Reklama

Reklama

Tirant Lo Blanc

  • Španělsko Tirante el Blanco (více)

Obsahy(1)

Proslulý rytíř Tirant přijme pověření byzantského císaře, aby osvobodil Konstantinopol od tureckého obléhání. Vynalézavý stratég a jeho muži se neobávají turecké početní převahy a nezklamou naděje do nich vložené. Umí vítězit a zvítězí. Chtěl by také získat nejcennější trofej a tím je pro něj panenství Carmesiny, dědičky byzantské říše. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

DJ Kritik 

všechny recenze uživatele

Povedať o tomto filme, že je historický by bol hriech. Povedať, že je romantický hlúposť a povedať, že zaujímavý, tak len preto, že nič podobné človek nevidel a dúfam, že ani neuvidí. Jediným historický nádychom sú kostýmy a použité dialógy, ktoré mi ale veľmi vadili. Dalo by sa povedať, že je to film o intrigách, ktoré sú spracované teenegerským spôsobom, kde sa kladie dôraz na ukázanie intímnych partií tela a plodenie potomkov zvláštnymi metódami. Bohužiaľ, to sa mi zdá dosť málo i na krátky videoklip. ()

klima777 

všechny recenze uživatele

Dílo Tirant lo Blanc bylo na přelomu 15. a 16. století považováno za přízemní, ba lascivní. Nicméně se jednalo o svébytný rytířský epos a Katalánci jsou na něj dodnes hrdí. Ve filmové podobě se jedná o přepjatou komedii (?) s rozpočtem 14 milionů dolarů. 14 milionů, které snad musel filmový štáb prožrat... Aranda vyměnil svůj pověstný sensualismus za jeho uslintanou, neduživou karikaturu. Netuším, jak by se celá fraška líbila Joanotu Martorellovi. Třeba ano. Jako divákovi se mi tento počin ovšem nepozdává. Nu, ano, bylo to směšné (jaksi nechtěně). Jiná doba, jiný vkus a prapodivný úlet páně režiséra jako malus. ()

Reklama

blackJag 

všechny recenze uživatele

Nebudu zapírat, k zhlédnutí filmu (vlastně k samotné koupi dvd) mě přesvědčil obal. Když film odstartoval, šeptal jsem něco sprostého ve směru mého vnitřního hlasu, který musel ztratit svou prazákladní soudnost, ale jak se děj odvíjel, začal jsem pozorovat jakousi zvrácenou radost z jeho sledování. Je samozřejmě potřeba říct, že pokud máte averzi k seriálově trikové úpravě, nebudete spokojeni, stejně jako nebudete spokojeni pokud vám vadí naivní scénář a dětsky bezradná režie. Já odpor k podobným filmovým úletům mám, ale zcela neplánovaně a proti veškeré logice musím přiznat, že jsem se bavil a když došlo na scénu, kdy Tirantovi s oběma nohama zlomenýma pomáhají odpanit vytouženou byzantskou princeznu, rozhodl jsem se, že film obdařím alespoň průměrným hodnocením. Výprava tu opravdu není špatná, i když veškerá válečné střety jsou ochotnicky ztracené v záplavě chudobné blamáže a to tak urputné, že mi nezbývá, než tento film určit jako inspirační zdroj Jakubiskovy BATHORY. A přitom, co tvůrcům bránilo udělat z filmu jemně erotické drama (herečky jsou hezké, mladé a po studu ani památky), čistě ze zákulisí dvorních intrik? Prostředí na to bylo dané (zajímavé samo o sobě) a jestli něco zabíjí filmový zážitek, tak určitě scény, ve kterých se identifikuje nedostatek prostředků v rozpočtu. 50% ()

Zyne 

všechny recenze uživatele

no, to teda byl zazitek. prepnuto na to v tv jen ciste nahodou a nechano ze zacatku jako kulisa k praci na pc. neco me ale tahlo k tomu se na to i divat. a kdybych vedel, co nebo kdo to neco byl, tak mu lisknu (: v tomhle filmu je spatne uplne vsechno a dokonce i zabery na hezke nahe mlade holky jsou udelane tak, ze to proste nikoho nezajima. co za bridila natoci hezke mlade divky tak, ze to nezajima hezkeho mladeho kluka (: prikladam to asi senilite pane Arandy, film skutecne pusobi naprosto impotentne ve vsech ohledech, vrcholem jsou bitevni sceny... jedina hvezdicka za vtipne odpaneni a za Charlieho, ktery se aspon trochu snazi a je to sympatak i v tehle chujovince ()

Jeremiah 

všechny recenze uživatele

Tenhle film se velmi těžko zařazuje. Je to takový erotický snímek, zabalený do středověkých kostýmů a kulis, střižený humornými scénkami a velkou trapností. Jediné co stojí za shlédnutí v tomto filmu je několik opravdu hezkých dívek . Celý film se odvíjí dle scénáře jedné z nich, která říká, že správné ženy mají 3 základní vlastnosti - zvrhlost, chlípnost a nenasytnost. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama