Wysch

Tenhle film mě tak nějak minul. Jeho [DVD] jsem měl rozkoukané na třetiny, protože prostě a jednoduše jeho unavující tempo a předpokládaný vývoj mě tak nudily, že jsem to vždycky po půl hodině vypnul. Až teprve tu poslední třetinu, resp. polovinu filmu, jsem dotáhl najednou, a to jen proto, že jsem si na chvíli myslel, že by to aj dobře dopadnout mohlo. The Wrestler nestojí na ničem jiným než na Mickeym Rourkovi, kterej podává dobrej výkon, ale až příliš často ho kamera sleduje zezadu. Jeho ohánění vlasy mi taky začalo postupně vadit a nakonec do hry vstoupil ještě scénář, který z Randyho "the Ram" Robinsona udělal naprostého vola, kterého jsem odsoudil. Ale Mickey toho vola zahrál, a to se počítá. Marisa Tomei i na svůj věk vypadá pořád stejně neodolatelně a oldschool hudba působí pořád stejně fajnově. Místy. Ale nudu a nudný příběh bez zajímavého zvratu (nebo tak něčeho) to prostě nenahradí. Bohužel. ()

SaNcHeZ_cz

Darren Aronofsky, jednání druhé. Je vidět, že i když se vymaní z vizuálních orgií, předvádí naprosto srovnatelně brilantní a stylizovaný režijní výkon, kterému se zajímavostí rovná málokterý ze současných režisérů. Tak povedeně surový, místy chladný, místy srdceryvně dojímavý a upřímný film se jen tak nevidí. Vše to navíc stojí na vynikajících hereckých výkonech, hlavně fenomenálního Mickeyho Rourkea. ()

Z0oMb3E

Športom k trvalej invalidite, pseudošportom infarkt ako bonus. Trocha divný Aronofsky žiadne režisérske vychytávky, žiadny morálny odkaz (bol ale slabý). Film stojí a padá na nasypanom feťákovi Rourke-ovi s imidžom treťotriedneho pornoherca. Celý snímok je vlastne len mútenie vody medzi zápasmi na začiatku a zápasom na konci. Jediný svetlý moment je tu iba Marisa Tomei (a to nemyslím len zo sexuálneho hľadiska). Citové výlevy či pokus o sentimentálnosť sa 150 kilovému chlapovi na steroidoch dajú asi ťažko uveriť. Avšak skákanie či krvácanie to mu šlo. Darren šliapol v tomto prípade kúsok vedľa a natočil priemerný športový film z prostredia fakesportu, ktorý sa u mňa blíži ohavnosti zvanej Jackass. ()

Paxxx.cz

Wrestling považuju za parodii na sport a já se upřímně přiznám, že jsem se filmu vyhýbal kvůli Rourkovi, ale ten zde zahrál skutečně skvěle. Pohled do zákulisí wrestlingu byl zajímavý, ale jen upevnil můj názor, že je to vše trapně domluvený a že ho můžou dělat jen magoři... 7/10. ()

LV.Helter

Čakal som "rozbijanie" hláv a dostal som tažko emocionálny príbeh zápasníka, pre ktoreho je wrestling viac než celý život. Darren Aronofsky majster v filmovom remesle nasklamal a stále sa drží vysokého nadštandardu. Je až neskutočné že sa to natočilo za smiešnych 6 miliónov..:) ()

havLord

Rourek s Randym musejí mít hodně společného, protože tak opravdicky a >citlivě< zahranou postavu jsem neviděl leta. 100% --- spoileroidní p.s.: je to stráášně smutné ..... to, jak je na konci Rourek úplně odevzdaný, strhaný, zklamaný, zhroucený ... psychicky na absolutním dnu, po tom, co mu dojde, že celý ten život, co strávil v ringu, promrhal a odcizil se od venkovního světa, od lidí, které měl mít rád a oni měli mít rádi jeho a že teď o něj nestojí ani ta coura blbá ..... div, že mi žalem srdce nepuklo :(( ()

Asgy

Wrestler filmem pro masy podle mě není, ale mě nezklamal. Pohled do zákulisí wrestlingových zápasů byl pro mě celkem zajímavý, ale spíše něž sondou do tajů wrestlingu je film psychologickou sondou do života stárnoucího šampióna, se kterým se život zrovna nemazlil. Mickyho Rourka jsem před shlédnutím Wrestlera prakticky neznal, ale tahle role mu neskutečně sedla. Předchozí filmy Aronofoského byly sice poněkud jiného ražení, ale i Wrestler má pro mě svoje kouzlo. ()

CBD

Darren Aronofsky strhujícím způsobem líčí příběh jednoho stárnoucího Wrestlera, který je na to co umí a miluje už moc starý. Je známo, že tělo stárne ovšem duše časem pouze moudří. Tak přichází čas pro výčitky a sebezamyšlení. Tak přichází čas pro výčitky a sebezamyšlení. Je tedy snažsí prohrát svůj souboj nebo nechat se vyzvat na svůj životní zápas? Mickey Rourke tu ten životní zápas opravdu bojuje. ()

mysiak

Wrestler je super film...možno má jednu chybičku..že WWE sa do toho nezapojila..ale ináč Aronofsky opät dokázal natočiť opäť niečo geniálne...Mickey Rourke oslavuje skvelý comeback...a myslím si, že mal získať toho Oscara..skvelý film ()

Laxik

Nikdy bych nevěřil, že nekoncový a značně otevřený konec může vytáhnout film tolik, jako tady. Sice se mi líbila dokumentárníkamera sledující wrestlerova záda pokaždé, kdy někam šel, potěšil výběr muziky a souboje a záběry z wrestlingové šatny byly nadmíru zábavné, stejně na mě Wrestler působil utahaným dojmem. A ten pokus o melancholii vyzníval docela uboze. A pokusy o ukázku ubohosti zase moc melancholicky. Prostě jsem se u filmu střídavě bavil a děsně nudil. Nakonec ale 70%. ()

MartinezZ

20.2.2011 ~ Mickey Rourke byl dle mého herec kdysi. poté, co se uchlastával a prý i ufetovával a navíc se mu podařilo úspěšně podstoupit neúspěšnou plastiku ksichtu, už může hrát jen tvrďáky zocelené zkušenostmi (Expendables), velké pošahané zrůdy (Iron Man 2) a nebo Wrestlera. Úžasné životní drama jedné vyprahlé srágory. ~ Mickey byl kdysi známý wrestler. To je taková ta přiblblá srágora, kdy je na lidi sehráno divadýlko zápasu v ringu takřka bez pravidel, chlapi jak hora po sobě skáčou jak praštění a hekají a krvácejí. Z mého pohledu zábava a činnost ještě tak o schůdek imbecilnější a nižší než box a to je už co říct. V každém případě tohle byla minulost. ~ Nyní je Mickey wrestler takřka v důchodu, fetuje všechno možné, aby stále vypadal k světu, ale už je to jen troska, co občas vymetá nějaký zápas s jinou troskou, ale spíš bere podřadné džoby, kdy tancuje paničkám. Žije v hnusném koutě hnusného města hnusný zbytečný život. Jedinou zábavou a vytržením z hnusné existence je kurva z místního bordelu. Mickey ví, že stárne, ale neví, co by dělal jiného, neumí vůbec nic, než jen mlátit dle domluvy dalšího blba mezi provazy. ~ A to až do chvíle, kdy dostane infarkt. Po něm musí své hodnoty přehodnotit a jestli chce zůstat na živu, musí se svou obživou skončit. Jenže to nejde tak snadno, když jste na všechno ostatní levý. Chvíli to tedy zkouší jako prodavač v místním hnusném lahůdkářství, chvíli se snaží sbalit onu kurvu, aby s ním žila, protože je sám a ona je to jediný v okolí, co by mohla svůj kurevský život zahodit s troskou, chvíli se snaží přiblížit své dceři, na kterou celou dobu sral, ale ani jedno mu nevychází. A pak si uvědomuje, že je wrestler a s vědomím následků jde znovu dělat svou pitomou zábavu. ~ Ano, MIckey to zahrál dobře, film samotný byl ale děs. Nechápu, proč bych měl soucítit s takovým odpadem, jakého Mickey hraje. Romantický vztah mezi troskou a kurvou mě taky ani v nejmenším nedojímal a tak se nakonec přikláním k vyššímu hodnocení jen díky postavě pana režiséra, Darrenu Aronofskymu - bezkonkurenčně jeho nejpitomější a nejzapomenutíhodnější film. ()

ArsenalEagle

Podíval jsem se na to, i když mi nahrávaný wrestling vůbec nic neřiká. Každopádně mě to vůbec nenadchlo, jak po sportovní, tak i po zdramatizované stránce (netuším vůbec proč). Viděl jsem to pár let zpátky a dal jsem tomu 4* - a ty už nebudu měnit ;) ()

Praxis

Tak trochu zvláštní film o wrestlerovi, který naplno prožívá podzim života. Zápasnické scény boží, zbytek děje prožíváme rodinnou atmošku, která se ani náznakem neblíží nějakému happyendu. Esence psychedelického Aronovskyho mě ale opět minula účinkem. Requiem za sen je stále jeho majstrštyk. A až příliš okatě se Zápasník podobá Černé labuti. 65% ()

GodComplex

Kazdy novy Arnonofskyho film se stava duvodem proc se tesit, pripadne alespon zbystrit smysly, protoze pravidelne serviruje vizualni brilianci okorenenou o genialni hudbu Clinta Mansella. At uz vysledny film dopadne jakkoliv, tak nad timhle proste muzete slintat vzdycky. Tentokrat je vse jinak, oba panove se uklidnili a sli na to cestou syrovosti. Daren bez svych typickych vizualnich excesu natocil syrove, velmi realisticke zabery a jindy detailni elektronicky, pripadne symfonicky Clint na to sel minimalistickou cestou brnkani na kytaru. Pred shlednutim se mi to cele nejak nezdalo, ale nastesti to dopadlo skvele, v obou pripadech a diky teto jednoduchosti mohla o to vic vyniknout samotna story a predevsim velmi pusobiva herecka show Mickeyho Rourka, ktery si zde strihnul jeden z nejsilnejsich vykonu 2008. Cely film na nem stoji a pada, v podstate zde nejsou sceny kde by nebyl a i diky Darenovym 3rd person shootum zezadu je poskytnuta skvela moznost s charakterem splynout. Ano, to i presto, ze se jedna o stary zdevastovany flak wrestlingoveho masa, dokazete s nim soucitit. Wrestling je, stejne jako dalsi popularni sporty typu hokej, nebo fotbal, primitivni zabava pro primitivni lidi, ale zatimco pivo nasavajici a pokrikujici fanousci podobnych sportu pro svou demenci nemaji omluvu, tak samotni akteri se spise stali otroky sve vlastni kariery, ktera jim potencialne znici budouci zivot. Castecne to plati i o samotnem Rourkeovi, ktery si prozil neco podobneho a tuhle roli proste nemohl zahrat nikdo jiny. Zahral to vazne az bolestive autenticky. Evan Rachel Wood a zejmena Marisa Tomei ho rovnez skvele doplnovali a navic sem cumel jak je MT i ve 45 letech totalne sexy. Zmineny minimalisticky Clint byl tentokrat pouzit opravdu sporadicky, coz by byla asi ma jedina vytka, prispelo to ale spinavemu neprodukovanemu feelingu celeho filmu, takze Daren zrejme vedel co dela. Po pseudointelektualni, prehodnocene a nudne Fontane, ktera krome fantastickeho soundtracku mnoho nenabidla je tohle navrat Aronofskyho v plne forme. 9/10 ()

nirvanafan

Přiznám se, že jsem od toho očekávala o hodně víc. Dokumentární styl má divákovi přiblížit wrestlerovi pocity a pomoci vcítit se do jeho bezmoci protloukat se životem ve světě běžného člověka, aby nakonec zjistil, že nic jiného než wrestling dělat vlastně neumí. Jo, bylo to celkem fajn, ale sledovat necelé dvě hodiny, jak ten člověk podělá totálně všechno, na co šáhne podle mě není na pět ani na čtyři hvězdičky a už vůbec ne na oscarovou nominaci. Ale za jedno zkouknutí to stojí. ()

kobejn

Mickey spoke for us...všichni totiž dospějeme v životě do stádia, do kterýho se dostala postava, kterou Mickey hrál...všichni budem na dně...starý, použití, unavení a opuštěný... a budem toužit po druhé šanci, budem toužit se zase vyhrabat a být lidmi, ale bude to stále těžší a těžší...o tom je tendle film. ()

Tayen

Z úplně jiného soudku, než ze kterého obvykle piju, ale osvěžení něčím neobvyklým se ukázalo jako skvělá volba. Tak trochu komedie, hodně drama ale nejvíc hořký příběh o vyšeptalém bývalém boxerovi, který dokazuje, že i na "stará" kolena si člověk může plnit své sny, i když s tím okolí (a doktoři) nesouhlasí. Super film, kterého by se neměl bát ani ten, kdo si myslí, že tenhle žánr a prostředí není pro něj. ()

Jillen

Rourke a příběh jednoho chlápka, se kterým si on sám má co říct...one-man show, která plyne a na konci dojímá takovým způsobem, že tíhu jeho života cítíte na vlastní kůži. Aronofsky je jeden z mála režisérů, který mi zatím každým filmem dokázal vehnat slzy do očí. Requiem, Fontána, Wrestler a nová Black Swan, každý jeden masterpiece... ()

aluna

Nejlepčí Aronofskyho film! Wrestler, stejně jako jakejkoliv jinej člověk a jiná profese, stárne...jeho fyzička už není, co bejvala, a stejně jako jeho sláva už i on jen sbírá úlomky popularity, co odpadnou od huby těm u kormidla. A v tu chvíli se ohlídnete zpátky a zjistíte, že pro vaši sobeckost a pálení mostů, jenž by svýho času překážely, jste teď na starý kolena na světě na všechno sami. Ale protože nejste vořezávátka, tak se rvete, skláníte hlavu, polykáte hrdost a jdete s davem stereotypně pracujících ovcí vstříc další směšný vejplatě a necháte vaším hrdlem propasírovat slova, co vám sypou popel na hlavu pro ty, co si zaslouží je konečně slyšet, ale i pro ty, kterým jen v rámci systému v pudu sebezáchovy podlejzáte. NÁZNAK SCÉNY Wrestlerovi "za zenitem", co musí potupně prodávat "trochu míň" nebo "trochu víc" salátu, aby ho nevylili i z tý z nejspodinovatějších poctivejch fach a ani mrňavej obdivovatel od vedle už nechce odvetu, protože Call of Duty 4 je holt jinčí kafe než stará okoukaná plošinovka, zub času ukradl hodně, jen ne lásku ke sportu a odhodlání makat, aby byl schopen znova slyšet vřavu v hledišti, a mě jeho síla se se vším porvat neskutečně zasáhla. Škoda jen, že se nedokázal v jistý chvíli oprostit od falešný bezvýznamnosti a nepoznal, co je skutečně důležitý. Takže se nakonec rval jen proto, aby to trapně vzdal. KONEC Darren zapomněl na vizuální otravný halucinogeny z Rekviem a nechal jen takřka dokumentárně sledovat Mickeyho, kterej hrál sebe sama, čímž jeho výkon nechci zlehčovat, nicméně skutečnost vlastního prožitku vždycky pomůže. A dějová linka s Marisou, co je na tom vlastně stejně jako Ram, a která zažila víc, než většina mladejch srneček (maturiťák v 85. :-), je jedna z charakterově nejúdernějších ženskejch rolí posledních let. I když to, chudák, musela odehrát s holým zadkem. A nevím, nakolik to bylo nahraný nebo spontánní, ale když se Mickey nechal vyhecovat profi-wrestlerem Jerichem a vlez s ním do ringu, kde ho trošku nefér složil levým hákem, dostala jsem, stejně jako komentátoři, euforickej záchvat smíchu s komiksovou bublinou u hlavy, kde stálo: „Kua, tenhle netaktní týpek ještě do starýho železa nepatří!“. ()

Tommass95

Aronofsky si zvolil dobré téma filmu, ale podal jej příliš nezajímavě. Myslím že mohl některé scény mírně poupravit, některé úplně vyhodit a navíc nějaké scény přidat ( zrovna, když film začínal být zajímavý, tak skončil ) . V celkovém zúčtování je to i tak poměrně dobré a hlavně za velký návrat na filmovou scénu Mickeyho Rourkea dávám 4* ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis