Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (292)

Konfiskace z přísně tajných důvodů (2017) (S10E23)

Nečekal jsem, že by tvůrci s blížícím se závěrem desáté sezóny změnili svůj přístup, takže jsem nebyl zklamán a snažil jsem se o to, abych si předposlední epizodu opravdu užil. Rychle se ukázalo, že se tato má snaha nesetká s úspěchem, ale to nevadilo, už jsem si zvykl. Sheldon zase jako jediný trochu zabojoval za tým a mě už čeká jen poslední díl a dvě sezóny a budu mít splněno. / Poučení: Strýček Sam a jemu podobní strýčkové jsou trochu jiní... ()

Rizika vztahů na dálku (2017) (S10E24)

Závěrečná epizoda jinak chabé desáté sezóny se překvapivě povedla. Hodně povedla. Tvůrci ani tentokrát neodolali a použili jednoho ze svých kytovců (vysvětlení o několik komentářů/recenzí dříve), ale i přesto a přesto, že šlo opět o čistě vztahovou záležitost, jsem se tentokrát až nečekaně dobře bavil. Hlavně proto, že byl Sheldon opravdu kouzelný. / Poučení: Čekáš-li na někoho, kdo si jen na chvíli odskočí, mohou tě dost bolet nohy. ()

Série 11 (2017) (S11)

Průměrná známka po čtyřiadvaceti epizodách vynesla jedenácté sezóně stejné výsledné hodnocení jako předchozí řadě, přesto si myslím, že byla tato série přece jen o chlup lepší. Finále mi dokonce opět dalo naději, že by si tvůrci mohli uvědomit , kde dělali tak dlouho chybu. Na druhou stranu je faktem, že mám z dvanácté sezóny celkem velké obavy, když si představím, že se tvůrci rozhodnou pro šťastný konec i u zbytku osazenstva. / Poučení: Nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř. To je jedna z mála věcí, které mě děsí. 2*+ ()

Akceptace nabídky k sňatku (2017) (S11E01)

No jo, já jsem asi nenapravitelný. Zase jsem si dovolil doufat. Naivně jsem si myslel, že by tvůrci mohli v úvodní epizodě jedenácté sezóny navázat na nečekaně povedené finále předchozí řady, ale znovu jsem tvrdě narazil. Ve výsledku to vypadalo tak, že vyházeli všechno to, co mě na závěrečném dílu bavilo, a použili jen ty nudnější záležitosti. A další dítě! Hurááá........... / Poučení: Nebuď sebestředný. ()

Nerozvážné interview (2017) (S11E02)

Po zklamání z úvodní epizody jedenácté sezóny jsem byl připraven na nejhorší, ale druhý díl byl pro mě vcelku příjemným překvapením, protože vztahy šly povětšinou stranou, a místo nich se střídavě zabíjela a oživovala fyzika. Je to paradox, že zrovna já oceňuji epizodu, která se téměř celá věnuje fyzice, protože přírodní vědy a já si vzájemně příliš nerozumíme. / Poučení: Pozor na veřejná prohlášení. ()

Starosti s termínem svatby (2017) (S11E03)

No to je skvělé, a jak to teď mám okomentovat/orecenzovat? Třetí epizoda jedenácté řady pro mě byla jednou velkou nudou a jediným, co mě  dokázalo opravdu pobavit, byl finální multiSheldon. Faktem ale je, že když jsem se tak nudil, měl jsem čas přemýšlet o blbostech, což vedlo k poznání, že začínám mít radost z Bernadettina těhotenství. Její budoucí dítě totiž dalo zapomenout na to současné; předpokládám, že ho utratili ve chvíli vrcholného stresu. / Poučení: To, že máš osm nezávislých osobností, nikoho neopravňuje, aby ti nadával do schizofreniků. ()

Účinné formy sbližování (2017) (S11E04)

Ani čtvrtá epizoda nebyla žádnou výhrou, ale přece jen vykazovala určité zlepšení proti minulému dílu. Dr. Beverly mě tentokrát po delší době docela bavila a její rozhovory s Penny a s Leonardem mě přiměly k úsměvu, ale hlavními dějovými klady byli tentokrát Sheldon (víceméně tradičně) a Howard (víceméně netradičně). / Poučení: Nevěš hlavu i exploze je pěkným výsledkem. Pokud nepracuješ pro distributora plynu. ()

Manuál k dospělým dětem (2017) (S11E05)

No toto! V páté epizodě jedenácté sezóny jsem se dočkal nečekaně vydařeného děje. Sice se i tentokrát rozebíraly vztahy a znovu padla zmínka o Halley, ta ale naštěstí poblila Ewoka, čímž zcela zachránila situaci. Jinak jsem byl ale spokojen; Howard a Amy v laboratoři mě bavili a konečně jsem se mohl i naplno zasmát díky manipulaci se Sheldonem. / Poučení: Když nevíš jak na to, mrkni do příručky. ()

Regenerace Protonů (2017) (S11E06)

Ano, Arthur Jeffries je jednoznačně nejčastěji se vracejícím kytovcem, a přestože si myslím, že ho Bob Newhart hraje výborně, už mi ta postava leze krkem, protože ji tvůrci využívají jako mrkev pro osla. Navzdory tomu, že mě tu vztahové záležitosti netěší a rozmnožování Wolowitzových tím tuplem, v tomto dílu mě nejvíc pobavila Pennyina výpomoc. / Poučení: Děti nutí člověka k osobním obětem. ()

Reputace v sázce (2017) (S11E07)

Po skončení sedmé epizody musím uznat, že i kapitán Achab by si jen těžko vybíral, kterého mořského savce by měl harpunovat jako prvního. Těch zvolání: "Támhle chrlí!", by bylo opravdu velmi mnoho. Buď, jak buď, i přesto, že se zase mocně vztahovalo a sázelo se na divácky oblíbené podpůrné postavy, zápletka se Sheldonem mě docela pobavila. / Poučení: Važ slova, zvlášť, když ten druhý drží kámen. ()

Tesla kontra Edison (2017) (S11E08)

Osmá epizoda neopustila zajeté koleje a podobně jako většina dílů v posledních pěti sezónách (včetně této) dodržela poměr špetka vtipného: spousta nudného. Takže zatímco mě  bavil teslo-edisonovský vývoj, ostatní záležitosti už mě nadšením nenaplnily. Zvlášť Rajův nový (ale v podstatě už poněkolikáté stejný) objev/vztah mě věru prudil. / Poučení: Chceš to někam dotáhnout? Urvi, co můžeš. ()

Bitcoinová retrospektiva (2017) (S11E09)

Devátá epizoda mohla s přehledem patřit k těm lepším v jedenácté sezóně, kdyby mě tvůrci nevytočili svým přístupem. Kromě toho, že je velrybářská sezóna nadále v plném proudu, scénáristé se pokoušeli nahradit svou nedostatečnou invenci cestováním v čase a já jsem jim to nežral. Navíc si zjevně nepamatují, co napsali, protože ještě v minulé řadě stála za zmizením Leonardovy batflashky Penny, ale teď se to nehodilo do krámu... / Poučení: Trpíš sklerózou? Všechno si piš. Taky si piš, kam sis to napsal. A taky si piš, kam sis napsal, kam sis to napsal... ()

Destrukce sebedůvěry (2017) (S11E10)

No, žádná velká radost mě sice v desáté epizodě nečekala, ale musel jsem ocenit, že se v ději nevynořil žádný obří mořský savec. Nejvíc jsem se zřejmě pobavil u přidělování svatebních formalit, ale k mému vlastnímu překvapení mě tentokrát neotrávil ani Dr. Rajesh Koothrappali se svým věrným Howardem. Takže pozitiva byla, to ano, ale díl jako celek fakt za mnoho nestál. Ale to je samozřejmě jen můj subjektivní názor. / Poučení: V jednoduchosti je krása. Taky je levnější. ()

Extrémně otravná oslava (2017) (S11E11)

Já ani nevím, jak s komentářem/recenzí k jedenácté epizodě začít a neurazit. Asi takhle; co to, sakra, bylo?! Jediné, co tady připomínalo můj dříve oblíbený seriál, byl interiér Stuartova obchodu s komiksy. Sheldon se změnil ve vrkajícího hrdličáka, Leonard s Penny byli prakticky neviditelní a Raj s Howardem mi lezli úspěšně na nervy. / Poučení: Pokud máš rád historickou autenticitu, nezapomeň na mor. ()

Metriky svatebních rolí (2018) (S11E12)

Tak, polovinu jedenácté sezóny mám za sebou a dvanáctá epizoda byla přece jen o něco málo lepší než předchozí díl, protože obsahovala neohlášenou soutěž, a přestože šlo o svatbu, přece jen trochu pobavila. Jinak ale nedošlo k žádné podstatné změně a řada je pro mě zatím stále takovou neslanou, nemastnou záležitostí. / Poučení: Stále se snaž být nejlepší. ()

Vibrace strun (2018) (S11E13)

Ke spokojenosti jsem měl u sledování třinácté epizody hodně daleko, přesto jsem přihodil druhou hvězdičku za školní pokusy a za Pennyin příspěvek teoretické fyzice. Ostatní dění mě už ale nezaujalo, přestože se nad hladinu znovu vynořil jeden z místních kytovců, a musím říct, že bych byl tvůrcům opravdu velmi vděčný, kdyby zapomněli na Stopy na Měsíci. / Poučení: Nepodceňuj hlas z lidu. ()

Férové odloučení (2018) (S11E14)

Čtrnáctá epizoda se nevymykala standardům, které tvůrci prosazují od druhé poloviny seriálu. Od jisté doby je to prostě jen o vztazích; řeší se ty dlouhodobé, které přinášejí tak těžké následky, jakými jsou svatby a děti, i ty krátkodobé, které nepřinášejí nic. Po většinu času se v tomto dílu řešil právě takový krátkodobý vztah, zatímco se mi alespoň o nějakou zábavu starali stěhovavý Sheldon a neurotický Leonard. Celkově ale opět nic moc. / Poučení: Zamykej. ()

Předloha detektivního románu (2018) (S11E15)

Patnáctá epizoda mě poněkud zaskočila. Ne snad tím, že by byla skvělá, ale tím, že mě tvůrci dokázali jakž takž pobavit na obou frontách, a na něco takového už v této fázi seriálu nejsem zvyklý. Jsem rád, že Profesor Proton už není pojmem, který by označoval blikajícího Arthura Jeffriese, a Leonardův literární počin mluvil sám za sebe. / Poučení: Nevytvářej literární postavy podle lidí, které skutečně znáš a kteří ti tak mohou fyzicky ublížit. ()

Úmorná kampaň (2018) (S11E16)

No jo, a je to tu zas. Šestnáctá epizoda se celá točila kolem finální fáze Bernadettina těhotenství, což znamená, že to pro mě bylo za trest. Nejhorší bylo to, že ani celý Bernadettin podpůrný tým nevyprodukoval nějaké humory, které by na sebe strhly mou pozornost, takže vlajku za celý tým držel opět jedině Sheldon, který zcela příkladně napadl Egypt. / Poučení: Nemáš plány na dovolenou? Zkus invazi do severní Afriky. ()

Přiřčení rezervace (2018) (S11E17)

Ani sedmnáctá epizoda nebyla výrazně kvalitnější součástí jedenácté sezóny, byl to pro mě jen další díl současného standardu, který mě sice zrovna neotrávil, ale ani mě nenaplnil nadšením. Byl ale i trochu zvláštní, protože Sheldon tentokrát trochu stagnoval, zato mě ale překvapivě pobavil Howard s Bernadette; s tím jsem určitě nepočítal. / Poučení: Obětuj se pro přátelství. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění