Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Želik

Milujem týchto vedeckých bláznov aj keď im málokedy rozumiem. Ja som tiež svojim spôsobom blázon. Najobľúbenejšie postavy Amy a Sheldon. Bazinga :) ()

L_O_U_S

Se sledováním jsem skončil někde ve třetí sérii, ale byl jsem spokojen. Pro mě jako člověka, který se od ostatních vždycky tak trochu odlišoval, je tenhle seriál slušným zadostiučiněním. V každém ze čtveřice nerdů vidíte tak trochu sebe – zvlášť pikantní je to u asociálního Sheldona, který si (občas jako já) prostě neuvědomuje, že některé věci je lepší neříkat. Jen dvě věci mi moc nesedí – 1. ten komiksový fetiš, 2. postava Penny, která je nejspíš jako jediná naprosto normální, což z ní pro mě dělá docela nesympatický charakter. Čeho si ovšem velice cením je absence moralistických vsuvek a vážných scén, které tolik kazí jiné sitcomy. (1 081.) ()

marleyy

95% Tak jak jsem se tomu celá léta, při tom největším boomu, vyhýbal, tak nazrál čas a já si to celé vpálil a nemohu nesouhlasit, že tak vtipný seriál se jen tak nevidí - jsem fanda. Máloco mi tak polechtalo bránici jako úchýlný Howard, vševěd Cooper, násladlý Koothrapali a snaživý leč místy marný Leonard :+D Tvůrci a představitelé klanim se. Bravo. ()

Tygrys

Málokdy se při americkém sitcomu směju často a nahlas, Sheldon mi ale jinou možnost nedává a hlášky v jeho podání z jeho úst plynou s vražednou kadencí. Jako náhražka za IT Crowd velmi použitelné a navíc doufám, že není třeba se obávat, že by dílů bylo tak málo. ()

Fanucci

Ne tak vtipné jako HIMYM hlavně proto, že postavy méně překvapují, jsou více předvídatelné. I humor je trochu slabší...ale přirovnávat seriály k HIMYM je něco podobně nesmyslného jako srovnávat mafiánské filmy s Kmotrem...:-) Král je jen jeden, ale to neznamená, že třeba Casino by bylo špatným filmem;-) Jestli máte rádi IT Crowd, Big Bang je pro Vás jak dělané! P.S Řada lidí z tohoto seriálu spolu hrála v Roseanne (min. Galecki, Metcalf, Gilbert). ()

dee-key

S přihlédnutím k několika posledním sériím si říkám, že plnej počet hvězd je asi silně nadhodnocený. Na druhou stranu první série, které byly ještě dost originální a nezabředly do opakujícího se stereotypu kdy se řešil sex a potom teprve nějaké ty správné geek stuf byly dost povedené. Na druhou stranu je to seriál, na který s mámou pořád koukáme, takže dávám pět. ()

Kopik

Tak tenhle seriál mě naprosto nadchnul. Partička čtyř génií a krásné sousedky, jejichž hlášky mě rozesmály téměř pokaždé, stojí za to. Především ze Sheldona jsem se několikrát doslova složil. Forma inteligentního humoru, která dokáže až neuvěřitelně rozesmát. Prostě bomba. Navíc mě těší, že s přibývajícími díly neztrácí nic ze své vtipnosti a spíše narůstá. ()

Huntelaar

Tak se nám v posledmí době roztrhl pytel s tvorbou, která Geeky staví do přední linie a nezobrazuje je jen jako asociální maniaky trpící různorodými úchylkami v pozadí všech těch "Barbín" a "Šampónů". A světe div se, ono je to až nechutně vtipný. A když k tomu připočtu tu sexy sousedku......co víc si přát. PS: Bohužel musím přivrdit. Je to jedna z nejlepších věcí jakou jsem kdy viděl, masakr. ()

Petfruf

Asi je pro mě věda přitažlivější zábava než ajťáci v IT Crowd. Sice není každý díl brutálně vtipný, ale to mu nic neubírá na roztomilosti. Postavy jsou veskrze sympatické se spoustou úchylek (Sheldon a Rajesh vedou). Nehledě na to, že fyzika asi nikdy nebude zábavnější než v TBBT. A mají rádi TOS, to mi stačí :-) ()

Parlay

Prvotřídní sitcom, který si užijí i lidé, kteří nemají o fyzice a geekovství ani páru (základní znalosti americké popkultury naopak přijdou velmi vhod). Protagonisty si již po pár zhlédnutých dílech nelze než nezamilovat, zejména z Marsu spadnuvšího Sheldona (pacoši jsou to ale všichni bez výjímky :-)). První dvě série si drží svůj vysoký standard, jen tak dál... ()

Sheldra

Situační komedie moc nemusím, ale tahle exploze pošahaného humoru mě nadchla a už nepustila. Už jsem vzdala snahu zapamatovat si alespoň polovinu hlášek, které tady padnou, což způsobuje, že si povětšinou připadám stejně debilní jako Penny, nejtupější a zároveň nejnormálnější (a nejnudnější) postava na obrazovce. Nedělám si iluze, že by kdokoli, kdo nedisponuje IQ 180, dopadl o něco lépe. Hlavní postavy jsou správně ujeté: autista "koloušek" Sheldon, který ví něco o všem, protože je jaderný fyzik, ale běda komukoli, kdo mu zasedne jeho místo na na gauči; looser Leonard, beznadějně trapný a beznadějně zabouchlý do Penny; ještě větší looser Howard s ohozem a lá Ringo Star, v jehož blízkosti není v bezpečí žádná osoba ženského pohlaví v rozmezí 15 a 80; a největší looser ze všech, Raj, který není schopný promluvit na holku, aniž by byl na mol. Obsazení téhle čtyřky je stejně trefné jako jejich řeči. Sheldon mě sice nevýslovně sejří, ale je pro mě bezkonkurenčně nejlepší postava - bez něj by byl tenhle seriál asi totéž, co Šmoulové bez Gargamela. Mrkněte na to, jestli se vám to bude líbit, nebo ne, to je stejná otázka, jako Schrödingerova kočka. Já to žeru! ()

IceQueen

Odporúčam sledovať v pôvodnom znení, v opačnom prípade sa stanete svedkami jednej z najbrutálnejších vrážd dabingom súčasnej televíznej zábavy. ()

fmash

Po čase měním hodnocení o hvězdu směrem nahoru. Je to sice zhusta trapárna, na druhou stranu mě ale téměř vždycky pobaví i díl, který jsem už viděl. Takže myslím, že to je spravedlivá změna.         Edit při čtvrté sérii (listopad 2011): Nějak se nám z těch roztomilých nekňubů klube partička nevkusně nadržených hovad, a to slovo nevkusně bych chtěl vypíchnout. Při sledování každého z dílů mi maně vytane canakjův komentář, přesněji jeho poznámka k neschopnosti amíků vymyslet dvacet minut zábavy bez narážek na prcání. Tento povzdech jsem dříve považoval za lehce nadnesený, nyní, zvláště v kombinaci se zhusta se objevujícím fekálním a přímočaře pubertálním humorem, bych jej označil spíše za prorocký. Takhle vypadá prudký pokles kvality a jen doufám, že se to zase zhoupne. ()

Mikarda

1. série: 80%, 2. série: 90%, 3. série: 100%, 4. série: 100%, 5. série: 80%, 6. série: 90%, 7. série: 87%, 8. série: 85%, 9.série: 80%. Seriál pomalu ale jistě upadá, nicméně tuto partičku má v oblibě snad každý :) ()

Lauri

Tenhle seriál je naprostá BOMBA a Sheldon Cooper je ďábel.. :D..Jeho hlášky a geniální cynismus je přesně to, co jsem hledala a proto jsem z celého seriálu tak nadšená. Celá pětice mě naprosto odrovnává každým dílem a vždycky se nemůžu dočkat, co přinese ten další. Každá postava má něco do sebe, ale měla jsme chvilku problém zvyknout si na Howarda.. ten mě štval tak dlouho, až jsem si jednou řekla, že bez něj už by to nebylo ono..:) ()

OG_Swifty

Vědátoři odhalili skulinu na trhu zábavy a výsledkem je skutečně povedený seriál. Herní, matematické a fyzické gagy lítají jeden za druhým a poskytují až na pár vyjímek skvělou zábavu. Tuším, že během třetí řady přibude několik postav, jako Rajova sestra pro Leonarda, servírka pro Howarda nebo Sheldonův ekvivalent v ženské podobě a musím s politováním říct, že mě tyto postavy neoslovily a zábava trochu upadá. ()

Linda.csfd

Because I fucking love science! Postavy z tohoto seriálu docela chápu, neboť mám doma také jednoho takového Sheldona a rodiče chemiky. :) Pro mě nejoblíbenější seriál, vždycky se u něj skvěle bavím a tenhle svět nerdů a geeků je mi blízký a přitažlivý. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění