Jak vycvičit draka

• USA How to Train Your Dragon (více)

Tato dobrodružná fantasy komedie se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností ... Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene. (HBO Europe)

bablík

Povedený animák, do kterého budou muset některé děti teprve dospět. Skvělá hudba a chytrý humor. Výborná jízda ve 3D se špetkou Avataru, za což ale tvůrci nemůžou. Prostě skály a draci vám jej připomenou. Za mě 80%! ()

epsyn5

Ve 2D je to na 3*, to ale i avatar.. tak ještě musím počkat na 3D a nepochybuji, že dojde k podobnému zlepšení dojmů.. ()

Yeah(c)

Roztomile animovaná podívaná na draky a Vikingy, jakožto odvěké nepřátele, kteří skrze jednoho moulu jemuž se náhodou podaří chytit obávaného draka zjišťují, že s draky se nemusí jenom mlátit, a že draci vlastně nejsou zlí. Jednoduchý příběh, krásná akce a pohádka oproštěná od dementních rádoby vtípků se stává pohodovou podívanou z opomíjeného prostředí. ()

jakes

Videl som vsetko od Pixaru, Dreamworks, Universalu a co ja viem od koho este a jediny Nemo je pre mna hodny zapamatania. Ale po tomto uzasnom filmiku sa prvy krat neviem dockat pokracovania. Powellov soundtrack to vyhnal do 5-hviezdickovych vysin. Jednoznacne najlepsi animak, aky kedy vznikol. ()

Eve Lyn

Nemám výtek. Tenhle film si na nic nehraje a přitom by si velkoryse mohl dovolit být neskromný. Létající scény lepší než v Avataru, akční pasáže lepší než v kdejakém filmu "pro dospělé", příběh sice jednoduchý, ale o to líp fungující (rozhodněte se nebudete ani na chvíli nudit) a humor nevtíravý a podpořený neskutečnou animací. Tahle kouzelná fantasy má prostě všechno, co by dobrý film měl mít. ()

S3dlak

Najdospelejší a najserióznejší animák od Dreamworksu. Práve scenár podáva filmu potrebnú iskru, kedže konečne nieje klišovitý, resp. s klišé pracuje opatrne a citlivo. Hudba famózna. Síce to už nemá v akčných scénach taký drive ako Kung Fu Panda (a celkovo réžia je fajn ale mohla byť lepšia) ale človek má potom pocit lepšie odvedenej práce ako keby to bola iba eye-candy nafučaná 3D bublina. Avšak animácia je super :O ()

chroust123

Předvídatelné, hollywoodské, s opravdu velkejma mezerama ve fyzice a tak ale bavil jsem se, bohužel jsem se občas smál tam kde jsem se smát neměl a naopak. ()

Ernik

Tuhle pohádku jsem nejprve chtěl zkouknout jen tak, aniž bych o toho cokoliv čekal. Ale překvapení na sebe nedalo dlouho čekat. Velmi pěkně zpracovaná, detailní a přitom nepřeplácaná grafika a efekty, moc příjemný příběh o chlapci, který byl trochu jiný, ale to neznamená, že špatný. Je vidět, že i dnes je možné vytvořit krásnou pohádku, která se libí, trochu pobaví a přitom nemusí být nijak komplikovaná. A navíc super hudba. Moc se mi to líbilo. 5* ()

otz

Zasmál jsem se, slzičku uronil, dobře se bavil celou dobu a ani mi nepřišlo že bych koukal na film pro děti. ()

rwa

Druhý nejlepší CGI animáč na ČSFD? Proč proboha? Ne že by to bylo zlé, nic proti standardním dojímadlům, ale tady ten příběh je opravdu průměrný... Létací scény fakt moc prima, ale jakkoli chápu, že to asi dělali víceméně paralelně s Avatarem, spustili to jako druzí, zůstali tedy zoufale nepůvodní, a ten ách-efekt prostě chybí. Silné skotské přízvuky Butlera a spol. taky fajn, avšak ta totalní absence humoru, jakéhokoliv, ať už dryáčnického či kultivovaného, prostě nic - to je tristní!! (nicméně to godziloidní monstrdračisko na konci se mi líbilo moc...) ()

Vendem

Ponecháme-li stranou využití 3D, není animák Jak vycvičit draka v ničem revoluční. Zjednodušeně se na něj dá nahlížet jako na další ze série příběhů o osobních vítězstvích outsiderů nebo jako na vyprávění o vikinském klukovi, který sbalí holku tím, že se s ní proletí na drakovi. Řada akčních prvků je zakomponována za jediným účelem: aby se divák s nasazenými 3D brýlemi mohl také proletět nad skandinávským mořem a nebeskými výšinami nebo na sebe nechat chrlit plameny, až se z něj bude čoudit. (Teď pouze spekuluji, neboť film jsem viděl 2D.) I přes absenci originální myšlenky si tvůrci za tento animovaný počin zaslouží pochvalu. Do šablonovitého příběhu napustili dost troufalou dávku něčeho, co se dosud jiní animátoři při zacílení na dětské publikum neodvážili servírovat. Už jsou nám a ostatním dětem například ochotni nemilosrdně sdělit, že každé dobrodružství nemusí vždy končit jen boulí na hlavě, ale třeba i amputovanou končetinou (ještě nekompromisnější by samozřejmě bylo, kdyby některá z hlavních postav zaplatila životem), a to nesporně značí progresivní vývoj v animované tvorbě. Filmu se tak mnoho vytknout nedá, spíše doporučit: příště méně 3D a více nosných myšlenek – aby se potom zase nestalo, že nejvýraznějším myšlenkovým skvostem, jakým se prezentuje hlavní hrdina, je konstatování, že je pravděpodobně po 300 letech prvním Vikingem, který nechce zabíjet draky. Prozatím se smiřme s tím, že se stále nacházíme ve fázi, kdy použití 3D znamená pokaždé téměř jisté vítězství. ()

Chlo0opek

Zpočátku slabší, než se to rozjelo, ale pak to již šťávu dostalo a příběh byl v pohodě. Na graficky zpracování Běse jsem si jaksi za celou dobu nezvykl, zkrátka se mi nelíbil. Ale lepší 3* si to zaslouží. ()

Medic.Droid

Pro mě naprosto bezkonkurenční animák. Příběh je možná předvídatelný, ale to vůbec nevadí. Prožitek je úžasný a to nejen díky naprosto báječné grafice (všechna čest animátorům), ale také díky nadupanému soundtracku, který tomu dává ten pravý říz. ()

Lasa

Měl jsem to doma už delší dobu a pořád jsem se na to nechtěl podívat.Bál jsme se, že to bude kravina. Pak jsem si to tedy nakonec pustil a je to tak úžasný, že jsem to musel pustit pak znovu a i má matka pak taky. Pro mě nejlepší a nejhezčí animovaná pohádka vůbec. Opravdu parádně udělané a člověka to chytne. Být malé dítě, nevím jak by mi naši vysvětlovali, že draci neexistují. Opravdu všem, které baví pohádky doporučuji, tohle je fakt skvost. ()

Sindymindy

Nová dimenze animovaného filmu... Postavičky včetně zvířátek mají tak přesvědčivou mimiku a vystupování, že plně nahradí skutečné herce. Příběh je dobrý, má atmosféru, je vtipný, je nádherně emotivně postavený a je milý. Co víc si od animáku přát. Jen trochu mě prudil zabedněný otec a drsňácká přítelkyně. Za to čtyři a půl. ()

J!b

Nádherně udělané, ale za celý film jsem se ani jednou pořádně nezasmál, což je u animáku docela škoda. Navíc zcela scházel na druhé straně i jakýkoliv trochu přemýšlivý přesah, tak skvěle podtrhující například většinu japonských anime. Vzhledem k očekáváním pro mne spíše mírné zklamání. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky