Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

WayDott

Geniální a nejvtipnější seriál :-D Sheldon je best a bez něj by to nebylo ono. Sice poslední tři řady dost pokulhávají, ale prvních 8 řad jsem umírala smíchy. ()

Inferno

co se stane když se střetnou dva světy - na jedný straně svět vědců a na druhé krásná "obyčejná" sousedka? - no přece velký třesk...;) v současnosti mi tenhle seriál baví ze všech nejvíc... a že jich nesleduju málo ()

A. Murray

U prvních dílů jsem se fakt řezal smíchy. Postupem času to přece jen trochu opadlo, ale i tak je to skvělá sranda. Opravdu to stojí za zhlédnutí. ()

raky5

Serial s podobnou tematikou ako anglicky IT Crowd, akurat je tam vacsi doraz aj na fyziku, komiksy a tito typci su este viac "nerdovski" :D Na prvy pohlad je vidno aj velkost v rozpoctoch. Nema v sebe az tolko humoru ako IT Crowd, no da sa mu to urcite prepacit...skvele vypracovane postavy - od Howarda az po Sheldona, ktory je stvarneny neskutocne dobre...az je mi tazko uverit, ze Jim Parsonsi ho len hra :) Po 8 castiach druhej serie svoje hodnotenie znizujem na 4* ()

Aldanar

Porovnávání Big Bangu s IT Crowds podle mého není zcela na místě. V IT Crowds jsou pouze dva geekové – Moss a Roy, kdežto v Big Bang Theory jich je celá čtveřice. Navíc počítačům už v dnešní době rozumí kdekdo, na rozdíl od kvantové fyziky. Tím je dáno i to, že komických situací je v seriálu více. Nemůžu se však zbavit pocitu, že IT Crowds jedou na kvalitu humoru, Big Bang Theory sázi zase na kvantitu (což je ale obecně problém americké komediální produkce). Rozhodně tím nechci naznačit, že by se mi seriál nelíbil, pouze mám obavu, aby se s přibývajícíma řadama nesnížila kvalita seriálu nekde k 3*. Uvidíme v září, co na nás tvůrci nachystají. ()

werus

Po zkouškovém jsem se rozhodla stáhnout si ty seriály o kterých se teď tak mluví,, doplnit si "seriálové vzdělání" a TBBT je pro mě hodně příjemný překvapení. Mě osobně sice nezaujala ta příběhová nit (od toho je tady HIMYM nebo Californication ;) ), je mi celkem jedno, jestli Leonard nakonec dostane Penny nebo ne, bohatě mi to ale vynahrazuje Shledon a jeho hlášky a ať neukřivdím ostatím - vůbec všechny ty "odborný" dialogy jsou hodně vtipný a zase obdiv scénaristům, že je tohle napadlo :). TBBT je svým způsobem podobný IT Crowd - ale podle mě, ikdyž IT zrovna nežerete, tohle se vám i tak může zalíbit, obsah vtipnýho humoru a hlášek na jednu epizodu je totiž o 100% větší než u IT (samozřejmě otázka vkusu, mě IT nesedlo). A ta znělka.. Our whole universe was in a hot dense state, then nearly fourteen bilion years ago expansion started. Wait.. :) Zatim to nechávám na hodně silných 4 hvezdičkách, neznat Friends, HIMYM nebo Californication, neváhám nad pěti, tady si ale prozatím nechám rezervičku a budu se těšit na další řadu :). ()

muoaner

Očekával sem hodně a dostal sem ještě víc. Úplná postapokaliptycká jaderná nálož vtipů a hutných gegů co mají spád jako teorie relativity (i když netuším co to je, jako asi každá 5 věta co tam řeknou z oboru fyziky, ale funguje to dobře jako nakopnutej trabant s motorem z porsche :D). Hold další nekompromisní zářez do mého nej žebříčku seriálů. ()

poet

Možno tu nie sú taký dobrý herci ako v IT crowd, ale na druhej strane tu máme prepracovanejšie dialógy. O tom že aj teorotická fyzika môže byť zábava vás presvedčí štvorica nerozlučných priateľov a jedna bloncka. Na záver odporúčanie: keď váš spolubývajúci dostane chrípku tak nie je nič lepšie ako ísť na maratón planéty opíc.:) Doporučujem všetkým nerdom a geekom. ()

Nekgro

Naprosto geniální!!!! Co díl, to perla. A jednotlivý postavy? Scénáristi smekám. Psychicky labilní génius Sheldon, ženbojící se Rajesh, lehce perverzní lamač dívčích srdcí Howard a duo Penny&Leonard. BOMBA... ()

Kroupa

Srovnání s IT Crowd je až příliš časté a vůbec ne přesné. Tyhle seriály mají mnohem víc odlišností než podobností, nenacházím téměř jakékoli paralely kromě té základní - hlavní mužské postavy jsou "ufouni", resp. jeden je ufoun jen napůl. Navíc pro přesnost - nejsem fanda IT Crowd, i když jsem se snažil naladit na jeho vlnu. Vtipy tam mi přijdou příliš nucené, herectví přehnané a výskyt trapných vtipů příliš častý. Myšleno nejen obecně, ale především ve srovnání tady s tímhle. TBBT je samozřejmě předvídatelný, ale vyčítat tohle sitcomu mi nepřijde fair, pokud to nepřekáží zábavě. A to se určitě neděje. Sheldonova postava osciluje podobně jako Homer S. - někdy jenž žasnete, jaké dělá pokroky, abyste měli v příštím díle sto chutí po něm něco hodit. A kdyby nic jinýho, Penny je k sežrání :) ()

hnkflknk

70%. Zdá se mi, že charaktery postav nejsou tak "charakterní", jak by měly být. Všechny díly jsou si hodně podobné, jedou podle pořád stejnýho schématu. Dá se tím dobře zabít nuda, ale některým britským sitcomům se tohle prostě rovnat nemůže. Musí se tomu uznat, že to má chvílema doopravdy dobrý gagy, nad kterýma se později po shlédnutí zasmějete i s kámošema, který ten seriál sledujou taky. ()

Gulde

Edit 19.7.2019: Po dokoukání posledního dílu mi definitivně přísluší právo tenhle seriál zhodnotit. Začal jsem na něj koukat už při první sérii a hned mi to padlo do oka. Po asi 4. sérii už jsem ale začal koukat nepravidelně a někdy během 5. série jsem to přestal sledovat úplně, jen sem tam v televizi. Vůbec se mi nelíbilo, jak je to směřováno. Před pár měsíci jsem začal koukat na všechny díly od toho prvního. Musím říct, že když na to člověk kouká chronologicky, má ten vývoj hlavu a patu, takže jsem na to dost změnil názor. I když mi přijdou některý "problémy" tam řešený naprosto směšný a vyloženě "americký", je to prostě seriál, na kterej i v televizi rád kouknu, když ho tam náhodou zahlídnu - a přesně tohle je pro mě definice dobrýho seriálu. Bohužel taková ta americká povrchnost mi to strašně kazí... ()

Eristt

Řemeslně skvělé, vtipné, na každý díl se dívá z lehkostí a člověka to hned táhne, aby si pustil další, avšak přese všechno to nemá na samotný vrchol, kde budou dále stát neochvějně Přátele a HIMYM. Ovšem to nic nemění na tom, že Sheldon je rozhodně jedna z nejlepších novodobých komických postav a že tento seriál své místo na televizních obrazovkách rozhodně má. /Dodatek: HIMYM upadá a naopak Big Bang je čím dále tím lepší. Přídávám tedy hvězdičku navíc. ()

Gore

Ze zvědavosti jsem si pustil první díl a musel jsem pokračovat s celou sérií až do ranních hodin, nemohl jsem se od toho odtrhnout. Skvělej seriál, který se trefil do mého vkusu humoru, a kterej je velmi reálný, protože v postavách vidím dost lidí z mého okolí a skutečně chování a mluva přesně sedí. Náramně jsem se bavil u celé série a žádnej díl nebyl slabej. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění