upírolovce je nejviditelnější na hlavním představiteli - ať už vizáží nebo kostýmem. Paradoxně chybí Solomonovi důstojný záporák, přestože se utkává se samotným ďáblem. Ten bohužel vysílá pouze své nohsledy a těch nejlepších se dočkáme na samotném začátku a potom až na úplném konci, ani povedenou rohatou digitální bestii si ale dlouho neužijeme. Při bojových sekvencích by neuškodila trochu větší příprava a lepší choreografie, ale jinak jsem ochoten odpustit i ignoraci historických skutečností a prázdnou dějovou linku a pokud vznikne i slibované pokračování, rád se podívám. Pokud se nezvrhne v přemoderní, levným a všudypřítomným digitálem na sto honů smrdící nesmysl. ()

giovanni3

Průměrné fantasy, které dává vzpomenout na film Van Helsing. Akce je zde slušná, ač koncovka je dosti rychlá až snadná. Ostatně celý děj není bůhví co. Na víc než 3z5 to není. ()

Looser

Autor literární předlohy je cítit v každé minutě a prvních 5 minut je vpravdě "conanovských". Bohužel pak už začíná být vidět slabý rozpočet a malý prostor pro celý příběh (chvílemi až komorní). Přesto se mi film líbil a dokázal mně pobavit hlavně díky hlavnímu herci, který je opravdu takovým druhým Hughem Jackmanem. ()

Soweek

Tento film rozhodně není blbost a v rámci žánru akčního fantasy ho můžu fanouškům pouze doporučit, ale já osobně jsem se neskutečně nudil.....a vlastně vůbec nevim proč. ()

made1

Purefoy se tvářil celou dobu stejně napruzeně, značky na těle moc hezký, ale smysl žádný, a to nezabiju-zabiju-nezabiju-zabiju taky trochu popíraly Solomonovu cestu kamsi. Jinak toale byla hezká podívaná i na Vašuta. Nejlepší byla Meredith, opravdu sladká a nevinná. HUDBA - naprosto úchvatná. ()

Luksa

It´s Good! Old-fashioned fantasy řežba skoro bez digitálních triků, zato točená v české krajině (moc fajn), kde není nouze o déšť, bláto, vypálené vesnice, posedlé zbojníky, démony a fanatiky. Příjemná změna, podobně neučesané fantasy už tu nebylo hodně dlouho, subjektivně mi občas temnota a nehostinost zobrazována ve filmu připadala až příliš chtěná. Naštěstí Basset umí atmosféru a Purefoy má to správné charizma, kulisy jsou povedené a úmysl natočit něco pro fanoušky Howarda a obecně drsnější fantastiky chvályhodný. 85% ()

ZkuKol

Letos (2010) se nám začali vracet drsné akční filmy s charismatickými hrdiny. Solomon má rozhodně své kouzlo, fajn přístup k řešení "potíží" a Purefoy mu dodal hlas jak zvon. Bassett si se středověkem příjemně pohrává, akce mu jde (teda dokud není na plátně víc jak 20 bijců), s triky si docela poradil a udržel rozumné tempo i stopáž. Žel scénář kluci neměli ani po natáčení, natož před ním. Některé dialogy jsou doslova jak z parodie, děj občas dost nevyrovnaně skáče a měl jsem dojem, že jsem viděl Marka Vašuta umřít dvakrát (ale ruku do ohně za to nedám, plešatých jich tam bylo víc:-) Jenže takovéhle filmy na oscarových scénářích většinou nestojí, problém je někde jinde; Bassettovi se totiž tak nějak nepodařilo dát filmu ten správný drive, ač se pokouší o atmosféru (a soundtrack je dost dobrý), moc často mění její polohy a navíc díky příběhu se některé zvraty opakují a tím klesá jejich kouzlo. Přesto Kane zůstavá příjemnou akční zábavou se špinavým vizuálem a sympatickým hrdinou s rukama od krve. Solomon byl voják jenž zabíjel až příliš snadno, dokud nepotkal ďábla (resp. jeho služebníka) a nezjistil, že mu v pekle už držej místo a tak se rozhodl pro život světce - ale to není cesta k vykoupení pro něj ;-) ... 70% ()

mikulíšek

Igorujíc úvodních pár minut, jsem se snažil do půlky filmu, brát snímek slespoň trochu vážně. Počínaje druhou polovinou začíná neuvěřitelný sled pitomostí, filmových kliše, špatných efektů a najivních hrdinů, že to již nedalo takřka vydžet. Kdyby první půlka nebyla výrazně poklidnějších a výrazně méně hloupá, asi bych měl z celého filmu mnohem příjemnější pocit, protože bych se mohl alespoň chlácholit doměnkou, že se jedná o parodii. ()

slovan1

Promočené, zabahněné, temné a poměrně zábavné. Příběh není nic složitého. "Klaďas" jede zapíchnout "záporáka" a při te vši parádě zachrání jednu prcinu. Mimochodem byla sympatická :-) No, do toho se zde zjeví Vašut, jako hnusný holohlavý lesní "kriminálník", nenažraní zombíci v kostele a přisluhovač zaporáka v SM oblečku. Jo, docela jsem se bavil :-)) ()

sedm.1

Přestože bych chtěl dát nadprůměrné hodnocení,můj výsledný dojem z tohoto snímku je rozpačitý.O tom,že jde o skutečně temné fantasy,není pochyb.Atmosféra je tu doslova královská a parádně jsem si jí užíval.Všudepřítomné šero,zima,déšť,bláto,špína,to vše dodává filmu dokonale syrový a potemnělý tón,šmrnc a styl.Bohužel,na celém filmu je výrazná ale právě pouze ona úžasná atmosféra.Se zbytkem jsem se totiž docela pěkně trápil.Samotná zápletka je totiž těžce nevýrazná,plochá a velice často nudící.Opravdu velká část filmu je pouze konverzační hrou na téma dobro vs. zlo,k čemuž dialogy nemají ani tu správnou šťávu a nějaký smysluplnější dopad pro děj.A když už pak konečně chvílemi dojde na tolik důležitou akci,je to s ní jak na houpačce.Někdy je sice vážně našláplá,jindy zas efektně krvavá,ovšem častokrát je také i nenápaditá,fádní a párkrát má dokonce i vzhled jak z nějaké laciné pohádky.Jinak postava Kana mi přijde velice chatrná a nehorázně nevyužitá,na hlavního bijce má prd charisma,styl a grády,čímž chci nadhodit i pochyby nad obsazením Jamese Purefoye,které považuji za více než diskutabilní.Solomon Kane není prostě tou pravou nadupanou jízdou,kterou jsem očekával a ikdyž ho temná a nemilosrdná atmosféra hodně vytahuje,celkový výraz je spíše nudnějšího rázu. ()

LuciusWlk

Hodně jednoduché, přímočaré, předvídatelné. Přesto jsem to zhltnul jako malinu. Fantasy mám hodně rád, a proto hodně odpouštím. Snímek je vcelku pěkně natočený a tak nemám ani nějaké zásadní výhrady. Líbilo se mi to jako celek. Jednoduchá oddychová záležitost se spoustou deště :) ()

Zombik.

Bezcitný rytíř se dá na cestu pokání, naštěstí pro nás mu nenásilné chování dlouho nevydrželo. Učebnicový příběh, na který se ovšem velmi dobře dívá. Klobouk, plášť a meč to je moje, když k tomu přidáte ještě jeden meč navíc, tak to prostě nemůže dopadnout špatně. PS: Příjemné překvapení v podobě Marka Vašuta. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (více)