Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Mils_110

Priznám sa, že tento seriál som v minulosti príliš nemusel. Časom som si však k nemu našiel cestu. Dokonca sa z neho stal jeden z mojich najobľúbenejších seriálov. Sheldon Cooper je asi tá najotravnejšia, ale zároveň aj jedna z najzábavnejších postáv, aké kedy vznikli. Jim Parsons ho zahral geniálne. Ale aj ostané postavy sú dobré napísané. Najviac sa mi však páčia prvé serie. Tie neskoršie sú tiež veľmi dobré, ale už mi to začalo viac pripomínať Priateľov, ktorých moc nemusím. Ale aj tak to moje hodnotenie nezhorší. ***** ()

Bohdy67

Je spousta sitcomů které si zaslouží ta nejlepší hodnocení a jeden z nich je určitě TBBT... Dvanáct let je dlouhá doba a tak je jasné, že některé věci se opakují a že některé naopak zcela změní styl daného seriálu. To potkalo i Teorii. Z počátečního nerdovského stylu o geekovi co se zamiloval do "tupé a hloupé" krásotinky a jehož spolubydlící je asi ten nejdivnější tvor na planetě jsme se dostali až k "dospělákům" co místo nakupování komiksů a hraní videoher, reší svatby, miminka a celkově běžné starosti života, byť svým osobitým přístupem. Tento odklon nelze nevnímat a byť je přirozený (protože postavy se musejí vyvíjet), tak díky tomu se ze seriálu vytratilo to kouzlo z prvních sérií...Ale i přesto je toto zřejmě nejlepší seriál svého žánru (fans Přátel odpustí) a určitě tento maraton všech dílů absolvuji znovu rád....95% ()

LucillaP

K tomuhle seriálu jsem přišla úplnou náhodou a byla to láska na první díl. Parta asociálních nerdů a krásná blondýna sice nejsou úplně originální zápletka, ale tady obstál casting, scénář i timing na výbornou. Asi jako u každého seriálu jsou tu slabší i silnější díly, ale celková kvalita se dle mého drží. A jako u jednoho z mála si seriál udržel vtipnost, ačkoli jiného spektra než v prvních řadách. Pravda, těch nerdovských žertíků už v pozdějších řadách moc nebylo (což mě trochu i mrzelo), více se řešily vztahy, rodiny, sympatie k jednotlivým postavám se během sérií postupně měnily (asi jedinými stálicemi na vrcholu jsou a nejspíš už vždycky budou Sheldon a Howard), ale pořád ta parta držela pohromadě. A to mě baví i po několikerém shlédnutí. ()

Poga

Určite kvalitný sitcom s dobrým obsadením, no rozhodne nedosahuje kvality svojich žánrových či produkčne podobných kolegov. ()

Bogrant

Výhodou Teórie veľkého tresku je, že i keď vzťahy medzi jednotlivými postavami s pribúdajúcimi časťami a sériami do určitej miery na seba nadväzujú a posúvajú sa ďalej, dá sa to vo veľkom vychutnať i bez nonstop sledovania a s občasnými prestávkami (môj prípad), nakoľko ten situačný humor, na ktorom je to celé postavené je snáď bezmedzný a horkoťažko stereotypný. Navyše, je to tá najzábavnejšia forma prednášok fyziky, takže i keď nejde o vyložene srdcovku, obľuba je preveľká. ()

Skylwalker42

Jediné slovo zde a důvod plného pocitu: Sheldon. Geniální postava geniálně zahraná Jimem Parsonem. Seriál si drží vysoký standard do úplného konce. Přes úctyhodných jedenáct řad! A baví stále a stále. ()

Mistr119

Jeden z nejlepších a pomalu dnes už kultovních seriálů vůbec! :) Dost podobný britskému IT Crowd a přínos seriálu vidím hlavně v tom, že veřejnost začala lépe chápat "nerdy" a nenahlíží už na vědu jako na něco strašného. :) Některé jevy dokonce mně osobně zůstaly v hlavě a lépe se pamatovaly např. při výuce fyziky, jako např. Dopplerův jev. :) ()

vinducha

Spíš 3 a 1/2 , tihle nerdi mi moc pod vousy nejdou , pravdou ale je , že kdykoliv se na to náhodou kouknu , nějaký vtipný moment nebo přímo gag tam je.. ()

Seniad

Hlavní hvězda seriálu je zteplalý auťák a tři škaredí tragédi a jedna opuchlá tupá ficka, chytré je to pouze protože postavy používají spisovné slova pro banální pičoviny, jako ''tvé tělo je nekompatibilní k mému'' a samozřejmě Ftípky pro geek freaky ''hrozně rád čtu, nejčastěji komixy'' Jo ha ha ale jinak tuctový sitcom, ale občas je to vtipné jenže fakt ne nějak moc. ()

mikruu

Koukatelný a humorný seriál. Ale je třeba ho sledovat na Primě. Imbecilní Novu nenapadlo nic lepšího, než do pětadvacetiminutového pořadu nacpat osmiminutovou reklamu. To je k zblití. ()

Dusty56

Sitcom, který hlavně v prvních 5 sériích trápí bránici, co jen může. Poté bohužel kvalita trochu opadla (i díky příchodu Amy a Bernadette) a seriál dojíždí, tak trochu na volnoběh. Ale i zde se najde spousta jedinečných momentů, u kterých se člověk nezvládne nesmát (například Howardova imitace Sheldona). I díky tomu a hlavně díky prvním sériím se tento sitcom řadí mezi nejlepší svého druhu. ()

ondra.p

U TBBT bych seriál rozdělil na dvě části. První část seriálu je prostě skvělá, nerd humor, ostré vtipy. Druhá část seriálu je od určitý chvíle pouze zasraná rodinná komedie. Pořád tam je dobrej humor, ale už tak něj nemůžu mít tu druhou část seriálu rád. V hlavě tak nějak stále přemejšlim, jestli je TBBT ještě můj oblíbenej seriál. Asi z toho, že jsem nostalgická mrdka, a koukám na tenhle seriál už tak 10-12 let v kuse, tak říkám, že pořád u mě místo v oblíbených má. Kdybych měl bejt spravedlivej, dám tak 50-60%. Jelikož do spravedlivýho člověka mám daleko, dám přes růžový brejle z materiálu sentiment 80%. ()

Zvollda

Pro mě srdcovka a nejlepší sitcom, který jsem viděl. Skvělá parta v intelektuálním vědeckém prostředí a úžasná Penny, která přijde do říše divů a musí se vypořádat se slovníkem a návyky divných vědců - nerdů...ale že jí to jde. Skvěle vyvažuje obří dávku vedečnosti a striktnosti svou jednoduchostí a klasickým smýšlením obyčejné holky z "normálního světa". Geniální postavy vypouští jeden vtípek za druhým a navzájem se dobírají, vše skvěle sedí. I po letech se rád podívám na několik epizod. Prostě podívaná do nepohody. Oceňuji detailnost a odbornost při debatách o všelijakých vědeckých teoriích, příkladech atd. ()

Thalin

Seriál je rozhodně plný originálních dialogů a to hlavně díky zaměstnání a inteligenci hlavních postav. Jejich odlišnost je přivádí do mnoha vtipných situací a jejich reakce jsou místy opravdu skvělé. Hlavně pak Sheldon, který je podle mě napsaný skvěle. Prvky autismu v jeho chování, šílených pravidlech a zvycích jsou skvěle zmáknuté. Stejně pak jeho reakce na, pro ostatní, běžné situace, s kterými se on musí poprat po svém. Největší tahák je ale on a právě jeho odlišnost. Jak se postupem seriálu stává víc "normální" ztrácí to na humoru a rodinný život postav už není tak zajímavý (jasně, nějak se to vyvíjet musí, ale s tím to i ztrácí šmrnc). Postavy pak mění názory (jako když z ženské, která děti nesnáší je poprděná matka dvou dětí,) a vtipných situací ubývá. Poslední dvě série mě skoro vůbec nebavily. Jak jsem schopná z těch prvních citovat snad každou hlášku a znám ty díly pomalu nazpaměť, protože to můžu jako kulisu vidět pořád dokola, u posledních dvou si stěží ty díly vybavím. Finále už bylo vcelku klišé. ()

Holly_Molly

Ač Teorie ve svym průběhu zaznamenala jistej kvalitativní úpadek, má něco, co hodně podobných seriálů postrádá...Uspokojivý finále! ;-) ()

Llou odpad!

seriál, který se snaží "utahovat" (?) z lidí s IQ >130 napsaný lidmi s IQ v rozmezí 105 až 110, kteří nemají ponětí, jak se lidi s IQ >130 chovají, natočený pro lidi s (pod)průměrnou inteligencí Chcete-li "dobrý The Big Bang Theory", tak se podívejte na Silicon Valley, nebo na IT Crowd, oba jsou nesrovnatelně lepší. Podepisuji komentář GMVajgla. P.S. Nejsem přesvědčen, že někoho opravdu tento seriál rozesmál a jeho popularita není jeden velký mem. P.P.S.The Big Bang Theory is not funny ()

sniperx70

Tak jsem to shlédnul celé podruhé a nejspíš ne naposledy. Dokonalá partička, kde jsem si nejvíce oblíbil postavu Wolowitze, věčného outsidera s maskou světoběžníka. Intošskej seriál pro všechny. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění