Vimrak158

Film Warrior ze začátku působil jako jako obyčejný film o dvou bratrech, kteří jdou do turnaje bojovníků. Ovšem to by film nesměl mít tak skvělé herce jako jsou Joel Edgerton, Tom Hardy a Nick Nolte, kteří podávají tak skvělé herecké výkony, že se do jejich životů a jejich problémů rázem vžijete a budete film sledovat až do skvěle zpracovaného finále. Příběh zde rozepisovat nebudu, stejně už ho každý zná, ale mohu jenom říct, že se zdá jako obyčejný, ale to v žádném případě není pravda. Bojové scény jsou natočené také skvěle, napínavě a hlavně přehledně a u takového Toma Hardyho bych opravdu věřil, že se při natáčení MMA učil. Zajímavé drama, které potěší, ale znova se na něj už člověk nepodívá. ()

raffi

Nemám slov, brečela jsem u toho jako divá, nádherná podívaná pro ženy i muže, konec se dal sice očekávat skoro už od začátku, ale nic mi nebrání, abych dala 5 hvězd, protože tenhle film si to fakt zasloužil.. :) ()

tonton78

parádní jízda od začátku do konce, když pominu ubrečené scénky s Nickym tak musím tomuhle mazáckému snímku dát high five ()

rasto87

Jeden z najlepších filmov, ktoré boli natočené. Pri filme má divák normálne zimomriavky ako to všetko dopadne, čo bude ďalej a hlavne skvelé momenty, ktoré Vás doslova nútia boxovať pred vaším televízorom. T. Hardy ako drsňák, ktorý ujde z vojny a hneď pri prvej príležitosti dá dole jedného z najväčších frajerov MMA za pár sekúnd. Kde zas J. Edgerton rieši otázku rodinu a do ringu sa musí vrátiť hlavne kvôli otázke rodiny a problému s peniazmi. Fantasticky zahrané, dojímavé, kde ku koncu bude divák držať slzy na krajíčkoch. Vo filme si prídu na svoje aj tí čo trénujú MMA. ()

ShadyCZE

Nenechal jsem se rozhodit zdejší kritikou, respektive kecy o klišé ve filmu a udělal jsem dobře. Jediné co snímek Warrior překoná pro rok 2011, je pro mne francouzká, citově zbarvená žánrovka(gerne) - Nedotknutelní. ()

maniacxl

MEGA filmová událost!! Nejlepší bojové scény za 25 let.Silný strhující příběh,který se bez slz ustát nedá.Ani na vteřinu vás film nenechá vydechnout.Perfektně načasovaná hudba.No prostě bomba po všech stránkách!!!!100%(a do kin ať to nedávají,to je jistě zbytečný,že) ()

B.C.B.P.

Emocionálne zemetrasenie. O čo tu ide? O ľudský príbeh? O bitku? Scenár, ktorý si sebavedome ide do cieľa pre víťazstvo. Sila Warrior-a je v tom, že ma aktuálne vyžmýkal na kvapku. Jednoduchý a silný príbeh, ktorý vám (možno, asi, hádam...) nebude ľahostajný. Udierate a víťazíte s nimi. Klišé? Zrecyklované tak šikovne ako poľské kuracie prsia po expiračnej dobe na pulte v XYZ... Hardyho neohrabaná fyziológia z neho robí sympatický balvan, ostatní nezaostávajú. Toto tu funguje do bodky, tak ako to napísali a natočili... a k***a, zahrali! Ej, či so mnou testosterón plieska! Filmový empatický zážitok “mého mládí“, tlieskam! ()

Shorty20

Krásný a silný film plný emocí, který vás vtáhne do děje a nepustí. Ve filmu nejsou hluchá místa, takže délka je vyhovující a navíc poslední třetina filmu je úžasné finále. MMA moc nesleduju, ale podle mě byli zápasy zvládnuté na jedničku. Postavy ve vás nenechávájí ani dobrý ani špatný pocit, každá má svůj příběh a své chyby, takže nemáte ve filmu stoprocentního oblíbence, ale i tak si k nim vytvoříte vztah. Joel Edgerton i Tom Hardy zahráli své role skvěle a Nicka Nolteho coby otce mi bylo místama tak líto, že bych ho nejraději objal a utěšoval :-). Nemám prostě filmu co vytknout, jasná pětka :-) ()

Odpocivadlo

Najlepšia športová dráma desaťročia. A že ich bolo fakt veľa. Úžastná hudba, kamera, úžastne natočené MMA súboje. Tom Hardy exceloval a dej a príbeh boli strhujúce, dojímave. Rodina alebo rivalita? celý čas som si kládol túto otázku no na konci filmu som dostal odpoveď. "Listening to the Beethoven" 100% ()

lobo87

Veľká paráda. Ukážková gradácia deja a napätia. Tam, kde podobne filmy obvykle končia (boj s neľútostným ruským bojovníkom), Warrior ešte len naberá na obrátkach a pripravuje divákov na orgastické finále. Zbožňujem Rockyho a Warrior je mu svojim spôbom podobný a je najlepším filmom s bojovou tematikou za posledné... roky. Warrior nestojí na emotívnej hudbe, boji dobra so zlom a hraní sa s citmi diváka. Je to hlavne herecký film. Ústredná dvojica predvádza fantastické výkony a Nick Nolte je jedným z najlepších vedľajšákoch roka. Nič nepokazí ani Jennifer Morrison, ktorá mi pripadala sympatickejšia a prirodzenejšia ako v Houseovi. Zo všetkých hereckých výkonov je cítiť vnútorné napätie, utrpenie, nevyslovené krivdy... A záverečný súboj, jednoduché slová od Brendana znamenajú oveľa emotívnejší záver ako siahodlhé rozhovory a vyznania. Prečo sa toto nedostalo do kín nepochopím. Jeden z top 5 filmov roka 2011... 85% ()

Nahmair

Priveľké očakávania sú mrcha. Vedia pokaziť nejeden dobrý film. A tak sa to stalo aj teraz. V prísľube emocionálneho tornáda, a prekvapivých dejových zvratov sa zo mňa stal neľútostný kritik, ktorý prišiel vidieť len to najlepšie, neschopný odpustiť akúkoľvek chybu. Nieže by film obsahoval veľké chyby, herecké výkony sú výborné, obzvlášť Nick Nolte, takisto ostatné zložky nezaostávajú, len... Celé je to jedno veľké predvídateľné klišé. Hlavná dejová kostra je tak neskutočne neoriginálna až des. Príbeh mal dostatok možností na neočakávaný dejový zvrat, ale namiesto toho sa vydal po starej známej už 1000 krát vyšliapanej cestne. Nakoniec , nie je to cesta zlá, ale na naplnenie mojich očakávaní zďaleka nestačila. Pre mňa slabšie 4. ()

Dextwer

Nejsem obzvlášť velkým fanouškém podobných filmů o sportu, ale tento snímek mě opravdu nestkutečně překvapil. Tom Hardy je zde neskutečně přesvědčivý a celkový film je od začátku do konce strhující. Každopádně ve mě zanechal velmi dobrý pocit s dobře stráveného času před filmovým plátnem.▐ Zajímavosti: * Mixed Martial Arts (česky smíšená bojová umění) je syntéza různých bojových stylů, jako jsou například: Muay Thai (Thajský box), Savate (La canne-Francouzský box), Taekwon-do apod. pro boj v postoji. Za nimi následují Judo, Zápas (řecko-římský a volný styl), Sambo (ruský zápasnický styl z poč. 20. století podobný Judu) pro zápasnickou techniku a pro přechody na zem a za nimi brazilské Jiu Jitsu pro boj na zemi * Filmaři nám u jednotlivých filmových postav dokonale ukazují druhy bojovníků MMA. 1. Striker - který se brání strhům na zem (take-down), rád bojuje v postoji a chce zápas ukončit K.O. - Tommy Conlon (Tom Hardy), 2. Wrestler - který strhává na zem a boj zakončuje údery na zemi - Koba (Kurt Angle), 3. Groundfighter - který boj přenáší na zem a tam si vynutí vzdání soupeře pomocí submission techniky, nejčastěji pákou nebo škrcením - Brendan Conlon (Joel Edgerton) * Tom Hardy absolvoval v rámci přípravy na svou roli náročný trénink, během kterého přibral 13 kg svalové hmoty. ▐ Moje hodnocení: 90%▐ ()

Unlimit

Dle mého názoru nejlepší film desetiletí! Strhující drama o dvou bratrech, který šel každý svou cestou oba bez nějakého dobrého zázemí,péče a lásky protloukající se životem jak to jen šlo.Příběh natažený od začátku do konce a při průběhu se pomalu dozvídáme určité skutečnosti potřebné k závěru .Konečný zápas bratrů ve finále mě dojal až jsem uronil slzu! ()

jokerik

Tomu říkám pořádný FILM. Představte si diváka, který si tak čučí na film, během půlhodiny už má vočíhnuté postavy a vybere si, komu bude držet palce. Během další půlhodiny naprosto přehodnotí původní sympatie a najde si jiného hrdinu.. A jak se blíží ke konci, tone v moři sympatií k onomu válečníkovi..nakonec to ale všechno dobře dopadne....nový hrdina spasí starého hrdinu a divák odchází s pocitem, že vlastně oba zvolení hrdinové jsou hrdiny a je spokojen, že neurazil ničí ego.... Mimochodem, dvě naprosto luxusní mužská těla, charakter a oči Joela nenechají jen tak nějakou dámu v klidu. ()

elanista1

Hned prva scena je tak nudna a dlha, ze moze odpudit divakov, ale ti trpezlivi sa odmeny dockaju. Asi prvych 40 minut nie je velmi stavnatych a zacinal som trocha lutovat, ze som si to zapol, ale bol to len nevyhnutny prolog k tomu co malo prist. Neskutocne dobre zrezirovany sportovy film, ktory nie je v prvom rade o boxe, ale o krehkom vztahu dvoch bratov, ktory vyusti do naozajstneho emocionalneho vytrzenia. Bojove sporty ma nikdy nezaujimali, ale vo Warriorovi som kazdy zapas prezival s obrovskym napatim a srdce mi pumpovalo 2krat rychlejsie ako zvycajne. Skvele charakterove postavy, ktore hraju maximalne vierohodne, aj co sa tyka chodze, pohladov, reci tela. Uzasna rezia so skvelymi hercami v spolupraci s dobrym soundtrackom a s genialnym Beethovenom je jednoducho smrtelna kombinacna, aby vacsinu z nas nenechala chladnym, a nie som jediny komu trocha slza vykukla z oka. ()

calculus

Tom Hardy i Joel Edgerton byli na roli perfektně připraveni, bojové scény něměly chybu, to rád uznávám a za to dávám hvězdičky. Samotný film mi ale vůbec nesedl. Připadl mi jak sešitý z několika jiných. Zčásti vymývačka mozku pro adolescenty, trochu citová vydíračka, příběh o hluboké ráně v rodině, nemocném dítěti, párkrát se mi tam mihnul i Rocky... Hlavní postavy, tak to už byl teprve mix! Proč ten příběh někdo tak prohnojil, to opravdu nevím, škoda. ()

pafka

Proste vazne dobre, bojove sceny natoceny jakoby velmi spore. Nevidite vetsinou celou bojovou scenu, ale jeji vyrez pres pletivo, ktere je kolem ringu. Tim Vas totalne vtahnou do deje. A uzasne to funguje. Je to zkratka skvele. ()

FiDik

další z filmů, po nichž se mi víc a víc nechce podívat se na další, protože se bojím, že už mě nikdy nic tak nezasáhne. bohudík je to DALŠÍ z těch filmů, což říká, že takové filmy jsou a budou. koneckonců je to všechno jen průmysl a ten jde dál a nahoru a vždycky je v čem se zlepšovat. no, ŘVAL JSEM JAKO KDYBY ŠLO O MÝHO BRÁCHU. u filmu bečím furt, miluju to, i když je to často tak silný, že to prostě bolí, krásně bolí. ale co přišlo teď, to bylo bezprecedentní! toto nebyl pláč z dojetí, co vyprodukují silný záběry podložený burcujícím soundtrackem. TOHLE se mnou POHNULO! ()

karnifex

Vydržel jsem asi jen první čtvrt hodinu, v níž byl příval přihlouplých klišé tak silný, že jsem to znechuceně vypnul. Pokud máte pocit, že se film ve svém dalším průběhu zlepšil, klidně si nějakou hvězdičku přidejte.. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot