Marek1991

Smutný príbeh o tomto pseudošporte plného dopingu, herectva, či drsného životného štýlu, no nie vždy to končí aspoň z časti takto šťastne. Film mi však prišiel dosť amatérsky, neviem čím to tentokrát bolo, ale tých hluchých miest tu bolo dosť, no viem že si z tohto neodnášam výraznejší zážitok a zaradí sa to len medzi priemernú tvorbu. Tvorcovia sa na tom nevyhrali, proste dali scenár, ktorý očakávala asi väčšina a ničím ho neozvláštnili, ale dodali niekoľko klišé. ()

Padme_Anakin

Hlavní postava tohoto snímku mě neskutečně rozčilovala, štvala, pohoršovala a tak vůbec, všechno, probouzela ve mně negativní pocity od začátku do samého konce, zejména v momentech sypání chemie, ojíždění tupé blondýny na toaletách, smažení se v solárku – prožívala jsem skutečný a nefalšovaný eklhaft. Srdcervoucí scény se mě nedotkly, pardon. Přesto – přiznání ve finále - o tom, jaká zranění si člověk může v životě způsobit a kde – ve mně vyvolalo silné emoce. A já učinila závěr. Osobní závěr. Byl to srab. Úplně obyčejný srab. Utekl mezi provazy jen pro to, aby nemusel čelit skutečnému reálnému životu. Kdo je tedy silnější? Ten, kdo se pere za každý obyčejný den nebo ten, kdo před životem uteče? ()

Cubinho

Dlouho jsem se na nic tak netěšil jako na Wrestlera. A musím říst, že jsem trošičku zklamán. Film je to samozřejmě dobrý, nadprůměrný. Má však hluchá místa a třeba chování dcery Randyho mi přišlo takové zmatečné. Mickey Rourke byl však tak neuvěřitelně přesvědčivý, že bych mu minimálně nominaci na Oskara přál. Aronofsky je výjimečný režisér, ale snad si tímhle už splnil svůj sen z mládí a začne točit tam, kde přestal před Wrestlerem. 7/10 ()

Torision

No, nezabilo mě to jako Requiem for a dream, ale pod hranici pěti hvězd jít nemůžu. Tohle je totiž špičkový drama , ve kterym ze sebe Mickey s Darrenem vydali maximum. Bavil jsem se perfektně a scény, kde Randy zápasí s Necrem, nebo kdy ve finále nastupuje k zápasu za zvuku Sweet child O'mine, si budu pamatovat. ()

El Pistolero

8/10. Je to s podivem, ale Mickey Rourke, herec, kterého až tak moc nemusím, mě posadil na zadek svou dokonalou exhibicí. Ve filmu o wrestlingu, tedy sportu, který příliš neuznávám. Paradox vedle paradoxu. Ačkoliv je zřejmé, že Darren Aronofsky postavil „Wrestlera“ na přesvědčivém Rourkeově výkonu, nemyslím si, že by tento tvrdý chlapík byl až tak dobrým hercem. Jde spíš o to, že si sám prožil podobný příběh jako Randy Robinson (je to bývalý boxer a vyléčený narkoman), a do role se proto typologicky báječně hodí. Jinými slovy, Rourke zde vlastně vůbec nic hrát nemusí. On takový prostě je. P.S. Až jednou budu dávat v práci výpověď, chci to udělat stejně stylově jako „The Ram“. ()

Pishin

Presne tak jak tady nekdo podotkl druhy nejsilnejsi zazitek po Gran Torinu - a zase drama ktere vynika svoji autenticnosti a dospelosti. Kde vse ma realnou hloubku a vahu. Micky Rourke se vraci do Ackoveho titulu a odvedl skvelou praci a ja mu nadsene tleskam. Rovnez potlesk patri i Darrenovi, ktery sahnul zase po jinem tematu - jinak se k tomu postavil a vysledek je naprosto skvely. Pripocteme skvelou hudbu a co nam chybi. 90% ()

F.man

Nepopírám, že Aronofského můžu a to dokonce v míře větší než malé. Wrestling jsem navíc jako puberťák kdysi docela "žral" a proto byl pro mě právě Wrestler jednou z nejočekavánějších záležitostí roku... A jak to dopadlo? V první řadě tentokrát od Aronofského nečekejte žádné střihové experimenty, ostré záběry a celkový "luxusní" dojem ze snímku. Naopak, do centra pozornosti se dostává provinční městečko a relativní chudoba. Tomuto faktu je přizpůsoben formát kamery, kdy dostává větší prostor "dokumentární" - ruční záběr, interieriéry, extériéry i celková charakteristika postav. Naopak klasická Aronofského parádní disciplína - propojení hudby s obrazem - je zachováná i tady a opět, jako tradičně, snímek uzavíra grandiozní finále. Tedy, i přes fakt, že se jedná o "obyčejné" drama je zde vidět veliká Aronofského invence režiséra a svérázný rukopis. Z pohledu hereckého - výběr Mickeyho Rourka do hlavní role bylo zřejmě to nejlepší co režiséra mohlo potkat. Kariéra tohoto herce v poslední době ve své míře kopíruje kariéru hlavního hrdiny Randyho 'Rama' Robinsona, díky čemuž se Rourke do role ohromně vžil a přinesl tak výraz který by Aronofsky těžko hledal jinde. Ale i v jiných rovinách příběhu, kde se nemohl spolehnout na vlastní zkušenosti (jiných než v tématu kariéry) je jeho výkon obdivuhodný (scéna s dcerou v zábavním parku - no panečku). Osobně si myslím, že Rourke to s Oskarem bude mít těžké ale za sebe bych mu ho přál... Marisa Tomei ve vedlejší roli přiskakuje docela povedeně, no ve slabých chvilkách to alespoň dorovnává tělem... Teď ale, jak film zhodnotit. Připomínám, že Aronofský je můj oblíbenec a možná jsem mírně nesoudný a velmi neobjektivní... Popravdě Wrestler není takovou revoluční peckou jakou pro mě bylo Requiem nebo Fontána, neopak, je to film poměrně "malý" a zdánlivě "nicneříkající". Nicméně (a s čistým svědomím) můžu za sebe prohlásit, že se jedná o film režisérky bravůrně zvládnutý, se spoustou dobrých nápadů a i když bych ještě uvítal rozvedení některých témat v hrdinově životě (Director's cut?), pokud jsem dal 5 hvězd Million Dollar Baby, rád ho dám i Wrestlerovy... Post Scriptum po druhé projekci: Sakra ty zápasy jsou natočená vážně nádherně naturalisticky... I'm an old broken down piece of meat and I deserve to be all alone, I just don't want you to hate me. ()

DDT

Viděno v letním kině, na velkém plátně a v ideálním počasí. A hned mám kandidáta na letošní "nejlepší letní biják roku". Přes veškerá klišé, poněkud černobílé postavy a značnou předvídatelnost děje u mě "Wrestler" dal jednoznačné K.O. nedávnému obsahem srovnatelnému "Rocky Balboovi". Ne že by Rourke byl zas o tolik lepší herec než Stallone, ale Aronofsky je mnohem lepší režisér než Stallone. Ve "Wrestlerovi" naštěstí chybí v podobných filmech oblíbená "životní moudra", u kterých se mi vždycky hrůzou kroutí palce u nohou. Nějaký ten patos samozřejmě nesmí chybět, je to popcornový biják, žádná artovka. Možná film malinko pod úrovní režisérova talentu, ale co, nakonec kdyby si Hollywood neochočil režiséry Aronofského typu, na co bychom pak chodili do letních kin ? ()

salisbury

Darren Aronofsky - režisér u kterého se výběrem jeho filmu nezklameme. Mickey Rourke - čím starší tím znatelně herecky vyzrálejší. Lidský příběh stárnoucího wrestlingového hrdiny nás nenásilně vtahuje do jeho destruktivního života plného přemítání. ()

Krt.Ek

Bolestný film, ne tím že letmo vypraví o nejbolestnějším (pseudo)sportu wrestlingu (omlouvám se fanouškům wrestlerů), direkt jímž dostává diváka do kolen spočívá v časovém údobí lidského života, jenž zachycuje - doba odcházení, opouštění těžce vydobytých pozic. To je jeden z nejtěžších okamžiku v životě člověka, proto se nedivím, že nemálo sledujících musilo sáhnout po kapesnících. (SPOILER Obzvlášť když v Aronofského snímku "The Ram" nejenomže ztrácí, on na oplátku ani nic nezískává, což je pro nás (empatické diváky) ještě těžší, jelikož je opravdu sympaťák. SPOILER) 75% ()

ladko

Nádherný a hlavne ľudský(naozaj asi neexistuje iné slovo, ktoré by ho lepšie charakterizovalo...) film. Jednoduchý a v podstate lineárny príbeh o starnúcom wrestlerovi Robinovi(no dobre no - Randym:)) je však iný ako filmy podobného razenia(natíska sa prirovnanie k Rocky Balboa). V prvom rade vďaka M.R., ktorého výkon má hlavnú zásluhu na tom, že od filmu nejdú odtrhnúť oči. A je to síce trochu lacné to spomínať, lebo na tom film vôbec nestojí - ale telo Marisy v jej 44 rokoch si zaslúži poklonu. Kamera je skvelá a soundtrack(a nielen od Clinta, ale aj pesničkový) sa dokonale hodí. A last but not least treba spomenúť pevnú režisérsku ruku Majstra, ktorý opäť vytvoril niekoľko geniálnych scén(nástup do mäsiarne, autogramiáda a Randyho pohľad na bakuľu a starých wrestlerov a ďalšie - zdanlivo jednoduché scény sa pod jeho režisérskou taktovkou menia na nezabudnuteľný zážitok...). Dosť sa mi pozdával aj neklišovitý koniec filmu, ale na tom filme sa vlastne pozdávalo všetko, takže tak... ()

LINKIN

Ach jo ach jo, bál sem se toho a né nadarmo. Jen aby bylo jasno, Darren Aronofsky se po svých třech filmech stal mým nejoblíbenějším režisérem, ale cejtil sem v kostech, že The Wrestler bude trochu jinčí polívčička. A byla. Ale taková nemastná neslaná. Ale těžko se to srovnává s Fontánou nebo Pi, The Wrestler je diametrálně odlišnej film, na kterym se i Aronofskyho podpis hléda dost ztuha. No tak nebo onak, podle hodnocení místních si zas připadám jak ten trouba, kterej akorát nedokáže docenit tu atmosféru, která z filmu sálá. Ale jo, já o ní vim. Nicméně nepíšu to poprvý a bohužel ani naposled, ale film potřebuje příběh, děj, zápletku, rozuzlení. Né teda každej film, to bych si zas protiřečil, ale zkrátka a dobře u Wrestlera mě to tam chybělo. Zoufalství, samota, wrestling jako droga, melancholie, to všechno Mickey Rourke dokázal ztvárnit na jedničku s hvězdičkou. A kamera, příchod do ringu a podobné vychytávky (kterých ale nebylo tolik, jako v minulých Aronofskyho filmech) by jistě snesly také nejpřísnější měřítka. Jako celek film ale nedokáže strhnout, nic se tady nestupňuje, plyne jako život a vyšumí do prázdna. To co bylo specifické na Fontáně a Requiem, jak vás film dokázal na začátku vcucnout, přežvykovat, na konci toho všeho vyplyvnout a vy ste nebyly schopni ještě půl hodiny odtrhnout oči od obrazovky, to se u Wrestlera prostě nekonalo. Nedostavila se ta extáze, jako při vyvrcholení Requiemu nebo Fontány. Možná proto, že tenhle film vyvrcholení neměl, možná pro to, že je opravdu zcela odlišnej od Aronofskyho prvotin, možná nakročil novou cestou a stane se z toho standard. Doufám, že ne. A proto tě prosím Darrene, vyser se na prachy, toč podle sebe, toč co ti jde a né co ti Hollywood nadiktuje, komerce zničila už nejeden filmovej talent, když jeho rukopis přetvořila na sériovou velkovýrobu filmů za velký prachy, pro velký prachy a podle zaběhnutejch kolejí. Ty máš na víc Darrene a já doufám, že se budem nadále vídat spíš ve filmových klubech než na plátnech multikin. Držim ti place, doufám, že mě nezklameš. ()

kikuka

Tentokrát bez dychberúceho finále, avšak nie úplne ľahostajne, sa ďalší spomedzi sebadeštrukčných nočných motýľov dobrovoľne (?) nahnal do uzavretého tienidla stropnej lampy. Randy "Ram" a jeho príbeh nepôsobia takou naliehavosťou a intenzitou sťahujúcej sa sľučky, ako to bolo v predchádzajúcich Aronofskeho filmoch. No táto je prítomná. Obyčajnosť situovania príbehu, jeho (ne)štylizácia a spomínaná absencia veľkého klimaxu, ktorý silou strihu a hudobného doprovodu zaklincuje diváka do sedadla až po špičky uší, sú na jednej strane veľmi zaujímavou zmenou, no tiež môžu mnohým chýbať. Áno, Wrestler je primárne dobre nakrútený biopic, no zároveň je ďalším "nástrojom", na ktorom sa hrá pieseň o človeku, o mužovi, ktorý sa rozhodol žiť v inom svete a pre tento iný svet. Bežný svet bol preňho príliš bolestivý a komplikovaný. Mohol si vybrať medzi neznámym a vrtkavým a vopred dohodnutým spôsobom boja. Tak trikrát hádajte... ()

Krissty

Další Aronofskyho mistrovské dílo! Tento film se od jeho ostatních filmů docela liší.. Není tak abstraktní a "šílený" jako většina jeho snímků.. I přesto mě však děj naprosto pohltil.. Mickey Rourke byl fantastický.. Taková hora svalů, která v sobě skrývá spoustu citů a pocitů.. Mimo jiné jsem díky tomuto filmu zjistila, co to wrestling doopravdy je.. Překvapilo mě, že je to všecho o domluvě, a vážně nechápu, jak někoho může bavit dívat se na dva megachlápky, jak se mlátí až do krve.. Ale to je jen nepatrý detail a ani náhodou to neberu jako minus.. Tento film je dost realistický, což se mi hodně líbí.. Chvílemi jsem dokonce koukala s otevřenou pusou :D No a co se týče závěru.. Popravdě řečeno, měla jsem vysněný takový svůj ideální závěr, po kterém jsem si myslela, že budu absolutně nejvíc nadšená.. Ale samozřejmě mi Darren potvrdil, že v tomto oboru je samozřejmě mnohem lepší než já, tudíž byl závěr úplně jiný a 100x lepší než jsem myslela.. :) ()

Cimr

Kde Zuřící býk končí, Wrestler začíná. Sledujeme Rama, stárnoucího bojovníka, který si poté co v ringu málem zemře uvědomí, že dost možná celý život utratil v laciných show, místo toho aby se věnoval svému osobnímu životu. A že už mu teď nic mimo tyhle laciné show nezbývá... Tradičně pojatý (na režiséra Pí, Rekviemu a Fontány možná až příliš) příběh, kterému jsem původně chtěl dát tři, protože podobných filmů o stárnoucích hvězdách jsem viděl mnoho, ale nakonec dávám nadprůměrné hodnocení. Jednak kvůli výbornému Rourkovi, co zase posunul hranice toho, co je herec ochotný pro roli udělat (když si rozřízl čelo žiletkou nebo do sebe nechal cvakat sešívačkou) zase o kus výš, jednak kvůli tomu, že toto není jen obyčejný film o vzestupu a pádu. Je tu celá řada vychytaných scén a odkazů - např. ,,Viděls Umučení Krista? Jen tak tam stojí a ani nehne brvou, když dostává ty rány." Ale moje nejoblíbenější scény jsou ty, kde Rendy prodává v lahůdkách saláty... ()

verbst

Obrovské zklamání. Něco takového bych opravdu nečekal. Kam se poděl herecký koncert Rourka? Co bylo tak úžasné na Marise? Teď nevím jestli se mám kouknout na Requiem, páč to taky všichni velebí, a já pomalu dostávám strach, aby to zase nebyla nějaka srajda. ()

frashmaker

Krásný film o člověku, vysloužilém zápasníkovi, který dostal ještě jednu šanci si zazápasit, než skončí ve starém železe. O člověku, který díky kariéře ztratil to co miloval a pak díky pokusům o navrátit milovaného zpět ztrácí zdraví. Ten konec se dal bohužel čekat desítky minut dopředu, ale to je snad jediná věc, která mi na tomto filmu vadila. Mickey Rourke umí. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis