Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Diskuze

RelaxMan

RelaxMan (hodnocení, recenze)

Skvělý film ! Leoš opět nezklamal ! Nedivím se B. Pittovi , který nedávno oznámil , že má Leoš štěstí na scénáře a že mu jeho filmy závidí . Jinak nesmím ještě zapomenout na dva skvělé herce B. Kingsleyho a M. von Sydowa . Hodnocení : + herecké výkony / + režie / + kamera / + lokace / + soundtrack / - konec filmu / - délka filmu

Slider

Slider (hodnocení, recenze)

SPOILER: Podľa mňa keby to dopadlo tak že z neho blázna spravili oni tak by to bolo dosť...ja neviem, okukané? známe? Predvídateľné? Takto ma koniec (milo) prekvapil

šlajs (hodnocení, recenze)

SPOILER: Pro mě osobně by byl lepší konec, kdyby z něho toho blázna udělali, než ukázání toho, že celý film byl jen jeho výmysl a on skutečně blázen byl.

MartinezZ

MartinezZ (hodnocení, recenze)

...aneb jak nejpolopatičtějším závěrem filmu roku zamotat mnohým hlavu D

oLí

oLí (hodnocení, recenze)

spoiler: doktor na konci musel poznat, ze Teddy tu svou posledni vetu rekl v jakesi ironii, i kdyz to vyznelo povedene, tak logicky mi to nedava smysl, proc by mu nakonec ten zakrok delali, kdyz vedeli, ze si toho vseho je vedomej

Davies182

Davies182 (hodnocení, recenze)

Ale vzdyt uz tam davno je, navic na prvnim miste: TOP 1. Nejkrystalictejsi priklad atmosferickeho mysteriozniho thrilleru s vybornymi herci a predvidatelnou pointou ;-D

Rogue

Rogue (hodnocení, recenze)

vazne se tu budeme bavit o vyzneni nejpolopatictejsiho filmu roku tak dlouho?

SPOILER: zadna utekla zenska neexistuje

J*A*S*M

J*A*S*M (hodnocení, recenze)

šlajs: elóel, to byla pravidelná úterní chvilka dobré výchovy? :-D

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

SPOILER: Potenciální motiv pro "umělé zbláznení" Teddyho je jasný, neboť ho zřetelně vysloví s Chuckem v kostelní scéně: jeho zájem odhalit údajné experimenty na pacientech. Jak se divák, jehož mozek není ve stavu hlubokého spánku, dozví později, je to podstatná součást jeho iluze, která z něj má udělat hrdinu místo vraha. Poslední dobou se čím dál víc divím, čím lidi na ty filmy koukaj, že jsou schopni nepochopit i tak jasnou pointu.

šlajs (hodnocení, recenze)

casyy: SPOILER: tak já jsem si po tom filmu nebyl jistý jaká je pravda, protože podle mě to mohlo být tak i tak. A tu větu (Lepší zemřít jako dobrý člověk, než žít jako zrůda) jsem si nějak neuvědomil. Tu první možnost, že z něho udělali blázna jsem myslel podle toho celého děje. Protože říkal, že už z dřívějška měl nějaké informace o tom co se na ostrově děje a potom ta ženská, která utekla mu řekla, že z lidí dělají záměrně blázny, aby na nich mohli dělat tu lobotomii, protože něco chtějí pomocí toho zjistit. No a tu druhou možnost, že blázen byl jsem uvažoval podle toho jak to všechno krásně zapadalo viz ty písmena jmen a celá ta jeho minulost, že zabil ženu atd. Proto jsem byl na vážkách.hirlengo: nemusíš se tady vytahovat a povyšovat nad ostatní tím, že zrovna ty jsi věděl jak to dopadlo a ostatní jsou blbci, kteří nepoužívají mozek. Tohle jsi třeba věděl, ale taky nevíš všechno, takže trochu respekt vůči ostatním. Jak se říká, když jdeš nahoru, tak se chovej k lidem, které potkáváš dobře, protože jednou půjdeš zase dolů.

casyy

casyy (hodnocení, recenze)

hirnlego: Vsak o tom zadna, me jen zajima, z ceho vychazeji ti ostatni, kteri si mysli, ze se Leo zblaznil az na ostrove.

hirnlego

hirnlego (hodnocení, recenze)

(spoiler) Jak vůbec můžete pochybovat o tom závěru? Co např. ta stejná písmena ve jménech, která si vymyslel? On si prostě uvědomil, že TO opravdu udělal, ale nechtěl a nemohl s tím žít, a proto na konci řekl to, co řekl. Aspoň občas se snažte používat mozek.

casyy

casyy (hodnocení, recenze)

SPOILER: Otazka je, proc by z nej toho blazna delali? Jakej meli motiv, co by z toho meli?

Francoais

Francoais (hodnocení, recenze)

Bravurně natočený film. Leonardo opět ukázal, že je Pan herec a komentovat práci Martina Scorseseho snad ani nemá cenu. Tleskám.

D.Moore

D.Moore (hodnocení, recenze)

Bellas: Knihu jem pochopil úplně stejně jako ty. Na film se chystám teď v týdnu, tak uvidíme, co z toho nakonec vyleze:-)

Bellas

Bellas (hodnocení, recenze)

Podľa knihy bol blázon a všetko si to namýšľal a na konci ak som to dobre pochopila ho nevyliečili lebo si stále predstavoval , že hovorí s Chuckom ( či jak sa volal :D )

šlajs (hodnocení, recenze)

slavo_held: SPOILER - já jsem si taky myslel, že ho přesvědčili o tom, že je blázen. A on i přes to, že ho "léčili" se nechtěl vzdát a tak pořád tvrdil svou, i když to znamenalo lobotomii. Většina tady však říká, že blázen byl, ale oni ho vyléčili, jenže on si uvědomil co se stalo, a tak raději hrál blázna aby mu udělali lobotomii.

slavo_held

slavo_held (hodnocení, recenze)

SPOILER: Pridám sa k väčšine, ktorá si záverom nie je istá. Takže jemu sa skutočne všetko len zdalo, pretože bol blázon, ktorý zabil svoju ženu a s týmto činom nevedel žiť ALEBO sa mu oni snažili nakecať, že je blázon a on keďže vedel, že nech čokolvek povie stále ho budú mať za blázna a nikdy sa odtiaľ nedostane a tak pristúpil na ich hru, zahral sa na blázna a šiel na lobotómiu. ?

MartinezZ

MartinezZ (hodnocení, recenze)

Další :D Chápu, že to nemá předem jasně daný začátek a konec, ale že by to bylo k nepochopení, to nechápu :) Aneb ano, pochopili. Stačí si přečíst pár příspěvků pod tebou a pochopíš i ty.

EdaS

EdaS (hodnocení, recenze)

slider: SPOILER nejde o to, co si mysleli ostatní, ale o to, co on sám. on dokázal žít v přesvědčení, že je oběť (ale nebezpečný pro okolí), ale ne s vědomím, že zavraždil svou ženu. proto si radši nechal provést lobotomii. lékaři si mysleli, že mu pomůžou (sami sobě a ostatním pacientům taky), ale mu samotnému to rozhodně neprospělo...

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013