Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Mefistofelle

Už dlouho to chtělo pořádný seriál o podivné a překvapivě velké subkultuře lidí, kterým se v anglosaským zemích říká "geeks". The Big Bang Theory je velice nápaditý seriál o podivínech, kterým svou originalitou jednoznačně kraluje excentrický a naprosto geniální (a to nejen obrazně řečeno) Sheldon Cooper. Zatím u nás vyšly jenom tři série, ale plánované jsou minimálně ještě dvě a řekla bych, že se máme rozhodně na co těšit... minimálně já s velkou nedočkavostí vyčkávám na další díly:). ()

Nautila

Dlouho jsem se tomu vyhýbala, protože fénomén gaučových seriálů jde jaksi mimo mě, ale jak to tak bývá, shlédla jsem dva-tři díly (hlavně kvůli Star Treku) a už se musela koukat pravidelně. Zkrátka a dobře - standartně kvalitně odvedená práce, takoví Přátelé pro novou geek generaci a doktor Sheldon Cooper je jedna z nejzábavnějších postav v tomhle žánru. (Ale nejvíc mě děsí, jak se poznávám v jeho rituálech.) ()

O´Neill

Sitcom, kterému jsem se hodně dlouho vyhýbal, právě proto, že je to sitcom. Nicméně musím konstatovat, že jsem neskutečně rád, že jsem se k tomu nakonec dokopal - naprosto ultimátní zábava, u které je člověk schopen se smát celých 20 minut v kuse. Naprosto originální a velice povedené. ()

dubinak

Pilot byl velká slabota. Po přepsání postavy Penny to začala být ale velká sranda. Po jistém vyvinutí děje to začalo stoupat na vrchol mých seriálových žebříčků, po představení hlavních hrdinů to obdrželo řádné místo v topce a po seznámení s vnitřní osobou Doktora Sheldona Coopera mě začala bolet bránice. :-D ()

Streeper

Právě jsem dokoukala 8.řadu a vážně se mi líbí, kam seriál směřuje. Docela jsem ale šílela z poslední scény 8.řady. Seriál se od začátku krásně vyvíjí, rychle to utíká a herci se nemění, což je velké plus pro seriál. Je to opravdu vtipné a sem tam se objeví nějaká slavná celebrita. ()

Abes

Neznám jiný film či seriál, ve kterém by hrály potraviny tak zásadní roli a přitom se vůbec nic nesnědlo. Vždyť se v tom jen vrtaj. A co teprve způsob jakým pijí čaj? Nechají ten pytlík v hrnku po celou dobu konzumace? Co to je? ()

lakikaki

Väčšinou si pozriem celú sériu alebo aspoň niekoľko epizód seriálu pred tým, než ho ohodnotím, ale po prvej epizóde seriálu The Big Bang Theory nemám chuť si pustiť nejakú ďalšiu. Postavy by mali byť vtipné, lebo sú "geekovia", ale nie sú. Vtipy by mali byť vtipné, lebo sú "geekovské", ale nie sú. Tento seriál by mal byť vtipný, lebo je o "geekoch", ale nie je. ()

TomikZlesa

Přes velký odpor sem se dokopal tenhle seriál sehnat a skouknout první díl. A to sem neměl dělat, následovaly hodiny nonstop dalších dílů. Komediální seriály vetšinou staví na tisíckrát ohraném humoru, ale zde je humor geniální, mnohdy i těžko vědeckofantasticky chápatelný. O to je horší že v hlavních hrdinech sem se téměř viděl. Sheldon rlz ! ()

starbrejkr

Přijde mi, že udělat dneska v anglofonních zemích dobrý sitcom úplná hračka, protože se jich objevuje čím dál tím víc a všechny jsou bomba. Big Bang je pro mě ale jednička a našel jsem v něm celkem logického následovníka Červeného trpaslíka. Však se podívejte na Sheldona, to je jen trochu jiný Rimmer. Leonard jako jediný zástupce trochy normálnosti mezi geeky je jasným Listerem, perverzák Wolowitz je Kocour v židovském převlečení a s trochou nadsázky jde Rajesh přirovnat ke Krytonovi (oba jsou jiní mezi svými, jeden android a druhý Ind a oba jsou stydliví). Zatím jsem ve zkoukávání na začátku druhé série a ještě jsem nenarazil na slabší díl..Chytrý a přitom neotřelý humor, který tvůrci sypou z rukávu jakoby to byla ta nejjednoduší věc na světě. Bomba! ()

Džef!

je vidět že když se dají dohromady dva kvalitní režiséří (James Burrows a Andrew Weyman) stejně jako to udělali u dva a půl chlapa vznikne vždy něco jedinečného... :-) ()

TommyLeeJape

CBS totálně válcuje svou konkurenci na poli sitcomů! Stejně jako u HIMYM i zde vidíme takřka neznáme herce, kteří skvěle zvládají své role. Hlavně Jim Parsons se pro roli Sheldona musel asi narodit. Nikdo, nikde a nikdy by to nezahrál tak jako on. Doufám, že mu ocenění, která za bravurní zvládnutí této role obdržel, otevřou cestu do světa velkých filmů (pak by si mohl pobrukovat "It all started with The Big Bang" že?:) ). ()

Adush93

U každého dílu se asi dvacetkrát usměju, desetkrát zasměju a nejméně pětkrát brečím smíchy. A to má jedna epizoda kolem 20ti minut. Myslím, že to hovoří za vše. ()

Cheeter

Ačkoliv v tuto chvíli seriál otevírá již svoji desátou řadu, pořád je to sranda. Ano, věci, ze kterých se dělá sranda se s časem proměňují. Nejdříve to byl čistě svět geeků, teď už je to více o jejich vztazích. Ale není nad dobrý sitcom, ač se může zdát sebeblbější. Bohužel úroveň přibližně od deváté série šla dolů a to s přibývajícími díly čím dál tím rychleji. A poslední tři díly zachránit nemohou. A byť jsem tu jednou psal, že je možné mít i dalších 10 sérií, tedy bych jich celkově bylo kolem 20, tak tento názor beru zpět. Utnout se to mohlo i dřív. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění