Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

S.Dedalus

velmi kladně hodnotím pouze první dvě série kterým se s drobnými úspěchy daří vymanit se z typického klišé sitcomů a u kterých jsem se skvěle bavil další díly jsou jen ubohým odvarem bez nápadu a vtipu naprostá hrůza je potom několik donekonečna se opakujících vtipů za které jsem měl chuť tvůrce ukamenovat ()

Wyder

Aktuálně nejlepší sitcom co znám. Téma "geeku" prostě jede a v tom případě se ho daří i skvěle podat. Nejlepší postavy: Sheldon Cooper (překvapivě) a samozřejmě Penny :-)... ()

char_t

Jediný seriál, u kterého se zaručeně minimálně jednou u každého dílu zasměju nahlas. A to mluvím o všech dílech, zatím od první do čtvrté série, bez výjimky, i při opakovaném sledování. Parsons je génius :) ()

merigieren

Po prvních několika dílech jsem přemýšlel nad nedokoukatelností této kraviny, jejíž vtipy by se daly rozdělit do 3 kategorií. Matematické+(fyzika a spol), které chápu a nepřipadají mi vtipné. Matematické, které nechápu a nepřipadají mi vtipné. A nakonec podivínské, ovlivněné jednou krasavicí, které jsou kupodivu zábavné. Jistě by byla chyba odsoudit celý seriál hned na začátku, naštěstí postupem času géniům došly nápady z prvních dvou kategorií, občas přihodí obecný vtípek a celkově je to dost vtipné i když občas s přiblblým místem. ()

Elyon

Partička intošů, která o volných večerech hraje boggle v Klingonštině, Wow nebo 3D startrekovské šachy a ještě u toho cituje tři robotické zákony Isaaca Asimova, mi tu vážně chyběla. Tenhle seriál je hrozná prča, je chytrý a neuvěřitelně vtipný. Jediné, co mi vadí je ten přihlouplý sitcomovský smích. Kdyby to nebyl sitcom, ale normální seriál, bylo by to mnohem lepší.:) ()

Rockerman

Po první a druhé skvělé sérii přišla třetí, méně skvělá až slabší. Jsem rád, že po shlédnutí tří dílů čtvré řady mohu konstatovat, že laťka je opět velmi vysoko a proto můžu napsat, že TBBT je asi nejlepším americkým sit-comem všech dob!!! Nečekal jsem, že tento seriál poběží ještě další čtyři roky. V sedmé řadě už sledujeme samozřejmě úplně jiný TBBT, než tomu bylo na počátku, ale stále si většinou udržuje vysokou kvalitu.(14.3.2014) ()

Ukubumbahoo

Rozhodně jeden z nejlepších "geekovských" seriálů. Seriál krásně ukazuje, jak těžký život, takový geek má, když si chce získat srdce druhého pohlaví, či když musí žít svůj život vedle normálních lidí, kterým trvá vystudovat střední školu 4 roky a první doktorát získat po dvacítce. BAZINGA! ()

Luk Skywalker

Tohle je skvělý sitcom i ve 4.řadě. Troufám si říci, že se autoři vrátili k původu seriálu, prestože to vypadalo, že půjdou do vztahů, ale na ty máme jiné seriály. Naštěstí se tak stalo jen trochu, čímž si u mě seriál drží hodnotu. U každého dílu se zasměju. Jim Parsons (Sheldon) je neskutečný, nechápu, jak to ten člověk dokáže zahrát tak, že bych věřil, že je takový i ve skutečnosti. Po 8.řadě je to hodně o vztazích, ale seriál mě baví i tak, i když už méně a dala by se jedna hvězda ubrat. V 9. a 10. řadě se jede hodně ve vztazích, čímž se zabíjí původní nerdský potenciál seriálu. Tomu se říká "vývoj seriálu", asi už to nešlo dál hrát na vědátorskou strunu, i když základ takový pořád zůstává. V 11. sérii i Sheldon do toho praštil a naštěstí si to Jim Parson uvědomuje a defacto ukončuje seriál, takže 12. série bude poslední, což je dobře. Vtipné to je, ale už jinak, stalo se z toho How I Met Your Mother, kde to taky bylo hlavně o vztazích, takže už zbývá udat jen Raje. A potom to bude hezký americký happyend. ()

Olík

Leonard, Sheldon, Howard a Rajesh - slovník cizích slov pro ně má pojmenování jako nerd nebo geek, atraktivní sousedka Penny, pošuk. Americká situační komedie úspěšně reagující na popularitu anglického seriálu IT Crowd. Stejně jako zmiňovaná Partička IT je Teorie velkého třesku založená na kontrastu mezi pro život neupotřebitelnými osobami s hlubokými odbornými znalostmi a neutuchajícím zápalem pro svůj obor a námi „obyčejnými lidmi“. ()

hazaba

Asi zatím nejlepší seriál, co jsem viděla, předčí i Červeného trpaslíka. Některé díly jsou možná trochu slabší, ale pokaždé se neskutečně bavím :-)) ()

hEROic

LUXUSNI serial narvanej k prasknuti totalne odzbrojujim humorem a scenkama... pro me totalni top na poli serialu!! Wolowitz rulez! :) nemalo jsem se u tehle krutarny nabrecel smichy... 95% ()

lu-cinka

Všichni mi o tomhle mega skvělým seriálu vyprávěli, jak je báječnej a bůh ví co... Tak jsem se mrkla na jeden díl a řekla jsem si: Cože? Co je na tom skvělýho? ... po pár dnech jsem se mrkla na další a pak na další a další.. A nevědomky sledovala další díly, série a došlo mi, že se mi vlastně taky líbí a začíná pro mě být drogou. Takže jsem zase změnila svoje hodnocení o 100 stupňů. Gravitace ty bezcitná děvko :D ()

Loooki odpad!

IND, ŽID, NUDNÝ, ŽIAROVKA a škaredé dievča od vedľa...wau rôznorodosť ako vyšitá, môže to byť skvelý sitkom, nie, nie je. Hodnotené po I.sérii...ešte doteraz sa mi sníva o Sheldonovom tiku:/ ()

amarth

Tomuhle sitcomu neschází vůbec nic. Až na třetí sérii se jedná o naprosto parádní dílo plné vědění a plné opravdu dobrých hlášek... ()

Venous666

Tady potřebuji stejně dílů, jako je u Tak jde čas. Zhltal jsem všechny díly během jednoho týdne - PŘIDAT . Nejlepší samozřejmě Dr. Sheldon Cooper a jeho klepání... Ťuk , Ťuk Peggy , Ťuk , Ťuk Peggy , Ťuk , Ťuk Peggy :-D ()

montongery

Pro mě jeden z nejvtipnějších a nejoriginálnějších (i když i tady můžeme vidět inspiraci jinde např. v IT Crowd) sitcomů, co kdy byl natočen. Nabušený pupkulturními odkazy, až se sám stává určitě jedním z nejdůležitějším a nejvýznamějším popkulturním dílem 21. století. Jeden z nejdůležitějších faktorů úspěchu je určitě geniální ztvárnění hlavních postav, kdy se nejvíce musí vyzvednout Jim Parsons v roli Sheldona Coopera, který překonává snad i legendárního Mr. Beana. Ostatní mu skvěle notují a mezi postavy to naprosto přirozeně funguje. Je to jeden ze seriálu, jehož epizody můžu vidět několikrát a málo kdy mě omrzí a vždy dokážou zvednout náladu. Jako třešinku na dortu považuji to, že i anekdoty či diskuze ze světa komiksu a ze světa vědy, které jsou sice na základní úrovni a určitě nejsou hluboce vědecké, jsou vždy založeny na skutečných paradigmatech či na existujících diskutovaných tématech a po každé dávají smysl. Třeba samotná prědstavitelka Amy, Melissa Rauch, je skutečná vědkyně v oblasti neurovědy, takže i díky tomuto okrajovému aspektu nabývá seriál větší důvěryhodnosti a hloubky. A nejen to, vše je zde promyšleno do nejmenšího detailu (kulisy, rekvizity, hlášky, kostýmy, návaznost epizod..). Plus oceňuji mnoho fakt super a speciálních ‘hostovaček’, které dokázali tvůrci do seriálu dostat, začínaje od Stephena Hawkinga a konče třeba u Jamesa Earla Jonesa, kteří zde hrají sami sebe. I toto posunuje seriál na úplně jiný level. ()

figliar

Jeden z mála seriálov, ktorý drží kvalitu jednotlivých dielov postupom sérií na vysokej úrovni. Humor, irónia, sympatické obsadenie, ideálna dĺžka a Sheldon radí tento seriál medzi aktuálnu špičku. ()

Doomedx

Po zkouknutí IT Crowd, což pro mě bylo zklamání, jsem objevil jiný geek-com. A zůstal jsem jim věrný doteď. Génius s nulovým sociálním cítěním vs. Penny. A bitva se vyostřuje ve třetí sérii. I když nesleduji moc seriálů v CZ dabingu musím pochválit český překlad, který je na naše poměry velmi ucházející a většinou se drží originálu. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění