Jak vycvičit draka

• USA How to Train Your Dragon (více)

Tato dobrodružná fantasy komedie se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností ... Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene. (HBO Europe)

Reckon

Trošku netypický animák, ale o to lepší. Nejsou tam trapné madagaskarové a podobné vtipy, což z něho dělá více než rovnocenného soka hraným filmům. Dokonce vzbuzuje i emoce, což jsem od Lvího krále nezažil. (9/10) ()

showxman

Pro mě dost přehodnocený a přeceněný film, který si takový ohlas v žádném případě nezaslouží. Děj je jedno velké cliché a jeho pointu prokouknete asi během pikosekundy. Jinými slovy fajn oddychovka pro nedělní odpoledne, nic víc. ()

Jierl

Bohužel ani nejlepší animovaný snímek loňského roku si u mě nevysloužil plný počet, možná by toho dosáhl při návštěvě 3D kina. Výborný film, ale přece jen trochu orginálnější příběh by neuškodil. ()

pipapaja

Dremworks tímto filmem dokázal, že může mít stejně dobré filmy jako pixar protože tento animák je boží. Zde si tvůrci troufli zkusit něco co je u animáku nevšední a to že vypustili takřka všechny děcké rysy které mají děti tak rádi a udělali dobře. Tím že se film chová dospěleji dokáže bavit hlavně odrostlejší publikum takže se rodiče určitě nebudou nudit, animace je úžasná a let na draku je dokonalý (z toho se měl poučit eragon), příběh s drsným závěrem je netypický a potěší akorát mě děsí na konci pomrknutí na následnou dvojku která už by nemusela být tak dobrá doufám že to tak nebude. Scénář nemá chybu a u pár scén sem i uronil slzu. Animák který se musí vidět. ()

jakeer

Po rozpačitom úvode sa z toho vykľul môj nový obľúbený animák :). Výborné po dejovej, technickej a takisto hudobnej stránke. Teraz ľutujem, že som na to nešiel do kina na 3D. ()

Paity

U tohoto filmu jsem prožíval takové tři vlny. Nejprve skepce k neznámému pokusu napodobit Shreka a vydělat hlavně peníze ze shrekománie. Po začátku ovšem velice dobré pocity se zajímavým příběhem. Nakonec jsem ale skončil u mírného zklamání. Nějak jsem čekal větší gradování celé story, ale nekonalo se. Každopádně fajn animák na pozdní nudné odpoledne. ()

J.Bourne

Hrozně moc perfektní. Výbornej neokoukanej nápad. Svérázní Vikingové, kteří bojují proti drakům. Mezi nimi hlavní hrdina, puberťák, který má do vikinga si stejně daleko jako Eva a Vašek do zpěváků(fanouškům se omlouvám). I přesto se však stane nejlepším odborníkem na draky. Děj nemá slabší moment. Líbilo se mi animátorský vykreslení draků. Jejich různý povahy a vlastnosti sem si fakt užíval. Na to že animovaný filmy zas tak nesleduju mě tenhle neuvěřitelně ohromil a ani vteřinku sem neváhal nad pěti hvězdičkama. ()

Bohemák

Chvílemi velmi zábavné, občas příšerně patetické, ale na dětský film rozhodně přijatelné i pro dospělého diváka neSegalovské orientace. ()

Scevola

Sice to je trochu predvidatelne ale vyvola to v cloveku to prijemne emocie. A uprimne kto by nechcel mat doma draka potom ci videl tento animak. 7/10 ()

bloodline

Jasný, priamy a výstižný kopanec medzi nohy celej rodine Pixar. Žiadna animačná jednohubka, či koncepciou príbehu vypálená vikingská dedina, ale digitálna plnokrvnosť v tej najelegantnejšej hravej forme. Celistvosť diela konsolidovalo kompaktné laškovanie s mojimi pocitmi tak systematicky, až som mal miestami enormný apetít byť súčasťou tej dračej pompéznosti. Silné momenty a grafická precíznosť zahanbily akékoľvek výhrady k nenáročnosti dejovej štruktúry. Zároveň ma tento obsiahly a nezrozumiteľný komentár privádza k rečníckej otázke, kde mám do čerta aj ja svojho draka? :) ()

farfalla

První film o dracích, který mě zaujal. Výborná animace, moře vypadá jako z dokumentárního filmu. Svižný příběh, těžký a malebný život Vikingů, ale také o tom, jaké to je, když je někdo jiný a stojí si za svými rozhodnutími. Roztomilí dráčci mnohých tvarů a barev. ()

Merkin

Svěží nápad, průbojné zpracování, neotřelé postavičky, půvabné prostředí a především roztomilý hrdina. Podobných snímků by mohlo (a mělo) přibývat :) ()

Bety88

Stráášně se mi to líbilo. Bezzubka byl móc roztomiloučkej. Taky by ch chtěla takovýho. Šedesát procent času jsem byla dojmutá a zbylých čtyricet, jsem se bála, aby se dračíkovi nic nestalo. Vůbec jsem si neuvědomovala, že koukám na výplod digitálních technologií. Bezzubka byl jednoduše k sežrání. ()

blues

Na film jsem se těšil už od ledna 2010, kdy na něj byla před promítání Avataru upoutávka. A dočkal jsem se. Krásná grafika, super drak a zajímavý příběh, který se na konci zvrhl v klišé. Ale dvě třetiny filmu byly do té doby úžasné, takže rozhodně nadprůměr! ()

Wishkah

Musím za sebe říct, že trailer mě až tak nezaujal. Spíš sem na to šel proto, že mám animáky upřímně rád a ve skrytu duše živil naději, že aspoň to 3D o něčem bude. Doteď mě totiž v kině bavili prakticky jen pixarovky. Ale musím složit poklonu Dreamworks. Sice se příběh drží klišé o chudáčkovi, který nakonec zachrání vesnici, ale to je tak jediná vada tohohle výborného filmu. Ultramegasympatický hrdina, nádherný drak, krásné záběry, úžasná hudba, skvělá atmosféra, povedené vtipy a malé bezvýznamné plus dávám za vynikající dabing, kterého se dřív u Dreamworks filmů nedostávalo. Tenhle film mě opravdu bavil a pro mě se jedná o jeden z nejlepších animovaných filmů. ()

Darik

Překrásné. Velkolepé. Sice jsem od toho čekal trochu více peprného humoru, ale ten krásnej dráček to celý kompletně zachránil. Něco tak krásnýho jsem v životě neviděl. Bezzubku bych chtěl mít doma jako mazlíka (a kdo vlastně ne?:)). Po animační stránce je to dokonalý - nemohu nic vytknout. Příběh velmi nápaditý a zároven jednoduchý, aby jej pochopilo i nejmenší publikum. Hudba se taky velmi vyvedla (ostatně od Powella bychom snad ani nic jiného nečekali) a hlavní hrdinové jsou sympatáci. Jediné vytknutí patří snad jen nedostatku vtipů, i když to zas bylo vykompenzováno dostatkem akce a přenádherným dráčkem. Prostě Dreamworks nadhodil latku sakra vysoko - myslím, že Pixar bude muset předvést něco zvlášt extra. Pro mě nej animák vůbec - během 5 dnů zkouknuto 4x a pořád super zábava. 100% ()

seth82

Musím priznať, že tento film ma celkom prekvapil. Po sklamaní zo Súboja Titanov veľmi príjemná animovaná zábava, ktorej podľa môjho názoru dominuje svojská animácia a hlavne hudba Johna Powella. Filmovú hubu počúvam už roky, ale Powell nikdy nepatril medzi mojich top skladateľov, tento film je však dôkazom, že patrí medzi svetovú elitu. Veľmi zábavný film, ktorý aj napriek klišé má svoju atmosféru a zaujme nie len detské publikum... ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky