Dokumentární snímek o historii studia Pixar. (formelin)

neoBlast

Pro filmového fanouška jistě fascinující ohlédnutí za historií Pixaru, dnes tak důležitého (a stále neklopýtnuvšího) tvůrce CGI snímků. Na pikantnosti zapomeňte, spory s Disney se nakousnou jenom lehce a všichni neustále Lessetera a spol. plácají po zádech. Má představa o smysluplném dokumentu - nenaplněna. 65 % ()

Falko

Velmi zaujimavy dokument o velmi tazkom rozbiehani animovanych (pocitacovych) filmov, na ktore do roku 1995 neverilo ziadne studio a ani samotny George Lucas. Jedinym clovekom, ktory mal obrovsku trpezlivost bol John Lasseter a v tomto dokumente sa dozviete, ake tazke bolo natocit prvy celovecerny pocitacovy animak PRIBEH HRACEK (1995) a ake nasledky pre niektore studia mal jeho uspech po roku 1995. Samozrejme bude tu spomenutych daleko viac animakov... 08.01.2010 ______ Hudba: Jeff Beal +++ Rozprávač: Stacey Keach +++ ()

guri

Vynikajuci dokument o studiu, ktore je uz teraz legendou (a nielen medzi animovanymi filmami). Mnozstvo informacii od uplnych zaciatkov, ked sa nikomu ani len nesnivalo o vlastnom studiu, cez prve skusenosti, splneny sen Johna Lassetera (prvy film kompletne vytvoreny na pocitaci) az po sucasne hity. Tlieskam tomuto dokumentu! ()

Samuel7

Na DVD jsem si tak procházel bonusy k Wall-emu, a narazil na tento velmi zajímavý a poutavý dokument, který mě i přes stopáž, dlouhou pomalu jako samotný Wall-e, ani jednou nenudil. Připomněl jsem si díla mého nejoblíbenějšího studia, a dozvěděl se i o problémech, kterými si za svou, již poměrně dlouhou historii prošli. Akorát škoda, že vynechali film Ratatouille. ()

Chrustyn

Neuvěřitelně zábavný dokument o těžkých začátcích kouzelníku od PIXARu. Film dokonale mapuje trnitou cestu Johna Lassetera a jeho kolegů přes studio Disney až k vlastní společnosti s chodící lampičkou. Film ukazuje jak velký byl technický vývoj v oblasti počítačové animace, jak se do studia postupně dostávali úspěšní režiséři jako Brad Bird a Andrew Stanton, jak těžké a zároveň úspěšné bylo natáčení prvního celovečerního, počítačem animovaného filmu a jak těžké bylo překonávat každý další film z této kouzelnické dílny. Vynikající dokument nejen pro milovníky animované tvorby. ()