Jak vycvičit draka

• USA How to Train Your Dragon (více)

Tato dobrodružná fantasy komedie se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností ... Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene. (HBO Europe)

Pointed

Opravdu jsem nečekal, že se mi něco takového bude tak líbit. Osobně nejsem fandou takovýchhle "pohádek", ale toto mě opravdu dostalo. Dobrodružná podívaná pro celou rodinu, prostě animáč, co stojí za shlédnutí. ()

ragtime

Môj vzťah ku zvieratám má na moje hodnotenie zjavný dopad, ale tento animák ma očaril. Príbeh je predvídateľný už od počiatku, ale tu som si to užíval. Kto by nechcel doma mať takéhoto draka, klame. Dojemný, nepatetický, vtipný. Čo viac od animáku chcete? ()

setina

Moc hezká animovaná pohádka. Jde o to, jak se lidé mohou vyrovnat se svými nedostatky a být šťastní. A ukázka tajného přátelství mezi člověkem a zvířetem. Proto se mě animák velmi líbil a byl velice dojemný. Jako by něco lidem připomínal a dával všem naději. Postavy působili roztomile a nakonec všechno dobře dopadlo. Dává, ale také reálný pohled na to, že velká odvaha se neobejde bez ztráty na zdraví.☺ ()

SONYAGENT

Tak tohle byla nálož..Další skvostný animák a skvělý originální dabing.. Spousu nezapomenutelných scén, u kterých jsem padal z gauče.. 90% ()

bodion

musim priznat ze mam osobny problem s dizajnom drakov, na tom sa mohli tvorcovia odviazat , lenze oni zvolili totalne infantinte vyzerajuce potvory, ktore sice vyzeraju efektne ako ciernobiele kresby v knizke ale vo filme su totalne nezaujimave, tam asi prameni moj problem s celym filmom ktory ponukol sice super 3D jazdu na horskej drahe ale inak je to zasedla nuda. ()

Rok0s

Perfektní film.. Absolutně mě to vtáhlo do děje... Nečekal jsem, že se mi bude ještě líbít nějakej animák, ale opak je pravdou. Snad tu dvojku nepokazí :) ()

mrGhostly

Tak krásné, tak dojemné, tak skromné... Konečně někdo zase pochopil, že i animák může mít SRDCE a nést VELKÉ MYŠLENKY. P.S.: J. Powell se u mě tímto soundtrackem vyznamenal na naprostého génia. Nemám-li být skromný, tak řeknu, že u mě patři do TOP 3 - Zimmer-Shore-Powell. ()

milford

Tohle je jeden z mála filmů od DreamWorks, který mě zaujal a na který se dá dívat skoro stále znovu. Shrek, Madagaskar nebo Kung Fu Panda jsou zajímavé, ale tak na jedno, dvě zkouknutí. (Celkově všechny počítačově animované filmy "konkurující" Pixaru, filmy typu Slepičí úlet jsou jiná liga.) U Draka se mi hlavně líbí skvělá animace, hlavně oči a mimika Bezzubky jsou úžasný, a celkově příběh s vikingama a drakama je nevšední a kupodivu skvěle fungující. A že to je film především pro děti? No a? V každým je kus dítěte a tímto filmem se dá lehce do dětských let vrátit. ()

Waizi

Tak a je to tady. Dreamworks ukázal Pixaru, že taky umí a umí dobře. How to train your dragon je pro mě překvapením v dobrém slova smyslu. Příběh je možná trošku předvídatelný, ale musíme si říct, je to pohádka :) A proč to komplikovat dětem? I přes předvídatelnost je příběh pěkně napsaný. Spolu s hudbou a grafickým zpracováním je to velmi pěkný divácký zážitek. Po slhlédnutí asi nebylo človíčka, který by si neřekl v hlavě "Toho dráčka chcu domů, to by byl hlídač!". A já nejsem vyjímkou. Viděno v kině ve 3D zpracování. A pak několikrát doma a mohl bych se na to podívat zase znova a vím, že mě to nezklame. Moje vůbec nejoblíbenější pohádka. ***** ()

Kivis

V záplavě animáků a jejich různých druhých až desátých pokračování je tohle celkem originální námět. Plus si tentokrát zaslouží i dabing, protože právě naprosto civilní hlas a vyjadřování hlavního hrdiny mě pobavilo mnohokrát. Vůbec takových nenásilných zábavných momentů je v tomhle filmu docela dost. Jeden z nemnoha animáků, který s klidným srdcem doporučím k puštění do družiny či pustím při deštivých dnech na táboře:o) ()

Naby

Uz kdyz jsem byl v kine na jinem filmu a videl na to ukazky, tak jsem si rikal, ze to urcite musim videt. Mel jsem teda skoro rok hodne vysoky ocekavani na tenhle film. Nyni jsem si konecne udelal cas a kouknul na to. Vysledek me oprave uchvatil, i pres ma vysoka ocekavani (coz se moc nestava). Mel jsem presne naladu na neco takoveho a jeste k tomu jsem byl spokojenej se vsim co jsem v tom filmu videl. Velice zajimavy pocin, ktery po delsi dobre prekonal tu nejvissi pricku, takze 4,7* je vlastne solidni 5*. Vhodne pro deti i pro dospele. Urcite to ma napad a mystery okolo draku se mi taky vzdycky libilo ;-). ()

kecka007

Další pecka z dílny tvůrců DreamWorks. Příběh je předvídatelný,ale to vůbec nevadí,jelikož tento příběh vyvolá v divákovi velmi silné emoce,což se moc často nestává. Grafické provedení je skvělé.ani se mi nechtělo věřit,že je to animák.5* ()

sikky

Docela dobrý příběh, ale na např. Flushed away to nemá. Hudba opravdu famózní, netradiční závěr (Škyťákovo procitnutí) překvapil, ale jak dítě bych z něj měl asi trochu hrůzu. ()

Ajka13

Proč by animované komedie nemohli mít 5 hvězdiček? Obvykle mě tyhle kreslené blbůstky typu Madagaskar nebo Doba ledová příliš neberou, ba právě naopak se u nich někdy až nehorázně nudim, tenhle film neměl chybu! Smála jsem se několikrát a od srdce, navíc vztah mezi Škyťákem a jeho dráčkem byl hrozně roztomilý, a i když mi to trochu připomínalo nepovedeného filmového Eragona, tak ten tomuhle filmu nesahá ani po paty! ()

Rigo

Tento animák sice nepřináší sice nic nového, ale moc pěkně se na něj kouká. Krásně jsem si odpočinul a pobavil se. Vyborný vypravěčský styl. ()

schindler

Zas jednou animák, který potěší i v (pokročilém věku). Nápad originální, nuda je cizí slovo už jen ten rychlý úvod, chvilku i dojemné, zpracování samozřejmně na výbornou. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky