Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

Greg25

Penelope Cruz tady po herecké stránce doslova drtí všechny okolo, což je famozní už z toho důvodu, že všichni okolo ní, taktéž hrají výborně. Scarlett sice tady také hraje skvěle, ale nemůžu se zbavit dojmu, že se do typu téhle role moc nehodí. Opojná atmosféra Barcelony i celé katalánské oblasti čiší z každého záběru, takže máte po skončení filmu téměř nutkání zabookovat letenku směr Pyrenejský poloostrov. 85% ()

Tochal

NIC. Banální bezduchý pseudoromantický žvást. Kdyby film nerežíroval zasloužilý stařec, skončí jako céčkový videofilm přikládaný k opalovacím krémům. ()

Ceda

Strašně se mi líbí, jak si Woody pohrál s tou myšlenkou, že se protiklady přitahují. Ačkoliv to vypadá, že by si mohl malíř s děvčaty naladěnými na stejnou životní notu, jako jsou Cristina nebo ta potrefená malířka, rozumět, krásně tam ukázal takovou tu nudu, která je i přes všechny ty frenetické výstřelky v jejich vztahu patrná. Takže onou vyvolenou by potenciálně mohla být Vicky, přestože, i kdyby byla svobodná, tak by se nikdy s nikým takovým nevyspala... Myšlenka super, lechtivá písnička "Barcelona" plus španělská brnkačka na kytaru taky príma, jen na tu pátou hvězdičku mi tam stále něco chybí... ()

waits

Allen napsal povídku, divákovi ji nechá předčitat a doplnuje ji obrazy. A ty stojí za to - všechny tři ženy, povlávající ve větru svých emocích jsou prostě kouzelné. Konzervativní Angličanka (! - zde hraje Američanku) Rebecca Hall, i vizuálně zcela jiné, ale obě neuvěřitelně sexy Scarlett Johansson a Penelope Cruz jsou pastvou pro oči. Režisér byl zrovna v Barceloně, tak nám ji předkládá - hraje španělská kytara, co chvíli si prohlížíme Gaudího, pohybujeme se v uměleckých interiérech. Do Bergmanna má Allen samozřejmě daleko, svými v podstatě povrchními dialogy psychologická hnutí mysli jen tak lehce načrtává, ale načrtává dovedně, dovede zaujmout a nenudí. Nevím, jestli už Allen nevěděl jak dál nebo neměl čas, ale líbilo se mi vyústění filmu a vůbec, celkový koncept, kdy všechny postavy byly docela fajn, ale přitom nedokonalé, chvilku sympatické bez výhrad, chvilku na facku. Jako v životě. ()

TheSpearCZ

Sledovat dnes již naprosté herecké eso Javiera Bardema spolu se Scarlett a Rebeccou Hall, které zde jsou v nejlepších letech je samo o sobě obrovské lákadlo, ale když do toho ještě připočtete Oscarovou Penelopé Cruz, která je tady naprosto úžasná a samotný vášnivý scénář Woodyho Allena, tak Vám tady z toho vyplyne dílečko, na které jen tak nezapomenete. Propojení romantického dramatu a Španělska nebylo nikdy lepší. Lepší 4* ()

blazenka

Film je ozvláštněn a odtajňován komentáři k ději, které nás provázejí celým filmem. Všichni čtyři hlavní hrdinové jsou uvěřitelní, i když Rebecca Hall mě tolik uvěřitelná nepřipadala. Exceluje Javier svou přímočarostí, Scarlett svou krásou a upřímností dialogů a Penélope svou vášní, svůdností tomu dodává tu správnou šťávu. Film o lásce v mnoha podobách, úchvatné dialogy a krásná hudba, která nadchne. To vše za 85%. ()

Honza dAve

Woodyho výlet do Katalánie má za výsledek létem podbarvený a úžasný film se vzrušující hudbou, která vtahuje do děje. A v něm hraje město Barcelona jednu z hlavních rolí. Všechny památky a místa se naprosto prolínají a podmiňují s dějem, jakoby to, co se u nich stane, jinde se stát nemohlo. Javiera Bardema s Penelope Cruzovou jako byste jinde potkat nemohli. Není to však jenom o městě, vztahová a sexy rovina je stejně napínavá, veselá i smutná, jako to u ostatních Allenových filmů bývá. Woody Allen točí filmy ze života, protože tohle se sice nestalo, ale klidně se to stát mohlo. Tato "přirozenost" děje je dosažena také perfektními hereckými výkony, kde Penelope Cruz umí být dokonale hysterická a Rebecca (sexy odmítavá) a Scarlet (neméně sexy přístupná) to hrají, jakoby se jim to skutečně dělo, no a Javier Bardem je prostě ten " krásnej Španěl" .... vše působí věrohodně a lidsky a přesně na míru postavám. Společně s flamenco kytarou a Gaudího exteriéry je Vicky Christina Barcelona úžasný filmový zážitek. ()

ddf76

Woody stale umi a evidentne mu Evropa sedi :). Pekny milostny pribeh z Barcelony, kam bych hned jel z fleku :)). ()

P-puma-

Odlehčená letní komedie prozářená sluncem. Člověk se pousměje nad komentářem právě probíhajícího děje. A za scény s Penelope Cruz jsou to rovné 4* :) ()

Grizzly

Ze zacatku nijak moc vyrazny, ale dobre ubihajici film. Ovsem jakmile nastoupila na scenu Penelope Cruz, dostal pribeh takove obratky a vtip, jake uz sem dlouho nevidel. Nastesti si ale dokazal udrzet pohodove tempo a neklouzal po lede zbesilosti :). Jinak taky krasna sonda do zenske nevyrovnanosti a marnivosti...75% ()

RickyFitts

hrozně sexy film a sexy herci, co příliš nehrají. Ani tak vtipné jako Sólokapr ani tak dobře natočené jako Match Point, přitom je to ale pořád dobrý, Woodymu by prospělo, kdyby věnoval scénáři i režii přece jen víc času... ()

laserr

Film o rzůných podobách vášně, lásky a vztahu, jehož odkaz však vyznívá zcela naprádno a divák vychází naprosto neovlivněn, stejně jako se nezmění po prádzninách v Barceloně Vicky ani Cristina. A možná to byl i záměr. Celkově je to takový lehký, odpočinkový film, ale s jednou oprvadu skvělou předností: Maria Elena. Tato impulzivní žena, geniálně ztvárněná Penélopé Cruz, pozvedávala film o několik úrovní výš kdykoliv byla na scéně a právě ona vytáhla Vicky Cristina Barcelona z 3* na 4*. ()

kvileni

mám woodyho filmy moc ráda, zatím jsem jich neviděla moc - ale z toho, co jsem již viděla - musím říct, že mě jeho nejnovější kousek až tak nedostal. průměrný film s krásnými naivními lidmi. woody mi tam dost chyběl. ()

Siriuss

Spokojenost nad očekávání, které už tak bylo dost velké. Když jsem se o tomto filmu poprvé dočetl (režie, herecké obsazení, děj) řekl jsem si " tohle bude pecka"... a měl jsem pravdu!!! díky Woody, jen tak dál!!! ()

strangercz

Tak čtyři hvězdy s odřenýma ušima. Film je to rozhodně dobrý má skvělou atmosféru Španělska, což mě ještě víc natěšilo na květen kdy tam pojedu. Ale chvilkami jsem se i dost nudil. Zvlášť první polovina filmu neoplývala nějaký převratným tempem. Naštěstí se to ke konci změnilo a film nabral ten správný směr. Herecky je Vicky Cristina Barcelona bezchybná a Woody Allen film skvěle odrežíroval. takže 4* ()

ivonca

Božská Penelope (milujem počúvať jej španielčinu), očarujúci Javier (po No country for old men som si nemyslela že môže byť ešte niekedy sexi), súčasný príbeh, vtipné dialógy, nádherná Barcelona, fantastická hudba....čakala som veľa a dostala som ešte viac!! ()

kaze

Javier Bardem je proste neskutocny herec, tak ako som sa ho strasne bala vo filme Tato krajina nie je pre starych, tak som ho strasne milovala v tomto filme. Je proste neskutocne sexi a ani jednej z tyych zien sa necudujem!!!Presvedcivy na 100% ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti