Jak vycvičit draka

• USA How to Train Your Dragon (více)

Tato dobrodružná fantasy komedie se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností ... Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene. (HBO Europe)

Derek7

Kdybych měl film hodnotit jako pohádku pro menší, dal bych určitě 5 hvězdiček, ale ve svém věku jsem viděl jen výborně zpracovanou a oddechovou podívanou, na níž bych se klidně hned podíval znovu. Ovšem děj mi připomínal směsici Avatara a Kung-Fu Pandy, přičemž vlastně už od začátku víte, jak to celé skončí. ()

vetsinezobri

Neviděl jsem to už někde? Outsider, který miluje nedostižnou krasavici, k tomu bez ustání zklamává svého otce. No jasně, ale jak to udělali, že mě to tak nadchlo? Celkově mě ten svět, kde Vikingové kosí holýma rukama draky, přišel úžasnej a neotřelej. Pro mrňata tam nechyběla postava klauna, kterýmu se budou smát a pro nás ostatní... no to ostatní. ()

playboy_05

úžasný...vážně...nikdy by mě nenapadlo, že se budu takhle rozplývat u jednoduchý animovaný pohádky. DreamWorks udělali obrovskej kus práce, draci skvělí, hudba super, do toho ta vikingská mytologie. S tímhle filmem sem o omládl o dobrých 10 let ()

DonTommy

Opět jedna neinfantilní a skutečně vtipná pohádka. Pohádkově očekávatelný příběh nevadí, protože přes originalitu prostředí, sympatické postavy a fóry to vnímat nebudete . A mimochodem -= spoiler alert =-Závěrečný souboj hustodémonský létající obludy vs. Hickupova draka s vlastnostmi hi-tech stíhačky (tahle inspirace animátorů mi přišla hodně originální a efektní...o vojenská letadýlka jsem se svého času dost zajímal a střemhlav útok Toothless na hlavního dračího bosse je vpodstatě záběr z ocasu útočícího britského Harrieru :-)) je nejvíc over-the-top animovaná řežba od dob Final Fantasy VII: Advent Children-= konec spoiler alertu =- Ve výsledku opravdu vtipná a pohodová zábava...P.S.: Coby fandu islandských Sigur Rós mě hodně potěšila skladba Stick and Stones při závěrečných titulcích, nazpívaná božským hlasem frontmana Jónsiho. P.P.S.: je-li to jen trochu možné, sežeňte si originální znění, vikingové se skotským přízvukem je naprosto dokonalá záležitost :-) ()

stiewe

Už moc dlouho jsem se takhle u animáku neuvolnil a neužil si ho. DreamWorks dokázal, že má i na to konkurovat Pixaru. Nemůžu se zbavit pocitu, že tento film vyhraje letošního oskara a odstrčí Toy Story do pozadí. Za hudební doprovod děkuji pokaždé co si ho pustím a to se děje velmi často. ()

Valentt

Bezkonkurenčne najlepší animák, nechýba akcia,humor, emócie. Aspoň na tu hodinu a pol som sa vrátil do detských čias a áno mami, na Vianoce chcem draka!! :D ()

syphoon

Když jsem byl malý, chtěl jsem kolo. Když jsem byl větší, chtěl jsem auto. Nyní už jsem z těchto věcí vyrostl a chci draka :) ()

Vron

S politováním... DreamWorks a další jeho šablony šablon přes šablony – hlavní hrdina je největší „loser“ ve vesnici, který se stane oslavovaným válečníkem č. 1; jeho otec neskutečný drsňák, ač ve vztahové rovině nejistý citlivka jak malá holka; holka, o kterou hlavní hrdina usiluje, je krásná (to se moc nepovedlo) a zároveň silná a neohrožená bojovnice atd. Jednoduše jeden typický kontrast vedle druhého, což na mě působí už únavně. Prostě už nejde o archetyp, ale o klišé. Na druhé straně to ne každému musí vadit. Pro mě byly jedinými provzdušňujícími prvky pokusy draka o úsměv, postižení hlavního hrdiny v závěru a hudba se severskými motivy, jenže na tom se nedal vystavět pozitivní celkový dojem z tohohle počinu. Jednoduše slabší průměr, protože věřím, že být malé dítě, taky by se mi to zřejmě líbilo... nebo jen prostě nebýt tou šablonovitostí znuděn. ()

ClapTrap

Dokonalá animace, ve Full HD neskutečný požitek. No a ten drak a jeho výrazy ve tváři, prostě kvalitní animák s vynikajícím příběhem a spoustou emocí, které bych vlastně u pohádky ani nečekal. Velká podívaná nejen pro děti! ()

josieaddms

Další naprosto geniální animák, se spoustou naprosto originálních hlášek, nesmrtelných fórků, a zajímavých, nečekaných dějových zvratů, které se ani na filmy tohoto typu neočekávají. Určitě film od kterého jsem očekávala méně, a dostala více. Už proto si zaslouží pět hvězdiček. Jinak samozřejmě charaktery postav byli perfektní, a celý nápad s tím že příběh bude zasazen mezi Vikingy, mi přijde naprosto super. Jeden z těch filmových hitů roku 2010, který si vždycky ráda zopakuju!!! ()

Astrebleue

Rozhodně jeden z nejlepší animovaných počinů poslední doby. Konečně to má hlavu a patu, scénář není úplný klišé a když se na to s dětmi podíváte, nebude se vám otáčet trávicí ústrojí. Ovšem takovou úspěšnost jsem nečekala! ()

sima275

Tak protože mě tento film naprosto dostal, musel jsem si ho pustit po čtvrté a stejnak musím dát 5* (když by bylo 10* dal bych), protože tenhle film je sám o sobě geniální, tentokrát se mi strašně líbila hudba a animace. Dále příběh je zvládnut na jedničku s hvězdičkou. Dále sympatický hrdina Škyťák, který vše pokazí a nakonec se z něho stane hrdina, je udělán skvěle a fórky mu vůbec nechybí. Dostalo se mi jako vždy výborné podívané, které nechybí humor, ani trochu akce, a hlavně jsem si uvědomil, že i když něco vypadá beznadějně, není to nikdy až tak hodně beznadějné. 100% P.S. Nejlepší písnička je Forbidden Friendship: http://www.youtube.com/watch?v=KyKhBY7Vrwk a je opravdu nádherná. Klobouk dolů před Johnem Powellem ()

Katie016

Jelikož mám velkou slabost pro animáky, tak tohle je něco pro mě :) Příjemně zpracovaná pohádka s neohraným dějem a perfektní hudbou. Pro mě nejlepší animovaný film roku 2010. ()

Jacccob

Pixar dělá skvělé animáky a žádne jiné, DreamWorks dělají průměrné, ale také mají pár, které nad ostatníma bezmezně převyšují. Jak vycvičit draka je jedním z nich. Naprostá bomba, žádné trapné vtipy ( které Dreamworks umí skvěle) , když už tam nějaký vtip je, buď se lehce ušklíbnete nebo rovnou zasmějete. Filmu ale naprosto kraluje Bezzubka, kterého by chtěl domů snad každý, a hlavně se tu geniálně projevil John Powell, protože tak krásný soundtrack k filmu jsem už dlouho neslyšel :) ()

Šindy

Tohle je ten nejmilejší a nejsympatičtejší dráček na filmovém plátně. Celkově je to velmi milý, vtipný animák, vhodný pro všechny věkové skupiny, který člověka pobaví po celou dobu stopáže. A to nejen vtipností, ale i akcí. Hodně mne potěšila absence tolik nenáviděného amerického patosu, až je to k neuvěření. Kdo by nechtěl takového dráčka mít? :) ()

kyLuke

To víte i kritikové mohou být na určitý film přisný až hanba(Gladiátor).To víte,i naprosto skvělý film,může být u kritiků průměrný(60% v Cinemě).Ale až taková nespravedlnost.Vždyť tenhle animák má vše co by měli ostatní mít:Dobrý scénář,našlapané 3D,výbornou animaci a rozumnou minutáž.Navíc jsou Škyťák a draci "cool",náčelník správně ironický a další Vikingové Škyťákovi správně pomáhají.I když je konec a vlastně celá zápletka lehce odhadnutelná,tak to vše ještě překrývají dobré hlášky. ()

dj_kure

Nejlepší animák za posledních x let. Vtipný, milý a se skvělou animací. Nevím co bych doplnil, kdo neviděl, neměl by otálet ;) 89% ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky